مرصاد نیوز 07:24 - 1401/11/15

زلزله قصرشیرین را لرزاند/ مصدومیت 4 نفر

مرصاد نیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: زلزله ۴.۷ ریشتری صبح امروز شنبه در قصرشیرین که شهرستان‌های غربی استان را لرزاند هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، زلزله‌ای با شدت ۴.۷ در مقیاس امواج درونی زمین صبح امروز قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه را لرزاند.

‌این زلزله در شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب احساس شد و مردم را به بیرون از خانه‌هایشان کشاند.

مسئول روابط عمومی اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان کرمانشاه از مصدومیت چهار نفر براثر زلزله صبح امروز شهرستان‌های غربی استان خبر داد و گفت: این چهار نفر در شهرستان قصرشیرین مصدوم شدند.

فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه زلزله‌های 4.7 و 3.3 ریشتری صبح امروز شنبه این شهرستان را لرزاند، گفت: این دو زمین لرزه در فاصله زمانی بسیار کم از هم این شهرستان را لرزاند که هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی نداشت.

زمین لرزه قصرشیرین خسارتی در پی نداشته

 افشین یگانه اظهار کرد: زلزله ۴.۷ ریشتری صبح امروز شنبه در قصرشیرین که شهرستان‌های غربی استان را لرزاند هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشت.

وی افزود: گروه‌های ارزیاب هلال احمر بلافاصله پس از وقوع زلزله بررسی را آغاز کردند و براساس ارزیابی‌های انجام شده خوشبختانه این زلزله هیچ گونه خسارت مالی یا جانی نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: زلزله ۴.۷ ریشتری امروز ۱۵ بهمن ساعت ۶ و ۱۵ دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری شهرستان قصرشیرین به وقوع پیوست و شهرستان‌های غربی استان کرمانشاه و خانقین عراق را لرزاند.

آماده باش نیروهای هلال احمر کرمانشاه

محمدباقر محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آماده باش نیروهای هلال احمرکرمانشاه درپی زلزله غرب استان کرمانشاه خبر داد.

محمدباقر محمدی اظهار کرد: در پی زلزله ۴.۷ ریشتری در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین و ۲۷ کیلومتری سرپل ذهاب چهار تیم ارزیاب برای برسی خسارات جانی و مالی به شهرها اعزام شدند و فعلاً هیچ خسارتی گزارش نشده است.

وی افزود: طبق بررسی تیم‌های ارزیاب در دهستان‌های الوند، نصر آباد، فتح آباد، سومار و طبق گزارشی که از دهیاران مناطق اخذ شد هیچ خسارات جانی، مالی و تخریبی خوشبختانه داده نشده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای امدادی و عملیاتی این جمعیت از عموم مردم خواست تا با حفظ خونسردی، اخبار و اطلاعات را از مراجع و رسانه‌های معتبر دریافت کنند.

 

انتهای پیام/