سرویس: سیاسی کد خبر: 108815 12:26 - 1392/10/30

گزارش ویژه مرصاد/

ماهیت کسانی که هاشمی از آنها خواست مردم را از بی خبری نجات دهند

ماهیت کسانی که هاشمی از آنها خواست مردم را از بی خبری نجات دهند

مرصادنیوز: هاشمی رفسنجانی هفته پیش در دیدار با اعضای موسوم به انجمن دفاع از آزادی مطبوعات از آنها خواست تا با سانسور مقابله کنند! هاشمی از انجمنی این درخواست را داشت که امثال حسن یوسفی اشکوری در آن عضویت داشته اند.نگاهی به اقدامات این افراد از وقایع دهه هفتاد تا کنون ذهن مخاطبان را با ماهیت افرادی که می خواهند مردم را از بی خبری نجات دهند بیشتر آشنا می کند.

 

 


سرویس سیاسی  پایگاه خبری مرصاد/ يکي از روش‌هاي فرقه تروريستي رجوي براي جلب افراد به دام انداختن آن‌ها از طريق روابط ضد اخلاقي است به طوري که پس از انتخاب فرد مورد نظر، يکي از زنان‌ عضو اين گروهک تروريستي به عنوان طعمه با قرباني رابطه غيراخلاقي برقرار کرده و سپس با اخذ اسناد از جمله عکس و تهيه فيلم از اين رابطه مدارکي عليه فرد قرباني تهيه کرده و از اين طريق وی را مجبور به همکاری با گروهک تروريستي خود مي‌کنند.

حسن يوسفي اشکوري یکی از قربانیان این طعمه شده است. چند سال پيش همسر "علي الف" از اعضاي بلند پايه تشکيلات فردی به نام "آيوا میم" را برای تعميق ارتباط در قالب يک طعمه به سراغ اشکوری فرستاد و اشکوری از طريق آن طعمه به دام افتاد.

فردی که پشت پرده این جذب بوده است از نوع رابطه اشکوری با گروهک تروريستي منافقين اسناد و تصاويری را منتشر کرده و تهديد کرده در صورت تکذيب مطالب وی توسط گروهک تروريستي منافقين و يوسفي اشکوری تصاويری بي پرواتر و اسناد مهمتری را منتشر خواهد کرد.

وی در توضيح اقدامات فوری منافقين اين گونه توضيح مي‌دهد که آن‌ها بلافاصله بعد از انتشار خبر از طريق رابط خود اشکوری را توجيه کردند که فعلا موضع گيری آشکاری نکند و به دوستان و بستگانش بگويد که انتشار آن تصاوير کار نظام بوده است.

ask1 [640x480]

 
آلمان – برلین ، فروردین 1390 حسن یوسفی اشکوری همراه دخترش بدون حجاب

حسن یوسفی اشکوری، روحانی است که با حضور در کنفرانس برلین به بیان مطالبی علیه نظام و مبانی دین مبین اسلام پرداخت و پس از آن خلع لباس شد.

وی در سالهای بعد در خارج از کشور اقامت گزید و با حلقه لندن نشین اپوزیسیون همکاری کرد. در فاصله سال‌های 1370 تا 1376 جریانی در کشور شکل گرفت که بروز اجتماعی و سیاسی خود را به پس از سال‌های 1376 موکول کرد.

این جماعت که بعدها به عنوان اصلاح طلبان رادیکال شناخته شدند، در دوران بروز حاکمیت سیاسی شان بر شئون مختلف اجرایی کشور، از طریق کودتای خزنده مطبوعاتی و رسانه‌ای تلاش کردند تا پایه‌های عقیدتی و فکری و فرهنگی انقلاب و نظام اسلامی بلکه از آن فراتر، پایه‌های دینی اجتماعی را سست نمایند.

اساس کار این عده ساخت و ترویج شبهات مختلف و منتشر ساختن آن در ابعاد وسیع در رسانه‌ها بود تا بدین ترتیب به زعم خود، نبض سیاسی و فکری جامعه را کنترل نموده و پایه‌های حاکمیت خود را محکم کنند و البته نظام اسلامی را دچار افول نمایند.

یوسفی اشکوری یکی از همان اصلاح طلبانی بود که در اردیبهشت‌ماه 1378 در روزنامه نشاط، اینگونه نوشت: "انقلاب اسلامی، خلاف وعده‌ها و اهداف خود عمل کرده است؛ نقش نظارتی روحانیان به دخالت انحصاری آنان انجامیده است؛ حکومت اسلامی به حکومت فقهی تبدیل شده است، درحالی‌که قرار نبود ما فقه را در هر سه قوه پیاده کنیم، قرار بود چارچوب اسلامی باشد".

او پیش از آن نیز در مردادماه سال 1377 در هفته نامه مبین شیخ فضل الله نوری را فردی استبداد خواه معرفی کرده بود.

یوسفی اشکوری در 15 فروردین‌ماه 1379 در روزنامه عصر آزادگان شبهه دیگری را مطرح کرد و گفت: "نسبت به اصل قانون اساسی،‌ گروه‌های زیادی به ویژه اهل سنت و کردها، انتقاد داشتند؛ زیرا مذهب رسمی را شیعه، ‌رهبر و رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه را شیعی مذهب مقرر کرده بود، امام قول اصلاح دادند ولی در بازنگری نه تنها به آن قول عمل نشد،‌ بلکه خیلی چیزها وارونه شد".

قطعا کنفرانس برلین را می‌توان "افتضاح تاریخی" دولت اصلاحات نامید؛ کنفرانسی که گردانندگان اصلی آن یاران سید محمد خاتمی بودند.

سال 1379 در حالی فرا رسید که دو پروژه قتل‌های زنجیره‌ای و 18 تیر 1378 در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده بود؛ اما در کنار این دو شکست، جریان سکولار توانسته بود اکثر کرسی‌های مجلس ششم را در انتخابات 29 بهمن‌ماه 1378 در اختیار بگیرد.

در نتیجه آن دو ناکامی و این پیروزی، وضعیتی به وجود آورد که سکولارها تصمیم گرفتند برای ادامه مسیر خود، دست به هم اندیشی و تشریک مساعی با اپوزیسیون خارج نشین بزنند.

آنان حتی اراده کردند نه در پس پرده‌ها، که به صورت آشکارا و عمومی با ضدانقلاب‌های خارج نشین دور یک میز بنشینند و به زعم خود، جلوی شکل‌گیری توهم توطئه را بگیرند.

بی‌تردید، به دلیل فراری بودن اکثر خارج نشینان، چنین اجتماعی نمی‌توانست در داخل کشور صورت گیرد و سفیران اصلاحات باید به دیدار هم فکران خود در آن سوی مرزها می‌رفتند.

دولت آلمان به عنوان یکی از دولت‌های خواهان براندازی نظام دینی ایران، مسئولیت و حتی هزینه برگزاری چنین اجتماعی را به عهده گرفت.

یوشگا فیشر، وزیر خارجه اسبق آلمان، نیمه دوم اسفند 1378 به ایران سفر کرد و پس از دیدار با شخص خاتمی و سایر مقامات دولتی و نیز ابراز خرسندی درباره انتخابات مجلس ششم، به کشور خویش بازگشت تا مقدمات پیوند اپوزیسیون داخل و خارج را در برلین فراهم کند.


کنفرانس "ایران پس از انتخابات" که بعدها با نام "کنفرانس برلین" شهرت یافت، همایش 3 روزه‌ای بود که بعد از انتخابات دوره ششم مجلس شورای اسلامی از 19 تا 21 فروردین 1379 به مدت سه روز از سوی حزب سبزهای آلمان و به دعوت بنیاد "هاینریش بل" در خانه فرهنگ‌های جهان در برلین برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در آن هدف از برگزاری این کنفرانس را از یک سو نشان دادن نظرات متنوع طیف‌های مختلف فکری اصلاح‌طلب، با هدف ایجاد پلی میان اصلاح طلبان و اندیشمندان داخلی و فعالان سیاسی خارج از کشور و از سوی دیگر برگزاری گفت‌وگو بین شخصیت‌های ایرانی و آلمانی جهت ترمیم و بهبود وضع افکار عمومی آلمان‌ها نسبت به ایران و به تبع آن افزایش روابط اقتصادی و صنعتی طرفین اعلام کردند.

بر اساس آنچه در جزوه ای به نام جزوه راهنمای کنفرانس منتشر شد، مباحث مورد نظر کنفرانس برلین نیز عبارت بودند از: اصلاح فهم از اسلام، هم خوان و هم ساز کردن اصول اسلامی با موازین یک جامعه بیدار و آزاد و جدایی دین از حکومت.

در این کنفرانس افرادی با عنوان "سفیر اصلاحات" شرکت کردند، عزت الله سحابی، حسن یوسفی اشکوری، حمیدرضا جلایی پور، کاظم کردوانی، علی افشاری، شهلا لاهیجی، علیرضا علوی تبار، مهرانگیز کار، جمیله کدیور، شهلا شرکت، چنگیز پهلوان، محمود دولت آبادی و اکبر گنجی از جلمه افراد شرکت کننده بودند.

موضوعی که درباره این کنفرانس حساسیت و تعجب همگان را برانگیخت، ماهیت خود بنیاد "هاینریش بل" بود. این بنیاد از نظر تفکر، مخالف دین به طور عام و مخالف اسلام به طور خاص بود.

نگاهی به سوابق چهره‌های مطرح حزب سبز آلمان نیز نشان می‌داد که این حزب در حقیقت در زمره "یاران دشمنان" جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. چنانکه "یوشکا فیشر" از اعضای اصلی این حزب با مسعود رجوی سرکرده سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) رفاقت نزدیک داشت.

حسن یوسفی اشکوری از میهمانان ایرانی کنفرانس، پس از ورود به سالن به خاطر بر تن داشتن لباس مشکی ـ که نشانه عزاداری در ماه محرم بودـ مورد تمسخر حاضران قرار گرفت. اما سخنگوی بنیاد هانریش بل در پی اعتراض عناصر ضد انقلاب با حالتی عصبی به حاضران گفت: "شما مانع از سخنان کسی می‌شوید که به رغم روحانی بودن، شب گذشته به من گفت که قاطعانه به دنبال جدایی دین از سیاست است."

ashk2 [640x480]

آمریکا ، حسن یوسفی اشکوری در حمایت از مجید توکلی دانشجوی فتنه گر جلسه با شکوهی ترتیب داده است

سالها گذشت و تیم کنفرانس برلین در دوره های آموزشی خارج از کشور شرکت کردند و با حمایت برخی سفارت خانه های غربی در تهران برنامه ریزی دقیقی صورت گرفت تا بعد از گذشت 10 سال از فتنه 18 تیر 78 یک فتنه عمیق تر رقم بخورد. مدل براندازی کشورهای انقلاب رنگی برای ایران طراحی شد.

6 ماه قبل از فتنه 88 شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر و برخی تلویزیون های فارسی زبان راه اندازی شدند تا در روز موعود در شنبه بعد از انتخابات در 23 خرداد تیم های آموزش دیده ضدانقلاب 8 ماه امنیت و آسایش مردم تهران را سلب کردند. حمایت ها از فتنه در خارج از کشور ادامه داشت و با خود تکرار میکردند سال 1392 سال سرنگونی و براندازی جمهوری اسلامی است این جمله از سلطنت طلبان تا منافقین و توده ای ها به یک باور تبدیل شده بود.

نام حسن یوسفی اشکوری یکی از نام‌هایی بود که در کنار نام افرادی چون محسن کدیور، احمد سلامتیان، عبدالکریم سروش، عبدالکریم لاهیجی، فرخ نگهدار، ابراهیم یزدی، محمد نوری زاد، علیرضا نوری زاده در لیست اسامی دعوت‌شدگان همایش شکست خورده "گذار به دموکراسی" در 12 اسفند 1390 دیده شد.

مجموعه عوامل ضدانقلاب و گروهک‌های تروریستی و سلطنت طلب و گروه‌های اپوزیسیون با همكاری سرویس‌های اطلاعاتی غربی با قصد ایجاد اخلال و مزاحمت در برگزاری انتخابات مجلس نهم همایشی را برنامه‌ریزی کردند كه البته جزئیات اقدامات آنان توسط افرادی در مقاومت اسلامی لبنان و با واسطه یک دیپلمات ایرانی افشا شد.

اینگونه طراحی شده بود كه همایشی بزرگ موسوم به "گذار به دموکراسی" در روز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، در واشنگتن آمریکا برگزار شود. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، قرار بود این نشست در تاریخ 2 و3 مارس 2012 (12 و 13 اسفند 1390) در واشنگتن برگزار و طیفی از مخالفان جمهوری اسلامی با هر ایده، مرام، حزب و گروهی (اعم از گروهک‌های ضدانقلاب كلاسیک، تروریستها، فتنه‌گران، لائیک‌ها، بهائیان و سایر منحرفین و معاندین با نظام) و افراد دارای تخصص و گرایش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، رسانه‌ای با عناوینی دروغین و ساختگی مثل استراتژیست و دموكراسی خواه دعوت شوند تا به هر نحو در آن نشست مشاركت كنند.

لو رفتن این همایش باعث شد کمیته برنامه ریزی نشست، در تاریخ 11 اسفند و در آستانه انتخابات، با صدور بیانیه شکست بزرگ ضد انقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی غربی را تأیید کند.

در دی‌ماه 1391 یوسفی اشکوری به همراه چند تن از عناصر ورشكسته سیاسی با انتشار نامه‌ای به {رهبران ملت مصر} از آن‌ها خواستند اسلام را به سیاست راه ندهند.درحالی‌که رژیم صهیونیستی در همسایگی مصر، علناً از روی كار آمدن اسلام‌گرایان ابراز نگرانی کرده بود و تعارض جریان اپوزیسیون با دولت پس از انقلاب مصر نیز بر سر حاكمیت احكام اسلامی بود، عبدالعلی بازرگان، حسن یوسفی اشكوری، محمود صدری و صدیقه وسمقی از عناصر ورشكسته با محوریت محسن كدیور نامه‌ای به رهبران ملت مصر نوشته و از آن‌ها خواستند از تجربه جمهوری اسلامی عبرت بگیرند.

در اسفندماه سال 1391 خبری در رابطه با دستگیری برخی روزنامه نگاران وابسته به جریان بیرونی فتنه در فضای سیاسی کشور منتشر شد.

ask3 [640x480]

 
فاطمه حقیقت جو ، اکبر گنجی و حسن یوسفی اشکوری در یک جلسه براندازی! خارج از کشور

12 اسفندماه سال 1391، درحالیکه وزارت اطلاعات با صدور بیانیه‌ای اعلام نمود که افراد دستگیر شده، اعضای باند و شبکه‌ای به شدت پیچیده و چند لایه بوده که مدت‌ها در رصد سیستم اطلاعاتی ایران قرار داشتند و این دستگاه موفق به کشف یکی از بزرگترین شبکه‌های رسانه‌ای متصل به اردوگاه رسانه‌ای استکبار شده است، تشکل‌های وابسته به فتنه از دستگیری‌ها ابراز نگرانی و آن را محکوم کردند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، نورالدین پیرمؤذن، فاطمه حقیقت جو، احمد سلامتیان، اسماعیل گرامی مقدم، علی مزروعی، علی اکبر موسوی خوئینی و حسن یوسفی اشکوری با صدور بیانیه‌هایی که BBC ،VOA و سایر رسانه‌های جاسوسی آن را منتشر ساختند پشت سر هم اقدام به صدور بیانیه کرده و با القای این خط که سیستم امنیتی ایران به خاطر انتخابات این اقدام را انجام داده، آن را زیر سؤال بردند.

شماری از وابستگان گروهک‌ها و عناصر فراری ضمن انتشار نامه‌ای در اردیبهشت‌ماه سال 1392 از سید محمد خاتمی که ادعا می‌کرد نگران نظام و انقلاب است، برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 دعوت كردند. امضاكنندگان با بیان اینكه حامی فتنه سبز هستند، نوشتند: "امضاكنندگان این نامه امیدوارند جنابعالی كه در 4 سال سخت گذشته، دوشادوش خواسته‌ها و رنج‌های حامیان جنبش سبز مانده‌اید، با اعلام نامزدی خود در انتخابات آتی، به تداوم دموكراتیزاسیون یاری رسانید، حسن یوسفی اشکوری یکی از امضاکنندگان این نامه بود.

خاتمی هرگز توضیح نداد كه كدام سنخیت باعث تجانس و همراهی وی با گروهک‌های قسم‌خورده ضدانقلاب شده بود؟ بر اساس برخی قرائن این گروهک‌ها با قطعی دانستن رد صلاحیت خاتمی، درصدد بودند كه وی را برای نوعی انتحار سیاسی به عرصه فرستاده و پیش‌مرگ اهداف خود كنند.

گفتنی است، هاشمی رفسنجانی هفته پیش در دیدار با اعضای موسوم به دفاع از آزادی مطبوعات خواسته بود با سانسور مقابله کنند! ، هاشمی از انجمنی این درخواست را داشت که امثال حسن یوسفی اشکوری در آن عضویت داشته است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها