مرصاد نیوز 10:31 - 1401/11/04

آیین افتتاح هیأت صلح مردمی ستاد صبر در سرپلذهاب + تصاویر

مرصاد نیوز: مراسم افتتاحیه ستاد صبر شهرستان سرپل ذهاب با حضور معاونت توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مراسم افتتاحیه ستاد صبر شهرستان سرپلذهاب با حضور معاونت توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه و مسئولین شهرستانی برگزار شد.

منوچهر فتاحی،  معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمانشاه در این مراسم اظهار کرد: ۸۰  آیه قرآنی در مورد صلح و سازش وجود دارد که نشان دهنده اهمیت صلح و سازش در جامعه است.

وی  افزود: صلح در کلام ائمه اطهار (ع) بعنوان یک امر خیر و بالاترین مکارم اخلاقی است.

معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری استان کرمانشاه بابیان حدیثی از پیامبر اسلام (ص) گفت: حل کردن اختلاف بین دو نفر از یکسال عبادت بالاتر و صدقه زبان، شفاعت است.

فرماندار سرپل‌ذهاب در ادامه گفت : سرپل‌ذهاب جز شهرستان هایی است که در صلح و سازش پرونده های دادگستری جز شهرستان های شاخص بوده است .

صدراله بابلی افزود : سخن بزرگان و مصلحین جامعه در هر شهری نافذ است و می توانند از این نفوذ سخن در رفع اختلافات استفاده کنند .

وی تصریح کرد : صلح و سازش امر بسیار نکویی است که در جامعه باید بعنوان یک فرهنگ نهادینه شود .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : کار مصلحین و بزرگان براساس آیات قرآنی و روایت ائمه اطهار است و از اجر و ثواب بالایی برخوردار خواهد بود .

محمد حسین حیدری رئیس دادگستری سرپلذهاب نیز در این مراسم اظهار کرد: سرپلذهاب در باب صلح و سازش دعاوی جزء شهرستان‌های شاخص استان بوده است.

وی افزود: از مجموع ۴هزارو ۸۵۰ پرونده ورودی به دادگستری شهرستان در سال جاری تعداد یک هزار و ۱۰۰ پرونده با تلاش همکاران بنده در شورای حل اختلاف با صلح و سازش خاتمه یافته است.

رئیس دادگستری سرپلذهاب تصریح کرد: در دعاوی کلان از جمله پروندهای قتل و جرائم خیلی مهم نیز بسیاری از پرونده‌ها با ورود بزرگان و صلح یاران منطقه به صلح و سازش ختم شده است.

وی در پایان گفت: با اقدام مناسب شورای حل اختلاف شهرستان ۳۵ درصد از پرونده‌های ورودی شهرستان کاهش داشته است.

 

انتهای پیام/