سرویس: بین الملل کد خبر: 195533 10:50 - 1393/05/27

مرصاد گزارش می دهد؛

دست نیاز انگلستان به سوی ایران دراز شد/ مبارزه با داعش بهانه ای برای درخواست کمک

دست نیاز انگلستان به سوی ایران دراز شد/ مبارزه با داعش بهانه ای برای درخواست کمک

مرصاد نیوز: انگلستان اعلام کرده است که نمی تواند در مبارزه با تروریست های  تکفیری-صهیونیستی داعش به تنهایی وارد شود، به همین دلیل نیازمند کمک های کشورهای مهم منطقه از جمله ایران است.

 

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی مرصاد، جنایات تروریست های داعش امروز نه تنها کشورهای منطقه را نگران کرده  بلکه حامیان آن ها در غرب را نیز تدریج به وحشت انداخته است.

این مسئله که داعش در سوریه تحت حمایت سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای غربی و با تجهیزات آن ها قدرت گرفت بر کسی پوشیده نیست اما آنچه که امروز اهمیت خواهد داشت، تبدیل شدن این گروه تروریستی به عنوان تهدیدی برای جهان است به طوری که حامیان غربی آن ها نیز در دامنه تهدید ها قرار خواهند گرفت.

748551071

رهبران گروهک داعش بارها پس از قدرت گرفتن این گروه تهدید کرده اند که اقدامات تروریستی خود را به خاک کشورهای غربی خواهند کشاند. هر چند که تاکنون این اقدامات عملی نشده است اما رهبران کشورهای غربی را به تکاپو انداخته است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان در مقاله‌ای که در ساندی تلگراف از وی منتشر شد، نوشت: انگلیس و غرب لازم است که واکنش امنیتی جدی‌ای به بحران عراق و تروریست‌های داعش نشان بدهند و این مشکل تنها با حملات هوایی از بین نمی‌رود. برای این اقدام ما باید از ابزارهای نظامی استفاده کنیم و دولت نیز باید اقدامات کافی برای مبارزه با کسانی که در داخل کشور اقدام به جذب نیرو برای گروه‌های افراطی می‌کنند، انجام دهد.

دیوید کامرون گفت: از آن می‌ترسم که این تلاش تا پایان عمر سیاسی من طول بکشد. تشکیل یک خلافت تندرو در قلب عراق و توسعه آن به سمت سوریه مشکلی نیست که ما بگوییم مایل‌ها از انگلیس فاصله دارد. این مشکلی است که 10 سال پیش باید به آن رسیدگی می‌شد اما هم‌اکنون و حالا به مشکل ما تبدیل شده است.

7474

وی به صورت تلویحی به ناتوانی کشورهای غربی در مبارزه با تروریست های داعش اذعان داشت و فاش کرد که انگلیس در پی مذاکره با ایران است تا تهدید داعش را در منطقه کنترل کند.

کامرون گفت: انگلیس باید با کشورهایی مانند عربستان، قطر، امارات، مصر و ترکیه و حتی ایران علیه تهدید مشترک همکاری کند.

تلاش برای بازسازی آبروی از دست رفته

کشورهای غربی که در دوران جنگ سوریه به حمایت آشکار از گروه های تروریستی نظیر داعش می پرداختند امروز برای جلب رضایت افکار عمومی جهانی و در راستای بازسازی آبروی از دست رفته خود، بارها اعلام کرده اند برای نابودی تروریست های داعش تلاش خواهند کرد.

حال با توجه به اینکه طفل نامشروع تکفیری-صهیونیستی در حال تبدیل شدن به خطری برای کشورهای غربی است، این کشورها در تلاش هستند تا بتوانند وضعیت را به گونه ای تغییر دهند تا خود از دامنه تهدید ها دور شوند.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها