سرویس: اجتماعی کد خبر: 205489 12:13 - 1393/06/22

مرصاد بررسی می کند؛

عقب ماندگی برخی فعالان سینمایی و ورزشی کشور در سبک درست زندگی از ورژن های غربی خود/ تبلیغ همزیستی با سگ به جای فرزندآوری توسط شبه ستاره ها

عقب ماندگی برخی فعالان سینمایی و ورزشی کشور در سبک درست زندگی از ورژن های غربی خود/ تبلیغ همزیستی با سگ به جای فرزندآوری توسط شبه ستاره ها

مرصاد نیوز: چند سالی است که تبلیغات فرزند آوری  توسط صاحبنامان سینمایی، ورزشی و ... غربی آغاز شده است اما ورژن های ایرانی آنان چند گام عقب تر، زندگی با حیوانات خانگی را تبلیغ می کنند.

 

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی مرصاد، جامعه ایرانی بر اساس اعلام بسیاری از صاحبنظران در صورتی که روال فرزند آوری به شکل فعلی ادامه پیدا کند، در دهه های بعدی با مشکلی روبرو خواهد شد که جبران آن سخت و یا ناممکن است.

پژوهشگران حوزه اجتماعی تاکید می کنند که ایران در این صورت به پیری اجتماعی مبتلا خواهد شد که همین مسئله می تواند مشکلاتی را برای جامعه ایرانی در مناسبات داخلی و بین المللی ایجاد کند.

در این شرایط آنچه که مشخص است این خواهد بود که تاثیرگذاران در جامعه بایستی در جهتی فعالیت کنند که جامعه ایران از این وضعیت خارج شود. برای حل این مشکل آنچه که اهمیت دارد، لزوم به کار گیری از تکنیک های تبلیغات اجتماعی برای تاثیرگذاری بر لایه های اجتماعی است تا به فرزند آوری تشویق شوند.

افرادی که در حوزه های سینما، هنر، موسیقی، ورزش و ... دارای شهرت هستند از جمله افرادی خواهند بود که در این شرایط می توانند تاثیرگذاری خود را داشته باشند. مسئله ای که امروز در بسیاری از کشورهای غربی از این ابزار تاثیرگذار استفاده می کنند.

piqe

(جرارد پیکه فوتبالیست اسپانیایی پس از تولد فرزند خود از زندگی با یک خواننده اعلام کرده است به فکر تولد فرزند دوم است)

در سال های گذشته مشاهده شده است بسیاری از ستارگان ورزشی، سینمایی، موسیقیایی و ... غربی که دارای جایگاه اجتماعی بالایی در میان شهروندان کشورهای غربی دارند، به صورتی هدفمند و با برنامه ریزی مناسب در جهت جوان کردن جامعه خود تلاش می کنند.

angel-brad

(برد پیت و آنجلینا جولی بازیگران هالیوودی که یکی از زوج های پیشرو در عرصه تبلیغ فرزندآوری هستند)

با این وجود هر چند که روشی که این افراد برای تشکیل زندگی خود از آن پیروی می کنند با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما به هیچ وجه همخوانی ندارد تا جایی که فرهنگ بومی ما آن را به شدت نفی می کند اما هدف آن ها که تبلیغ فرزند آوری است می تواند الگویی حداقلی برای افرادی باشد که در جامعه ما دارای نفوذ اجتماعی هستند.

داستان عقب ماندگی برخی از فعالان سینمایی و ورزشی ایران

متاسفانه در شرایطی که در بسیاری از کشورهای جهان لزوم جوانسازی جامعه و حفظ نیروی انسانی برای پیشرفت کشور به وسیله ورود نیروهای تازه نفس به وسیله فرزند آوری پیگیری شده و این مسئله از طرق مختلف حمایتی، تبلیغاتی و تشویقی از جامعه خواسته می شود، بسیاری از فعالان عرصه سینما، ورزش و ... ایرانی به مانند کسانی که سال ها از فضای جهانی دور مانده اند روی به تبلیغات زندگی با حیوانات خانگی به جای فرزند آوری کرده اند!

ریاحی

آن چه که در این میان قابلیت توجه دارد این است که عموما این افراد که به صورت ناخواسته وارد این جرگه تبلیغات منفی می شوند، خود را جزو پیشتازان جامعه می دانند؛ در شرایطی که عملکرد آن ها مسئله دیگری را نشان می دهد.

گلراز

در فضایی که صاحب نامان عرصه های ورزشی، موسیقی، سینما و ... غربی به تبلیغات فرزند آوری روی آورده اند، جای افسوس دارد که ورژن ایرانی این افراد مانند گذشته یک گام عقب تر هستند و به جای فرزند آوری، سگ بازی را تبلیغ می کنند.

ali sadeghi

چه باید کرد؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم این افراد به سبب استفاده از ظرفیت های ملی ایران اسلامی به شهرت دست پیدا کرده اند و همین صاحب نام بودن باعث تاثیرگذاری آن ها در اجتماع شده است.

با این وجود به نظر می رسد که این قشر از جامعه ایرانی نیازمند آموزش هایی است که متوجه نیازهای روز جامعه ایرانی بشوند. مشخص است که بسیاری از این افراد نسبت به شرایط فعلی جامعه نا آگاه هستند و نمی دانند که مسئله جوان بودن نسل ایرانی به چه میزان در اقتدار جامعه و دیگر مسائل مرتبط به آن اهمیت دارد.

در گام دوم می توان به ابزارهایی دیگری مانند سیاست های تشویقی در این قشر از جامعه نیز توجه داشت.

آن چه که از این دیدگاه بر می آید این است که برای تاثیرگذاری بر جامعه یکی از مهم ترین ابزارها استفاده از صاحب نام های عرصه های مختلف است. در این موضوع نیز اگر بتوان سبک زندگی افراد مشهور و دارای نفوذ در جامعه را متناسب با شرایط روز و نیاز جامعه ایرانی تعریف کرد می توان به تغییر در جامعه نیز امیدوار بود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها