سرویس: اجتماعی کد خبر: 211975 13:12 - 1393/07/27

گزارش؛

“جاده مرگ” همچنان جان مسافران خود را می گیرد/جاده کرمانشاه به کامیاران چوب کم کاری مسئولان را می خورد

“جاده مرگ” همچنان جان مسافران خود را می گیرد/جاده کرمانشاه به کامیاران چوب کم کاری مسئولان را می خورد

مرصاد نیوز: جاده بین المللی کرمانشاه کامیاران که مسیر عبوری خودروهای تجاری و اتصال دهنده استان کرمانشاه با همسایگان شمالی خود بلاخص کشور عراق و ترکیه است همچنان به علت عدم تعریض مناسب باعث بروز خیلی از تصادفات جاده ای می شود.

به گزارش مرصاد به نقل از ریوار، جاده بین المللی کرمانشاه کامیاران به طول ۶۰ کیلومتر از محورهای شلوغ و دو طرفه کرمانشاه است که استان های جنوب غرب کشور را به استان های شمال غرب کشور متصل می کند که همچنان به علت عدم تعریض مناسب باعث بروز خیلی از تصادفات جاده ای می شود.

 

اینگونه حوادث اگر به صورت روزانه اتفاق نیافتد اما  در هفته مطمئنا در اخبار متعدد رسانه ها و پایگاه ههای خبری از حوادث  این جاده به علت استاندارد نبودن خبرهایی منتشر می شود.

 


عملیات ۲بانده کردن این جاده  بین المللی چند سال است که آغاز گردیده است امام تا به امروز  و بنا به اظهار مسئولان استان حداکثر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

بنا به اظهارات مردم بومی اطراف جاده و رانندگان وسایل نقلیه این جاده یکی از حادثه خیز ترین جاده های مواصلاتی استان به شمار می رود که روند تعریض آن همچنان بنا به دلایل نا معلومی با حرکت لاک پشتی به کار ادامه می دهد که البته در خیلی از مواقع این پروژه به صورت کامل  بنا به دلایلی همچون سرما و گرمای هوا، کمبود اعتبارات،کم کاری پیمانکار، کم بودن حوصله کارگران، تحریم ، خشکسالی در آفریقای جنوبی و … متوقف  می شود.

 

استاندار کرمانشاه در این رابطه به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: ما قبول داریم که روند بهره بردار از این پروژه به تعویق افتاده است و باید هر چه سریعتر برای به اتمام رسیدن این پروژه اقدامات لازم به عمل آید.

 

زهره رستمی بخشدار بخش بیلوار نیز در همین رابطه از رایزینی با مسئولان ذیربط برای رسیدگی به این مشکل خبرداد و گفت: معیارهای استاندارد این جاده به عنوان یک جاده بین المللی میبایست به حد معمول برسد تا از خیلی از خسارات ناشی از تصادف در این محور جلوگیری شود.

 

در همین رابطه نیز نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی، خواهان تسریع در روند تکمیل دوبانده شدن جاده کرمانشاه _ کامیاران و پایان بخشیدن به حوادث پرشمار این مسیر پر تردد شد.

سید سعید حیدری طیب در  متن این تذکر با موضوع قصور در تکمیل جاده کرمانشاه _ کامیاران خطاب به عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی آورده است:

«با توجه به اینکه چندین سال است که در اثر قصور مسئولان راه و شهرسازی کشور موجب طولانی شدن تکمیل دو بانده شدن جاده کرمانشاه – کامیاران گردیده و در اثر این قصور در طول سال صدها نفر کشته و زخمی می شوند لذا به جنابعالی تذکر داده می شود تا دستور فرمایید در تکمیل این جاده تسریع به عمل آید.»

 

گفتنی است؛ احداث باند دوم جاده کرمانشاه _ کامیاران به عنوان محور اصلی مواصلاتی استان های کرمانشاه و کردستان جزو مصوبات دور اول سفر دولت گذشته به استان است که متاسفانه سال هاست که با کندی پیش می رود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها