سرویس: اجتماعی کد خبر: 116921 19:32 - 1392/11/15

یک دسته گل دیگر در سبد دولت/

کشف و ضبط یکصد قطعه مرغ فاسد در محل توزیع سبد کالا +تصاویر و گزارش مشروح

کشف و ضبط یکصد قطعه مرغ فاسد در محل توزیع سبد کالا +تصاویر و گزارش مشروح

مرصادنیوز: سبد دسته گلی که با نام کالای یارانه ای به آب داده شده است همچنان حاشیه دارد و اینبار کشف یکصد قطعه مرغ منجمد فاسد در یکی از فروشگاه های قصرشیرین به این وضعیت اضافه شده است.

 

 

به گزارش خبرنگار مرصاد، در بازرسی به عمل آماده توسط شبکه بهداشت و بازرگانی از یکی از فروشگاه های توزیع سبد کالای رایگان قصرشیرین مقدار قابل توجهی مواد غذایی فاسد کشف شد.

بر اساس این گزارش یکصد قطعه مرغ منجمد فاسد در این فروشگاه فرهنگیان کشف شده که موجب نارضایتی و بی اعتمادی مردم نسبت به دریافت سبد کالا شده است.

علی اسماعیلی، معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه در اینباره به خبرنگار مرصاد گفت: مورد کشف مواد غذایی فاسد در قصرشیرین در یکی از انبارها بوده است.

وی افزود: دستگاه های نظارتی مانع از توزیع این مواد غذایی فاسد شده اند.

همچنین در روزهای گذشته در نزدیکی توزیع سبد کالا یک شهروند 60 ساله کرمانشاهی نیز دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

بسیاری از اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه نیز شامل دریافت سبد کالای یارانه ای نیستند و این بی برنامگی ناراحتی و اعتراض مردم را در پی داشته است.

نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت گفت: سبد کالا به بسیاری از اقشار محروم تعلق نگرفته است و به همین دلیل به رئیس جمهور کتبا تذکر دادم.

sabad (15) [640x480]

بسیاری از اقشار ضعیف جامعه سبد کالا نمی گیرند/ به رئیس جمهور تذکر کتبی دادم

سید سعید حیدری طیب در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: نسبت به نحوه توزیع سبد کالا بین خانواده ها به رئیس جمهور تذکر داده ام.

حیدری طیب گفت: در نحوه توزیع این سبد مشکلات زیادی وجود داشته که یکی از آنها محروم ماندن بسیاری از اقشار نیازمند به این سبد کالاست.

وی ادامه داد: کارگران تأمین اجتماعی و کارگران مشاغل آزاد از دریافت سبد کالا محروم هستند در حالی که می بایست در این مسیر بهتر عمل می شد.

حیدری طیب گفت: بسیاری زنان سرپرست خانوار و کارگران شرکتی روز مزد هم هستند که سبد کالا به آنها تعلق نگرفته و در تماس های متعدد با ما به عنوان نمایندگان ملت از این وضعیت گلایه می کنند.

وی در پایان گفت: در همین راستا به رئیس جمهور تذکر دادم که باید هرچه سریعتر این وضعیت اصلاح شود.

sabad (17) [640x480]

دولت در توزیع سبد کالا بی تدبیری کرد/ کرامت ملت و شأن جمهوری اسلامی رعایت نشد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این روش توزیع سبد کالا در کشور هم تدبیر دولت را زیر سوال برد و هم کرامت انسانها را و در همین راستا باید برای اصلاح این روش غیر منطقی فکری بشود.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: این نوع توزیع سبد کالای یارانه ای در کرمانشاه نه نتنها مورد خوشنودی مردم قرار نگرفت بلکه موجی از نگرانی ها را در جامعه به وجود آورده است.

شهریاری گفت: بنده که نماینده مردم محروم استان سیستان بلوچلستان و مرکز آن یعنی زاهدان هستم، امروز ده ها تلفن به من شده که بسیاری از افراد محرومی که می خواستند برای دریافت سبد کالا ثبت نام کنند به آنها اعلام شده که شما شرایط دریافت را ندارید.

وی افزود: از سوی دیگر می بینیم بسیاری از افراد و حتی برخی از مسئولین هستند که این کالا را می توانند دریافت کنند در حالی که مستحق آن نیستند.

نماینده مردم زاهدان گفت: حتی می بینیم که متأسفانه زنان سرپرست خانوار را در لیست قرار نداده اند که نشان می دهد که این کار چقدر بدون برنامه انجام شده است.

sabad (2) [640x480]

دولت در خصوص توزیع سبد کالا بی تدبیری کرد

وی با اشاره به اینکه قطعا دولت با نیت خیر این کار را انجام می دهد گفت: ولی اینکار کاملا عجولانه و شتابزده بود و باعث شد که تدبیر دولت زیر سوال برود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بدون تردید دولت در این کار می توانست بسیار بهتر عمل کند و با بررسی کامل افراد واقعی که باید کالا می گرفتند را مورد شناسایی قرار می داد.

وی با اشاره به اینکه مبلغ معادل برای توزیع سبد کالا ۸۰ هزار تومان است، گفت: دیدیم که در دولت دهم هشتاد هزار تومان به حساب خانوار ها واریز شد و دیگر کسی در صف دریافت کالا نمرد. دیدیم که امروز در کرمانشاه هم یک نفر به همین دلیل جان باخت.

شهریاری گفت: به هرحال در این مورد خوب عمل نشد و ما همچنان از دولت انتظار داریم که اینکار را تدبیر کند.

sabad (9) [640x480]

این شیوه کرامت انسانها را زیر سوال می برد/ سوءاستفاده دشمن

نماینده مردم زاهدان این شیوه توزیع سبد کالارا عمالی برای زیر سوال بدن کرامت انسانها دانست.

وی خاطر نشان کرد: صفهای طولانی برای سبد کالای یارانه ای قطعا در رسانه های خارجی مورد سوء استفاده قرار خواهد گرفت و این به هیچ وجه به مصلحت نظام جمهوری اسلامی نیست و بدون تردید می شد روش بهتری را اتخاذ کرد.

نماینده مردم زاهدان گفت: اگر در قلب اروپا اعلام شود که بیایید کالای رایگان بگیرید قطعا صفهای طولانی تر از این است اما اکنون عده ای پیدا می شوند و این صفوف را به فشار اقتصادی ربط داده و از آن در خصوص اثرگذاری تحریم ها بهره برداری سیاسی می کنند.

وی در پایان از پیگیری های مجلس خبر داد و گفت: از صبح تذکرات متعددی در این رابطه داده شده است و امیدواریم این روش غیر منطقی توسط دولت اصلاح شود.

این شیوه باید سریعا اصلاح شود

همچنین علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس گفت: لازم است دولت در ارائه لایحه بودجه تغییری را به وجود آورد و پیشنهاداتی را که به عنوان تبصره به مجلس ارائه می‌دهد که گاه قوانین مادر را تغییر می‌دهد را کنار بگذارد و قوانین مادر را در لایحه جداگانه‌ای تغییر داده و به مجلس ارائه دهد.

وی ادامه داد: لایحه بودجه باید مختصر و روشن‌تر به مجلس ارائه شود و این موضوع پیگیری خواهد شد.

sabad (11) [640x480]

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مراجعات نمایندگان و تذکرات آنها در مورد نحوه توزیع سبد کالا در کشور اظهار داشت: از آنجایی که نمایندگان مردم ارتباط تنگاتنگی با مردم دارند کاملا این اشکالات را حس می‌کنند و در جمع نظراتی که نمایندگان داشتند این موضوع روشن شد که در ارائه سبد کالا به مردم دقت کافی صورت نگرفته است و برخی از طبقات جامعه نتوانسته‌اند از این سبد کالایی برخوردار شوند مخصوصا کشاورزان، نابسامانی در وضعیت آنها وجود دارد.

لاریجانی تصریح کرد: دولت باید در این زمینه با سرعت روش توزیع سبد کالا را اصلاح کند. اگر این کار بخواهد درست انجام شود باید با اطلاعات دقیق‌تری همراه باشد و اگر اطلاعات هم کافی نیست دولت باید سقف را در ارائه این خدمات در نظر بگیرد نه کف را.

وی افزود: باید وزارت رفاه و مسئولین ذی‌ربط با دقت بیشتری در ارائه سبد کالا به مردم عمل کنند. من با دولت هم صحبت کرده‌ام قرار شده است تا اشکالات رفع شود اما سرعت رفع اشکال باید سریع‌تر باشد.

sabad (26) [640x480]

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها