سرویس: اجتماعی کد خبر: 203756 21:29 - 1393/06/15

گزارش تصویری - تشریحی مرصاد؛

جر و بحث های افشاگرانه در جلسه نیمه تمام شورای شهر کرمانشاه/ از تهدید زرافشانی به رو کردن پرونده های فساد تا گفت و شنود غیر رسمی اقلیت با فرماندار

جر و بحث های افشاگرانه در جلسه نیمه تمام شورای شهر کرمانشاه/  از تهدید زرافشانی به رو کردن پرونده های فساد تا گفت و شنود غیر رسمی اقلیت با فرماندار

مرصاد نیوز: جلسه انتخاب هیات رئیسه شورای شهر کرمانشاه که بعد از 2 جلسه برگزاری بدون نتیجه، این‌بار در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، باز هم بدون نتیجه به پایان رسید.

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی مرصاد، در این جلسه برخلاف گذشته افراد غایب در جلسه پیشین حاضر بوده اما افراد حاضر در 2 جلسه قبلی غایب بودند که این باعث شد ترکیب جلسه به کلی تغییر کند.

برهمین اساس خسرو زرافشانی، نبی کمری، سالار احمدزاده، رضا حیدریان، کامبیز غلامی، رضا زین الدین، کامران ملکی، سیدحجت اله موسوی وزمله و مازیار رضایی حضور داشتند که از این میان زرافشانی تنها فردی بود که در جلسات گذشته حضور داشت.

بر همین اساس طیف هایی که در گذشته به نام اکثریت و اقلیت نامیده می شدند، تغییر کرده و همین مسئله باعث به وجود آمدن شرایط جدیدی در فضای شورای شهر کرمانشاه شده است.

بر اساس این گزارش،‌ این جلسه با 20 دقیقه تاخیر آغاز شد و در این زمان اعضای شورا منتظر ورود فرماندار بودند.

shora (1)

از حاشیه های مدت زمان انتظار برای ورود فرماندار، تماس های مکرر نمایندگان و انجام شدن دیالوگ های بعضا کنایه دار میان نمایندگان بود.

shora (2) shora (3)

در ابتدای جلسه فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید به آرای مردم به عنوان حق الناس نگاه کرد، اظهار داشت: مردم انتظار دارند که هر چه سریع تر انتخابات هیات رئیسه برگزار شده و هیات رئیسه شورای شهر کرمانشاه مشخص شود.

وی با تاکید بر لزوم دوری از تشنج و اختلاف در شورای شهر کرمانشاه گفت: اگر جلسه انتخاب هیات رئیسه برگزار نشود، استنباط این است که این مسئله به شورای حل اختلاف ارجاع داده شود تا در خصوص آن تصمیم گیری کنند.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: خواسته ما این است که هر چه سریع تر نتیجه مشخص شود زیرا نمی خواهیم که گزارش عملکرد انتخابات هیات رئیسه را به مقام های بالا دستی بدهیم زیرا در آن صورت شرایط تغییر خواهد کرد.

پس از سخنان فرماندار کرمانشاه، حجت الله موسوی اجاق یکی از اعضای شورای شهر کرمانشاه اجازه صحبت خواست. وی در سخنان خود خطاب به فرماندار گفت: از نظر بنده شما هر چه سریع تر گزارش را به مقام های بالاتر ارجاع دهید تا تصمیم گیری کنند.

وی افزود: آقای رنجبر شما صورت جلسه را تنظیم کنید و به استانداری تحویل دهید تا آن ها تصمیم بگیرند.

shora (4)

در ادامه جلسه علی قبادی معاون برنامه ریزی و عمران فرمانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه بهتر است انتخابات هیات رئیسه با توافق اعضا به نتیجه برسد گفت: همه می دانیم که انجام دادن راه حل قانونی بسیار آسان تر است اما بهتر است که هر چه سریع تر اعضای شورا به توافق برسند.

وی گفت: مردم انتظار دارند که سوء تفاهم ها حل و این مشکل به زودی رفع شود.

در ادامه جلسه، مازیار رضایی دیگر عضو شورای شهر کرمانشاه نیز گفت: افرادی که عملکرد خود را نشان دادند دیگر نباید حرفی برای گفتن داشته باشند. ما در دوره قبل در اکثریت بودیم و در تمام  سال نشان دادیم که فکرمان شورایی و جمعی است.

وی افزود: جالب این بود که  به رئیس ما که آقای موسوی اجاق بود 4 رای می دادیم اما به نایب رئیس که از آن طیف بود 9 رای می دادیم.

رضایی گفت: وقتی که به کمیسیون ها به شکل غنیمت نگاه می کنیم آن وقت اوضاع طور دیگری می شود. وقتی که یکی از افراد شورا می گوید که به آقای فلانی، فلان کمیسیون را قبلا دادیم حالا دیگر ندهیم، آن فرد دیگر قسم شورایی را زیر پا گذاشته است.

وی ادامه داد: ما در دوره قبل با هم در شورا بودیم و بهترین عملکرد را در دوره های شوراها داشتیم. ما در دوره گذشته بعد از یک شورای انحلال شده روی کار آمدیم اما توانستیم ذهنیت مردم را نسبت به شورای انحلال شده پاک کنیم.

رضایی تاکید کرد: کمیسیون ها را به خوبی تقسیم کردیم. ما در آن دوره اینگونه عمل نکردیم که بیاییم مثلا یک فردی که تخصصش بهداشت نیست در کمیسیون بهداشت قرار دهیم.

وی گفت: بنده از آقای زرافشانی توقع زیادی داشتم زیرا ایشان هم سنشان از ما بیش تر است و هم سابقه چندین دوره شورا را دارند. با این شرایط باز هم بی اعتمادی مردم شکل می گیرد مگر اینکه به شکل غنیمتی به شورا نگاه نکنیم.

پس از سخنان رضایی، خسرو زرافشانی در پاسخ به وی گفت: آقای رضایی نسبت به بنده بسیار کم لطفی می کنند. اگر بنده کمیسیون حقوقی را به آقای غلامی ندادم، اما به آقای حیدریان آن را واگذار کردم. نباید یکطرفه به قاضی بروید.

زرافشانی در ادامه خطاب به رضایی گفت: شما در دوره گذشته به شهرداری رفته و درها را هم بسته بودید و آن مشکلات ماده 100 را پیش آوردید. ساخت های خصوصی خودتان را انجام دادید و آن 12 میلیارد تومان و 1 میلیارد تومان ها پیش آمد. یک سال است که خون جگر خورده ام و چیزی نگفته ام.

shora (14)

وی گفت: شما از وقتی که کمیسیون ها را تشکیل دادیم کدام جلسه را در شورا حضور داشتید و پاسخگو بودید؟. این چنین نباید طلب کار باشید. بنده نهایت چشم پوشی را نسبت به شما داشتم.

وی ادامه داد: بنده کمیسیون محیط زیست را به شما دادم اما اگر شما خوب فعالیت می کردید اوضاع فضای سبز شهر اینچنین نبود.

زرافشانی در ادامه با اشاره به اینکه کمیسیون ها در شورا به صورتی تقسیم شده اند که هر کس با توجه به تخصصش کار کند، گفت: اگر کمیسیون بهداشت را به آقای غلامی داده ایم برای این است که تحصیل کرده رشته بهداشت نداشتیم.

وی تاکید کرد: بهترین دلیل اینکه بنده به خوبی در شورا عمل کرده ام، نارضایتی دوستانم است.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: پارک امام علی(ع) جاده سنندج که 200 میلیون هزینه داشت اما 5 میلیون در آن هزینه شده بود.نگذارید بگویم که سندهای منطقه 6 را در آورده ام و فساد مالی در شهرداری غوغا می کرد.

shora (6)

زرافشانی پس از اتمام سخنان خود سعی داشت جلسه را ترک کند که با درخواست برخی از حاضرین از تصمیم خود منصرف شد.

در ادامه این جلسه حجت الله موسوی اجاق گفت: این جلسه برای این برگزار شده است که هیات رئیسه انتخاب شود و بهتر است از این بحث ها جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: کسی که اینجا می گوید دزدی شده است ولی پیگیری نکرده و به مراجع قانونی اعلام نمی کند، قطعا شریک آن دزد است.

موسوی اجاق گفت: مشخص است که همه دوست دارند به ریاست برسند اما اگر تقسیم کارها به درستی صورت بگیرد به طور قطع این مشکلات رخ نخواهد داد.

در پایان این جلسه فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در این شرایط حفظ آرامش و وحدت ضروری است، گفت: این یکی از مطالبات ما و مردم است که شاهد این اختلافات نباشیم.

وی با اشاره به جلسات برگزار شده قبلی شورای اسلامی شهر کرمانشاه که در نهایت بدون انتخاب هیات رئیسه جدید ناتمام باقی ماند گفت: در این راستا راهکاری که به ذهن می رسد این است که ما گردشکاری را تنظیم کرده و آن را به استاندار ارائه بدهیم تا ایشان در نهایت تصمیم گیری را انجام بدهند.

shora (8)

رنجبر با تاکید بر اینکه رای مردم امانت است و حفظ این امانت ضروری است، ادامه داد: قانون می گوید که ابتدا برای حل این چنین مشکلاتی دعوت به مصلحت اندیشی کنید اگر نتیجه بخش نبود آن زمان به سراغ راه حل های قانونی دیگر بروید.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم در جلسه دیگری که فردا برگزار خواهیم کرد، دیگر اعضا نیز حاضر شوند تا هرچه سریع تر به نتیجه و انتخاب هیات رئیسه جدید برسیم.

shora (11)

بر اساس این گزارش، این جلسه راس ساعت 6 و بیست دقیقه بدون نتیجه گیری به پایان رسید.

shora (10)

گفتنی است؛ اولین نفری که جلسه را ترک کرد خسرو زرافشانی بود. همچنین پس از جلسه تعدادی از اعضای شورا با فرماندار صحبت کردند.

shora(12)

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها