سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 12244 10:45 - 1392/02/16

کلهرنیا در کرمانشاه:

نگاه هنری به زندگی، انسان را به تکامل می‌رساند/ نیازمند تغییر در سیستم آموزش هستیم

نگاه هنری به زندگی، انسان را به تکامل می‌رساند/ نیازمند تغییر در سیستم آموزش هستیم
مرصاد نیوز: استاد مطرح گرافیک و نقاشی گفت: اگر در زندگی  با نگاه دیگر و هنری به مسائل و اشیاء نگاه کنیم می توان به سمت تکامل حرکت کرد. به گزارش خبرنگار مرصاد، بهرام کلهرنیا از اساتید مطرح گرافیک کشور دراولین همایش خلاقیت در هنر که با حضوراساتید و دانشجویان این رشته دردانشگاه فرهنگ و هنر جامع علمی و کار بردی کرمانشاه شب برگزارشد، گفت: روح هنر و خلاقیت در تمامی لایه های زندگی اجتماعی دیده می شود ودر حقیقت هنر در تمامی لحظه های زندگی انسان‌ها موج می زند و پدیدآورنده روح آرامش در جامعه است. وی با بیان اینکه خلاقیت  موضوعی پیچپیده است، گفت: هنر خلاقیت مختص انسان است ودر غیر انسان جز در مواردی محدود وجود ندارد و موجودات دیگر به اعتبار  فطرت زندگی می کنند. وی ادامه داد: خلاقیت مختص انسان است و ارزش خلاقیت  به ظرفی که روح خلاقیت در آن بگنجد. خلاقیت  در زندگی آدمی ضروری است و می توان هر چیزی را ساخت و یا دگرگون کرد. این هنرمند کرمانشاهی با تاکید براینکه هنر آن چیزی نیست که فقط در نمایشگاه های نقاشی، خط و یا در سینما ارائه می‌شود بلکه در تمامی زوایای زندگی افراد دیده می شود، گفت: اگر در زندگی  با نگاه دیگر و هنری به مسائل و اشیاء نگاه کنیم می توان به سمت تکامل حرکت کرد. کلهرنیا سیستم آموزشی ایران را نیازمند تغییردر روش آموزشی دانست و گفت: هنر را باید در کودکی به کودکان آموخت و متاسفانه این کاردر ایران به خوبی صورت نمی گیرد و سیستم آموزشی ایران یک سیستم آموزشی خشک است.
 وی خاطر نشان کرد: وجود هنر در زندگی آدم موجب کاهش بسیاری از ناملایمات، سر درگمی ها، افسردگی ها، امراض و حتی کاهش تصادفات و جرائم مختلف در جامعه می شود.
وی در پایان با تاکید بر اهمیت حفظ جایگاه هن در جامعه تاکید کرد: متاسفانه در نیم قرن گذشته به هنر به عنوان یک امر فانتزی نگاه می‌شود و ارزش واقعی هنر در جامعه  تنها درنمایشگاه ها و موزه خلاصه می شود و در حقیقت ما به‌ سوی یک جامعه بی هنری پیش می رویم  واین میراثی است که ما برای آیندگان به ارث  می گذاریم.
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها