مرصاد نیوز 09:36 - 1401/11/13
نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی:

دهه فجر مقطع رهایی ملت ایران از استبداد و استکبار است

مرصاد نیوز: نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: دهه فجر آغاز بیداری ملت ایران و طلوع انقلاب و در حقیقت مقطع رهایی ملت ایران از استبداد و استکبار است.

شهریار حیدری صبح امروز در گفتگو باخبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار کرد: دهه فجر آغاز بیداری ملت ایران و طلوع انقلاب است، به همین خاطر، بزرگداشت آن گرامیداشت یاد امام و شهدای گرانقدری است که آزادی را برای مستضعفان به ارمغان آوردند.

وی افزود: دهه فجر، در حقیقت مقطع رهایی ملتی از بند استبداد و استکبار و بخشی تاثیرگذار از تاریخ سرزمین ماست که گذشته را از آینده جدا کرده و نقطه عطف آزادی خواهی و عدالت طلبی ایران معاصر است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: قبل از دوران جمهوری اسلامی، حاکمیت و مناسبات بین حاکم و مردم، همواره رابطه‌ای غیر دموکراتیک و دور از تعاریف مردم سالاری بود، دهه‌ی فجر آمد و رابطه مردم و حکومت معنایی مردم‌سالار در قالبی دینی پیدا کرد این تغییر اساسی، و دگرگونی عظیم در نقطه دهه فجر انجام گرفت.

حیدری گفت: این حرکت تاریخی، لحظه مهمی است که ملت آزاده ایران در سایه رهبری‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) به آن دست یافت، سال‌ها رنج و مجاهدت و شهادت طلبی ملت به تاسی از سرور آزادگان حضرت سیدالشهدا (ع) در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به ثمر نشست و دهه فجر انقلاب اسلامی برگ جدیدی در تاریخ مبارزات ملت ایران را به ثبت رساند.

وی در پایان گفت: چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب ملت ایران با هدایت‌های مقام معظم رهبری را در شرایطی پاس می‌داریم که دستاوردهای بزرگی حاصل شده، فرازهای بسیاری دیده و سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم، و در این راه پرافتخار شهدای عزیزی را تقدیم کرده‌ایم که شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی نماد مقاومت ملت ما در مقابل استکبار و تروریست بین المللی نمونه بارزی از ایستادگی ملت آزاده ایران در تداوم راه شهداست.

 

انتهای پیام/