سرویس: بین الملل کد خبر: 213263 11:48 - 1393/08/22

مرصاد گزارش می دهد؛

هذیان گویی آمریکایی ها پس از رونمایی از آر کیو 170 ایرانی/ شاهکاری از متخصصان سپاه برای فروپاشی سلطه نظامی پنتاگون

هذیان گویی آمریکایی ها پس از رونمایی از آر کیو 170 ایرانی/ شاهکاری از متخصصان سپاه برای فروپاشی سلطه نظامی پنتاگون

مرصاد نیوز: وزارت جنگ آمریکا پس از رونمایی از شاهکار متخصصان هوافضای سپاه یعنی آرکیو 170 کاملا ایرانی هذیان گویی های خود را آغاز کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، چند ماه پیش بود که بمبی خبری در رسانه های جهان منتشر شد. این خبر برای برخی از رسانه ها به اندازه ای حیرت آور بود که مدت ها در خصوص آن گزارش های متعددی پخش کردند.

 

خبر بر زمین نشاندن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی توسط نیروهای ایرانی در آذر ماه سال 91 به اندازه ای جهان را تحت تاثیر خود قرار داد که پس از آن بسیاری از معادلات منطقه ای تغییر کرد.

 

پهپاد غنیمت گرفته شده توسط ایران از نوع آر کیو 170 بود که یکی از پیشرفته ترین پهپاد های روز جهان است. این پهپاد از تکنولوژی به کار رفته در هواپیمایی جنگنده f-35  آمریکایی بهره می برد که یکی از آخرین جنگنده های آمریکاست.

 

 

 

جنگنده پیشرفته F-35

 

RQ170 در ارتش آمریکا و در کمپانی لاکهید مارتین ساخته می شود و از تکنولوژی روز نظامی بهره می برد.

 

 

قابلیت های این پهپاد در زمینه فرار از رادارها باعث شده است که در تمامی عملیات های شناسایی و جاسوسی ارتش آمریکا از این پهپاد استفاده کند.

 

 

 

با این وجود آنچه که در این میان با توجه به امکانات فوق پیشرفته این پهپاد اهمیت دارد، نحوه شکار آن توسط نیروهای ایرانی است.

 

شکار سالم و با کمترین صدمه این پهپاد توسط ایران نشان می دهد که ایرانیان از تکنولوژی راداری یافتن این پهپاد و همچنین کنترل آن بهره می برند که توانسته اند این اقدام را انجام دهند.

 

 

پس از آن که دنیا با این توانایی نیروهای ایرانی در حوزه نظامی آشنا شد، آمریکا پس از تکذیب کودکانه این مسئله  تنها به یک در خواست از ایران اکتفا کرد و آن هم در خواست بازپس دادن پهپاد آرکیو 170 بود.

 

همین واکنش منفعلانه نشان داد که وزارت جنگ آمریکا در این موضوع به شدت تحقیر شده است زیرا سکوت نسبی آنان و درخواست آن ها از ایران نشان می دهد که به قدرت نظامی ایران پی برده اند.

 

 چند ماه بعد از آن که این قدرت نمایی ایرانیان در دنیا صدا کند، بار دیگر متخصصان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شاهکاری رونمایی کردند که چند ماه پیش قول آن را داده بودند.

 

رونمایی از پهپاد کاملا ایرانی آر کیو 170 توسط سپاه نشان می دهد که ایران به تکنولوژی این پهپاد فوق پیشرفته دست یافته است که این مسئله تیر خلاصی به سیاست های عملیات روانی آمریکایی ها در حوزه تجهیزات نظامی محسوب می شود.

 

 

سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در مهرماه سال 92 درباره آن اعلام کرد: تمام حافظه‌ها و کامپیوترهای آرکیو170 رمزگشایی شده و در آینده نزدیک اخبار خوشی از آرکیو170 و بهینه سازی‌هایی که نیروهای ما روی "مدل معکوس‌شده" آن انجام داده‌اند، اعلام خواهد شد.

 

واکنش پنتاگون به ساخت پهپاد ایرانی آر کیو 170

 

تیر خلاص متخصصان هوافضای سپاه به وزارت جنگ آمریکا، باعث شد که آمریکایی ها در این موضوع به هذیان گویی روی بیاورد.

 

خبرگزاری رویترز خبر داده است که استیو وارن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است «هیچ راهی وجود ندارد که [پهپاد کپی‌شده] بتواند با تکنولوژی آمریکا برابری کند».

 

 

مشخص است که این واکنش وزارت دفاع آمریکا از سر ناچاری بوده است زیرا بررسی مرغوبیت و تکنولوژی یک پهپاد به بازبینی دقیق و با حضور پهپاد دارد. حال که پهپاد در ایران است و آمریکایی ها به آن دسترسی ندارند اظهارات سخنگوی وزارت دفاع کودکانه به نظر می رسد.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها