سرویس: بین الملل کد خبر: 195972 08:00 - 1393/05/28

گزارش مرصاد از تحولات عراق؛

داعش و کشتار مسلمانان اهل سنت/ چگونه برداشت غلط از دین به خود حق پنداری تروریست ها منجر می شود؟

داعش و کشتار مسلمانان اهل سنت/ چگونه برداشت غلط از دین به خود حق پنداری تروریست ها منجر می شود؟

مرصاد نیوز: داعش در جنایاتی که انجام می دهد نه تنها مسلمانان شیعه و غیر مسلمانان را هدف قرار می دهد بلکه دست به کشتار گسترده و فجیع علیه اهل سنت می زند.

 

گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی مرصاد، اقدامات وحشیانه گروهک شیطانی داعش در ماه های اخیر وارد فاز جدیدی شده است که نشان دهنده ماهیت اصلی تروریستی این گروه است.

شاید برخی ها کمتر این مسئله را پیش بینی می کردند که داعش علاوه بر کشتار شیعیان، دست به کشتار اهل سنت نیز بزند اما در ماه های اخیر دنبال کنندگان اخبار تحرکات این گروه شاهد آن بودند که تروریست های داعش بارها کشتارهای دسته جمعی اهل سنت را انجام داده اند.

ورود داعش به عراق آغاز کننده فتنه ای بود که آتش آن دامن بسیاری از گروه ها و تفکرات را می گرفت. این گروه پس از آنکه به عراق وارد شدند بر اساس تفکرات تکفیری خود، نه تنها به شیعیان حمله کردند بلکه دستور کار خود را کشتار اهل سنت و رهبران آن ها قرار دادند.

ایجاد فضای ترس میان اهل سنت یکی از اهدافی بود که این گروه در پی آن بود. داعش با کشتار گسترده مسلمانان اهل سنت سعی دارد تا خود را به عنوان تعیین کننده اوضاع در عراق نشان دهد.

282446e73db5e1d42ceb4a11caabaefe

تخریب اماکن مذهبی اهل سنت

چندی پیش پایگاه خبری سومریه نیوز خبر داد که عناصر داعش دریک اقدام غیر انسانی مرقد شیخ صالح از بارگاه های دینی اهل سنت را در حد فاصل دو روستای تل حمه و حفته خار در جنوب کرکوک ویران کردند.

شاهدان گفتند:« عناصر داعش چهار نفر از زائران این بارگاه را ربودند و پس از آن با کار گذاشتن مواد منفجره در بارگاه ، آن را به طور کامل ویران کردند و متواری شدند

همچنین آرامگاه «عبد الله بن عاصم بن عمر بن الخطاب» نوه عمر‌ بن‌ خطاب در منطقه «مخمور» در 85 کیلومتری جنوب شرق موصل در استان نینوا به وسیله تروریست‌های دولت اسلامی عراق و شام (داعش) و با استفاده از بمب‌های دست‌ساز کاملا تخریب شد.

1fd7bb65a340611857bc72594b60e760

این انفجار موجب زخمی شدن عده‌ دیگری از مردم شد.

کشتار دسته جمعی جوانان اهل سنت

علاوه بر تخریب اماکن مذهبی اهل سنت، کشتار گسترده اهل سنت دیگر روشی است که این گروه سعی دارد به وسیله آن جو وحشت را ایجاد کند و تا اعلام کند حتی مسلمانان اهل سنت نیز از تهدید های آنان در امان نیستند.

341a0a6c7b959af0943d9e3270f4ac01

در روزهای گذشته تصاویری از اعدام هایی که داعش انجام می دهد منتشر شد که نشان می دهد این گروه مردانی را از قبایل اهل سنت عراق به صلیب کشیده یا سر بریده اند.

این تصاویر همچنین صحنه اعدام 19 نفر را نشان می دهد که به وسیله تیرباران اعدام شده اند.

c4ede02e657fb82baa2f75ca1ce36c51

این جنایات داعش علیه اهل سنت که نشان دهنده تفکرات خود حق پندارانه این گروه است، در روزهای اخیر با واکنش گسترده اهل سنت در عراق مواجه شده است و حتی مفتی های سلفی نیز به آن با انتشار بیانیه واکنش داده اند.

در بیانیه ای که شماری از ماموستایان سلفی منتشر کرده اند، آمده است: باورمان این است که داعش از دین اشتباه حالی شده اند و جای مسلمان و کافر را با هم قاطی کرده اند  و به جای مخالفت و جنگ با کافران اشغالگر،کردهای ستمدیده و صلاح الدینی را می کشند و سر می برند. همانطور که پیامبر اکرم فرموده:((يقتلون أهل الإسلام و يدَعون أهل الأوثان))؛یعنی:آنها که مسلمانان را می کشند و به کافران کاری ندارند.

این بیانیه می افزاید: ما ماموستایان سلفی، باورمان این است که کشورمان(عراق) کشوری مسلمان است(علی رغم وجود کم و کاستی)و به همین خاطر نه شایسته انفال دیروز دوران بعث بودند و نه شایسته بنام جهاد امروز که کشته شوند،!چون جهاد بر علیه کافران اشغالگر است و نه بر علیه ملت مسلمانی مثل کرد. این واکنش سلفی ها نیز مربوط به امروز نیست بلکه از همان روزهای قدیم و پیشتر نیز این واکنش کردها بوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: پس نه به بهانه کافر بودن و نه تجاوزگر،این کردها،شایسته جهاد نیستند،چون همانطوریکه گفتیم کردها مردمی مسلمان هستند و حتی به بهانه ستم و دست درازی نیز شایسته جهاد نیستند. چون مشخص شده که کردها ستمدیده است و خاکشان از سوی داعش اشغال شده است. داعش عجیب است جای کافر و مسلمان را عوض کرده،بجای کافر،مسلمان را می کشد و سر می برد!

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها