سرویس: بین الملل کد خبر: 210276 10:50 - 1393/07/15

مرصاد گزارش می دهد؛

نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی در خصوص عکس سردار سلیمانی و پیشمرگان کرد/ نمایش ریشه‌های عمیق دوستی کردهای عراق با ایرانیان در یک تصویر

نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی در خصوص عکس سردار سلیمانی و پیشمرگان کرد/ نمایش ریشه‌های عمیق دوستی کردهای عراق با ایرانیان در یک تصویر

مرصادنیوز: تصویر فرمانده سپاه قدس ایران به همراه برخی از پیشمرگان کرد در شبکه های اجتماعی واکنش های متعددی را در پی داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مرصاد، انتشار عکس سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران به همراه پیشمرگه های کرد در عراق در فضای مجازی همانند دیگر اخبار مربوط به عراق و به خصوص تحولات اخیر آن واکنش های زیادی را در پی داشت اما آن چه که واکنش ها به این عکس را از دیگر واکنش ها متمایز می کند، موضوعی است که در درون عکس نهفته است.

حضور سردار سلیمانی در عراق و به خصوص بعد از آغاز فعالیت های تروریستی داعش در عراق یکی از مسائلی بود که در رسانه های جهان به آن واکنش های متعددی مطرح می شد.

آنچه که در ماه ها و هفته های اخیر باعث نگرانی جبهه غرب و دشمنان مقاومت و به خصوص جهان اسلام شده است، افزایش محبوبیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه است. این عامل که در جهت عکس خواسته لابی های صهیونیستی در غرب و همچنین رسانه های آن هاست، شرایطی را رقم زده است که بارها برای جبران این شکست آشکار دست به خبرسازی های جعلی و دروغین بزنند.

در آخرین مورد شکست های تبلیغاتی کشورهای غربی، عکس سردار سلیمانی با پیشمرگان کرد عراق اوج ضربه به پیکره نظام دروغین رسانه ای غربی ها در قبال سیاست های خاورمیانه بود.

این عکس که با استقبال وسیع روبرو شد، حامل پیام مهمی است که نشان می دهد دوستی کردهای عراق با ایران به چه میزانی بوده و محبوبیت ایران در منطقه تا چه حد افزایش داشته است.

sardar

انتشار این عکس در فضای مجازی واکنش های زیادی را از سوی کاربران شبکه های اجتماعی در پی داشت.

یکی از کابران به نام محمد در خصوص این عکس می نویسد: به نظرم این عکس نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران در منطقه دارای نفوذ در قلب هاست که این چنین سردارانی از کردستان عراق علاقه مند به عکس گرفتن با حاج قاسم هستند.

یکی دیگر از کابران به نام امیر غلامی با دیگه شک به این تصویر نگاه می کند و می نویسد: خیلی شبیهه ولی اگه حاج قاسم باشه نمیزاره ازش عکس بگیرن اونم تو این شرایط حساس منطقه.

در پاسخ به امیر چندین کاربر جواب هایی را ارائه کرده اند که به عنوان نمونه مهدی فرخی می نویسد: چه ربطی به عکس داره امیر اقا مگه نشنیدی فرمانده نیروی زمینی تو تلویزیون گفت سردار سلیمانی و هفتاد نفر تو اربیل با داعش جنگیدند.

حسن غفوریان یکی دیگر از کاربران است که نگاهی متفاوت به این تصویر داشته و می نویسد: حاجی بااین عکس ثابت کرد که شیعه واهل تسنن باهم برابربرادرند وپشت هم هستند.

ابوذر یاسمی هم می نویسد: زنده باد قاسم سليمانى و زنده باد شير زنهاى كوبانى و درود بر تمام شهدا

سجاد یکی از کاربران کرد زبان است که در زیر این عکس نوشته است: سپاس بو کا قاسم(تشکر می کنم آقا(بزرگ) قاسم

این اظهار نظر ها تنها بخش کوچکی از استقبال کاربران از این تصویر را بیان می کند. هزاران نظر و کامنت در این خصوص در شبکه های اجتماعی رد و بدل شد که این نشان می دهد جایگاه و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه به چه میزان افزایش داشته است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها