مرصاد نیوز 12:00 - 1401/11/06
نائب رئیس اتحادیه هتل‌داران کرمانشاه مطرح کرد:

رکود در بازار هتل‌داران کرمانشاهی

مرصاد نیوز: نائب رئیس اتحادیه هتل‌داران کرمانشاه به کاهش آمار مسافران هتل‌های کرمانشاه در فصل سرد سال اشاره کرد و گفت: در حال حاضر درصد پذیرش مسافر در هتل‌های استان خیلی کم است.

سیروس گل عنبر در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به گذران روزهای سخت هتلداران اظهار داشت: در حال حاضر درصد میزان پذیرش مسافر در هتل‌ها و مهمانسراهای کرمانشاه خیلی پایین است.

نائب رئیس اتحادیه هتل‌داران کرمانشاه کرمانشاه با اشاره به اینکه تاکنون گردشگری زمستانی و استفاده از ظرفیت‌های زمستانی استان به شکل مدیریت شده نگاه نشده است، افزود: در فصل زمستان آمار مسافرت‌ها به استان ما کاهش پیدا می‌کند و تنها کسانی که مسافرت کاری داشته باشند به کرمانشاه سفر می‌کنند و در هتل‌ها اقامت دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به افزایش قیمت حاملهای انرژی، سایر مواد مصرفی از جمله البسه، موادشوینده و بهداشتی، مواد خوراکی اشاره کرد و گفت: از مسئولان ذی ربط و نمایندگان انتظار داریم به صنعت گردشگری توجه ویژه‌ای داشتند تا هتلداران بیش از این ضرر و زیان نبینند.

گل عنبر با اشاره به شکننده بودن مشاغل هتلداری، خاطرنشان کرد: در جریان کرونا و حوادثی که رخ داد منجر به کاهش مسافرت و یا عودت مبالغ رزرو هتلداران شد و همه این مسائل به این قشر لطمه وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه ۲۷ واحد اقامتی مهمانپذیر و هتل در شهرستان کرمانشاه مستقر هستند، تصریح کرد: بیشترین واحدهای اقامتی در شهرستان مرزی قصرشیرین احداث شده‌اند که متاسفانه بجز یکی دو مورد از آن‌ها مابقی خالی از مسافر هستند چرا که اکثر زائران عتبات عالیات از مرز مهران عبور می‌کنند، لذا از مسئولان درخواست می‌شود زیرساخت‌های لازم و کافی را برای تسهیل تردد زوار در مرز خسروی مهیا کنند.

وی در ادامه به معضل سوئیت و مهمان‌پذیرهای غیرمجاز در سطح شهر اشاره کرد و گفت: این قضیه هم بر درآمد هتلداران و مهانپذیرهایی که مجوز خدمات دارند تاثیر سوء دارد بنابراین از مسئولان از جمله اداره میراث فرهنگی، اماکن و تعزیرات انتظار می‌رود که نظارت بیشتری داشته باشد.

 

انتهای پیام/