سرویس: سیاسی کد خبر: 213018 11:29 - 1393/08/18

مرصاد بررسی می کند؛

"کامیون" های شهرداری که دیده شد و "مشت ها و کشیده" های فرمانداری که دیده نشد!/ چرا مسئولان استانداری کرمانشاه در برخورد با تخلفات مدیران گزینشی عمل کردند؟

"کامیون" های شهرداری که دیده شد و "مشت ها و کشیده" های فرمانداری که دیده نشد!/ چرا مسئولان استانداری کرمانشاه در برخورد با تخلفات مدیران گزینشی عمل کردند؟

مرصاد نیوز: متاسفانه دیده می شود که مسئولان استانداری کرمانشاه در حالی که در موضوع حواشی پیش امده در قضیه شهردار منطقه 5 و دانشگاه پیام نور به شدت واکنش نشان دادند، در مقابل رفتار خشونت آمیز فرماندار صحنه سکوت کردند.

به گزارش سرویس سیاسی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در روزهای اخیر برخی از رسانه های محلی موضوعی را با آب و تاپ پوشش دادند که بازتاب گسترده ای را نیز در پی داشت.

 

سعیدی پور، رئیس دانشگاه پیام نور در این خصوص گفته است: این فرد که شهردار منطقه پنج کرمانشاه هم هست، اقدام به ایجاد تنش و بستن در اصلی دانشگاه کرده است.

 

 

سعیدی پور تصریح کرد: این شهردار که مدرس حق‌التدریس دانشگاه پیام نور کرمانشاه نیز بوده و 24 یا 25 مهر ماه سال جاری وقتی درصدد ورود به دانشگاه بود، به دلیل انجام آسفالت محوطه و  به دستور رئیس دانشگاه که نباید کسی با خودرو وارد شود با تذکر نگهبان مواجه شد و در مقابل این تذکر عصبانی شده و نگهبان را تهدید کرده است.

 

وی افزود: سپس طی تماسی با اجرائیات شهرداری دستور داده که  دو ماشین خاک مقابل در اصلی دانشگاه بریزد و  حتی اقدام به شکستن  لوله‌های آب و فاضلاب کردند.

 

 

موضوع قضایای پیش آمده در دانشگاه پیام نور کرمانشاه و شهردار منطقه 5 از جمله موضوعاتی بود که مسئولان استانداری کرمانشاه به آن ورود کردند و با اظهار نظر های مختلف خواستار رسیدگی به این مسئله شدند.

 

رضایی بابادی، استاندار کرمانشاه در خصوص این موضوع پس از آنکه این اقدام را تاسف بر انگیز خواند، در وبلاگ خود نوشته است: روز پنجشنبه اتقاقي افتاد كه بد نيست مردم در جريان آن باشند. آقاي پژوهنده(شهردار منطقه پنج) مدرس دانشگاه پيام نور نيز هست. مقابل دانشگاه را گويا آسفالت مي كرده اند و وقتي آقاي پژوهنده مي خواسته اند وارد دانشگاه بشوند نگهبان به ايشان مي گويد كه به دليل كار، آسفالت اتوموبيل تان را وارد دانشگاه نكنيد و پياده برويد. ايشان عصباني مي شوند و به دفتر كار خود مي روند و دستور مي دهند كه برويد و دو ماشين خاك مقابل دانشگاه بريزيد و... بعد از اين اتفاق آقاي سعيدي پور(رئيس دانشگاه پيام نور) با آقاي آزرمي(معاون سياسي و امنيتي استانداري) تماس مي گيرد و جريان اتفاق را براي ايشان شرح مي دهد. بلافاصله آقاي آزرمي با مسئولان شهرداري تماس مي گيرد و اول از همه به آقاي ناصري (رئيس اجرائيات شهرداري) مي گويد كه به سرعت خرابكاري هاي مقابل دانشگاه را اصلاح كنيد و معذرت خواهي خود را نيز ابراز كنيد. بعد آقاي آزرمي از آقاي قرباني (شهردار كرمانشاه) نيز خواستند كه براي معذرت خواهي به دانشگاه پيام نور برود و تصميمات مورد نياز نيز اتخاذ گردد.

 

پس از رضایی بابادی،  آزرمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری نیز در این خصوص گفته بود: به دلیل تعطیلات تاسوعا وعاشورا فرصتی برای پیگیری نداشته ام و انتظار داریم که اکنون ایشان بعنوان شهردار فعالیتی نداشته باشند با توجه به اینکه در این مورد دستور اکید آقای استاندار بر عزل وی بوده و بنده هم قبلا این نکته را به اطلاع شهردار کرمانشاه (پیمان قربانی) رسانده ام.

 

استانداردی دوگانه در بررسی عملکرد مسئولین

 

پیگیری سریع و بدون اغماض موضوع بحث های پیش آمده در خصوص دانشگاه پیام نور و شهردار منطقه 5 کرمانشاه این شاعبه را مطرح کرده  که در نظارت و بررسی عملکرد مسئولین استان استانداردی دوگانه حاکم است.

 

نظارت بر عملکرد مدیران و واکنش مسئولین استان به  خصوص مسئولین استانداری در موضوع اخیر این سوال را برای افکار عمومی پیش می آورد که آیا مسئولین استانداری در رسیدگی به تخلفات دوگانه رفتار می کنند؟

 

 

(عباس آبادی فرماندار صحنه)

 

چند هفته گذشته بود که اخباری در خصوص رفتار خشونت آمیزی فرماندار صحنه منتشر شد که در آن از کتک کاری فرمانداری با یکی از مراجعین خبر می داد.

 

مضروب در گفتگویی که با مرصاد داشت گفت: برای پیگیری برخی از مسائل اقتصادی چندین بار با فرماندار مکاتبه کرده و درخواست های خود را پی گیری کرده ام.

 

وی ادامه داد: وقتی که درخواست خود را که در آن چندین بار استدعا می کنم و این الفاظ در آن وجود داشت را روی میز فرماندار گذاشتم ایشان عصبانی شد و نه با یک مشت و دو مشت بلکه با چندین ضربه به من حمله ور شد.

 

فرد مضروب شدت ضربه های فرماندار را به حدی اعلام کرد که باعث بی هوش شدن او شده بود.

 

با این وجود این تنها مورد رفتار خشونت بار و خارج از شان مسئولان نبود. چندی پیش فرماندار صحنه به دلیل جریمه شدن از طرف یک مامور راهنمایی و رانندگی سیلی به گوش او می زند که این مسئله در سطح کشور بازتاب ویژه ای داشت به طوری که اکثریت رسانه های کشوری از جمله رسانه ملی خواستار استعفای فرماندار شدند.

 

 

(پلیس وظیفه شناسی که توسط فرماندار مضروب شد)

 

با این وجود در حالی انتظار افکار عمومی این بود که برخورد جدی با این مسئله صورت بگیرد اما واکنشی از سوی مسئولین استانداری صورت نگرفت!

 

این عدم واکنش به افکار عمومی این پیام را القا می کند که مسئولین استانداری رفتار فرماندار صحنه را تایید کرده اند.

 

با این وجود انتظار بر این است که حداقل در برخورد با تخلفات مدیران گزینشی عمل نشود زیرا این مسئله در افکار عمومی نمود نازیبایی خواهد داشت که منجر به تخریب جایگاه کارگزاران و مسئولین استانی می شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها