مرصادنیوز: با محوریت حلقه نیویورکی ها (موسویان، ظریف و...) که به تیم حسن روحانی راه یافته بودند؛ توافق نامه سعدآباد در اکتبر سال 2003 به امضای طرفین رسید و این اولین گام از عقب نشینی سه گانه بود.
مرصادنیوز: در حالی که بارها نسبت به نفوذ اقتصادی در کشور هشدار داده شده است، روحانی در نیویورک مدعی می شود که با ورود شرکت‌های آمریکایی به ایران مشکلی ندارد.
مرصادنیوز: واکنش های منفعلانه دولت حجت الاسلام روحانی به ستم های رواداشته شده از سوی برخی دولت های خبیث منطقه به مردم به حادثه دردناک لگدکوب شدن حجاج منا ختم نمی شود و شاید بتوان ریشه آن را در عدم واکنش به لگد نخست وزیر انگلیس در حضور روحانی ارزیابی کرد.
مرصادنیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار دیگر اینست که رئیس جمهور در جریان سخنرانی سالیانه در مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به بی کفایتی دولتمردان عربستانی اعلام موضع کند.
مرصادنیوز: رئیس‌جمهور در بدو ورود به نیویورک گفت: نشست ویژه هیات دولت و ستاد پیگیری حادثه منا صبح جمعه تشکیل و انتقال پیکر حجاج به ایران و رسیدگی به مجروحان هرچه زودتر انجام شود.
مرصادنیوز: رییس‌جمهور با بیان این‌که «از افتخارات دولت، از بین رفتن ایران هراسی است» خاطرنشان کرد که شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل با این هدف انجام می‌شود که نظرات و خواست‌های ملت ایران از تریبون جهانی بیان شود.
مرصادنیوز: وزیر امور خارجه گفت: می‌خواهیم عزم جدی و تمایل سیاسی از سوی کشورهای غربی درباره اجرای برجام را ببینیم و نشان دهند روابط متفاوتی را خواستارند که بر مبنای تحمیل نباشد.
مرصاد نیوز: تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان به سرپرستی محمد جواد ظریف به منظور بررسی آخرین وضعیت و هماهنگی های لازم برای شروع اجرای برجام راهی نیویورک شدند.
مرصادنیوز: دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: روحانی در سفر به نیویورک از مشکلاتی که آمریکا در منطقه ایجاد کرده است، می‌گوید.
مرصادنیوز: ضعف دیپلماسی سیاسی در یک نظام موجبات ضعف اقتدار ملی آن کشوررا فراهم خواهد کرد و در سوی دیگر وابستگی روز افزون به مولّفه های مختلف به قدرت های استکباری را در پی خواهد داشت.

مرصاد بررسی می‌کند

انبار پرویزخان یا گلوگاه رانت؟!

مرصادنیوز: انبار مرز پرویزخان ظاهرا به یکی از گلوگاه‌های تولید رانت در این مرز تبدیل شده و کارگران فعال در این پایانه به این موضوع معترض شده اند.

پربازدیدها