سرویس: اجتماعی کد خبر: 212067 09:06 - 1393/07/30

گزارش؛

مظلومیت حاشیه نشینان در سایه بی توجهی مسئولین/ قصرشیرین فقط خیابان راه کربلا نیست

مظلومیت حاشیه نشینان در سایه بی توجهی مسئولین/ قصرشیرین فقط خیابان راه کربلا نیست

مرصاد نیوز: قصرشیرین فقط خیابان راه کربلا نیست بلکه این شهر کوچک، محله ها و حاشیه های زیادی دارد که نیازمند توجه و توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری است.

به گزارش مرصاد به نقل الوندخبر، به همه در کوشش برای رفاه طبقات محروم، وصیت می‌کنم که خیر دنیا و آخرت شماها رسیدگی به حال محرومان جامعه است که در طول تاریخ ستم‌شاهی و خان خانی؛ در رنج و زحمت بوده‌اند. و چه نیکو است که طبقات تمکن‌دار به طور داوطلب برای زاغه و چیره‌نشینان مسکن و رفاه تهیه‌کنند و مطمئن باشند که خیر دنیا و آخرت در آن است و از انصاف به‌دور است که یکی بی خانمان و یکی دارای آپارتمان‌ها باشد.» (از وصیت نامه امام خمینی (ره)- صحیفه امام21/444 )

 
 
به گزارش الوند خبر؛ متاسفانه همیشه برداشت سیستم دولتی این بوده که حاشیه نشینیان چون بی جهت از محل زندگی سابق خود به این مناطق آمدند و بدون رعایت قوانین شهری ساخت و ساز کردند و در محل هایی همچون پالی آباد که از نظر قانونی جزو شهرمحسوب نمیشود تجمع نمودند نباید خدمات به این افراد ارایه شود.
 
 
افراد حاشیه نشین در واقع از محروم‌ترین اقشار جامعه شهری به‌شمار می‌آیند و به اعتبار همین محرومیت در برابر هر‌گونه آسیب اجتماعی نیز بی‌دفاع هستند.
 
 
این حاشیه نشینان قصرشیرین همچون محله های قصرجدید و پالی آباد از خدمات شهری و بهداشتی به شدت محروم هستند و متاسفانه چندان به این افراد سرویس نمیدهند و نمیدانیم تا کی میتوانیم این وضع را ادامه دهیم؟  
 
 
حاشیه‌نشینان فرزندان ناتنی نیستند بنابراین نباید مورد بی‌مهری قرار بگیرند. ما آمار دقیقی از حاشیه نشینان نداریم اما هر تعدادی که هستند عدالت حکم میکند به افراد حاشیه نشین که متعلق به همین آب و خاک هستند رسیدگی شود.
 
 
یکی از شهروندان محله قصرجدید به نام (مراد.ع) در گفتگو با خبرنگار این سامانه با ابراز نارضایتی در خصوص برخورداری محله از خدمات شهری اظهار داشت: با وجود مراجعات مردم به ادارات مرتبط و پیگیری های مکرر آنان متاسفانه چندین سال است وضعیت این محله ها به حال خود رها شده است. 
 
 
وی گفت: در پی بارش باران روز گذشته به دلیل عدم وضعیت مناسب کوچه های محله ونبود آسفالت در کوچه و خیابان های آن تمامی سیلاب حاصل از آب باران وارد منازل شده است.
 
 
وی افزود: در طول زمستان هرروز به خاطر گلی بودن کوچه و خیابان ها، باید کفش بچه ها را در مسیر مدرسه با نایلون بپوشانیم که مبادا گل آلود و نامرتب بر سر کلاس درس حاظر شوند.
 
 
حاشیه شهر قصرشیرین مطمئنا یک شبه ایجاد نشده و به دلیل عدم مدیریت مناسب این نقاط، روز به روز تعداد خانه های آنان افزایش یافته است و اکنون نیز اگر قصوری صورت گرفته و توانایی کنترل ساخت و ساز غیر مجاز در این مناطق را نداشته اند نباید مورد بی مهری قرار گیرند و حتی اقدام به تخریب خانه هایی کنند که خانواده ای در آن سکونت دارند.
 
 
جهت اطلاع باید عرض کنیم شهر قصرشیرین فقط خیابان راه کربلا نیست بلکه این شهر کوچک، محله ها و حاشیه های زیادی دارد که نیازمند توجه و توزیع عادلانه امکانات و خدمات شهری است. 
 
 
پس به‌نظرمی‌رسد وقت آن رسیده است که مسئولین و دولت مردان گفتار درمانی را کنار گذارده، به فکر برطرف کردن مسائل و مشکلات محله‌های فقیرنشین شهرمان که قطعاً پاره ای از وجود تک تک ما هستند، باشند. 
 
 
در پایان باید یادآوری کنیم حاشیه شهر قصرشیرین برخلاف چهره نامطلوبش، ساکنان خوش دلی را در خود جای داده است. اینان همان هایی هستند که با کوچکترین تحرکات گروه تروریستی داعش، جهت دفاع از کیان کشور خود و حتی حمایت از کردها و مسلمانان کشور عراق اعلام آمادگی کردند اسلحه تحویل گیرند وبه جبهه های نبرد علیه این تروریست های تکفیری اعزام شوند.
 


 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها