کد مطلب: 214447
دوشنبه ۱۳۹۳/۹/۱۰ - ۲:۰

مرصاد گزارش می دهد؛

روسیاهی کاخ سفید در کنترل "بحران ملی" خیزش سیاه ها/ بوسه آتش در خاک آمریکا بر پرچم ایالات یکپارچه

مرصاد نیوز: تظاهرات معترضان شهر فرگوسن آمریکا به تبعیض نژادی در این کشور زنگ خطر امنیت ملی آمریکا را به صدا در آورده است و همین عاملی خواهد شد که سرکوب معترضان شدت بیش تری به خود بگیرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ایالات متحده آمریکا امروز با بحرانی روبرو شده است که خاموش کردن شعله های آن ممکن است تبعات بدتری را برای دولت این کشور به دنبال داشته باشد.

 

بحران نژاد پرستی در آمریکا از زمانی جرقه هایش انبار باروت سیاهان آمریکایی را شعله ور کرد که یک پلیس آمریکایی سفید پوست یک جوان سیاه را به وسیله تیراندازی مستقیم کشت.

 

تظاهرات گسترده در فرگوسن آمریکا شرایطی را به وجود آورد که پلیس برای خاموش کردن آن از خشونت استفاده کند. در این میان کشته شدن یک نفر دیگر در جریان این تظاهرات به دست پلیس، باز هم بر آتش التهاب های فرگوسن افزود.

 

 

در خواست شرکت کنندگان در تظاهرات این بود که افسری که جوان سیاه پوست آمریکایی را به ناحق کشته است محاکمه شود. وعده ها برای دادگاهی شدن این پلیس اندکی از این التهابات کاست اما بار دیگر با اعلام نتیجه دادگاه فرگوسن در آتش و خشم قوطه ور شده است.

 

 

افسر پلیسی که جوان سیاه پوست را به قتل رساند

 

هفته گذشته هیئت منصفه دادگاهی که به منظور محاکمه "دارن ویلسون" پلیسی که  جوان سیاه پوست آمریکایی را کشته بود برگزار شد، رای به تبرئه این افسر پلیس سفید پوست داد.

 

این اقدام تبعیض آمیز دادگاه، معترضان آمریکایی را بار دیگر به خیابان کشاند تا رفتار نژاد پرستانه در آمریکا با محکومیت جدی توسط مردم روبرو شود.

 

خشم تظاهرکنندگان سراسر ایالت میسوری را فراگرفت و این اعتراض ها به دیگر شهر ها نیز کشیده شد. این اعتراض ها به تدریج در حال کشیده شدن به دیگر کشورها نیز هست به طوری که در روزهای اخیر در انگلستان و آلمان نیز تظاهرات هایی علیه این رفتار تبعیض آمیز برگزار شده است.

 

پایه های امنیت داخلی آمریکا به لرزه در آمده است

 

محمد کرمی راد  کارشناس حوزه امنیت ملی در گفتگو با خبرنگار بین الملل مرصاد، با اشاره به اینکه بحران اعتراض ها به تبعیض نژادی در آمریکا یک بحران امنیت داخلی است، گفت: دولتمردان آمریکایی به خوبی می دانند که اگر این اعتراض ها خاموش نشود وجهه ایالات متحده در بحث امنیت داخلی به خطر می افتد.

 

 این استاد دانشگاه افزود: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا به شدت در این روزها در حال فعالیت برای سرکوب تظاهر کنندگان هستند زیرا خطر به لرزه درآمدن پایه های امنیت داخلی آمریکا را احساس کرده اند.

 

 

وی تاکید کرد: بحران تبعیض نژادی در ایالات متحده شرمندگی دولت این کشور در جهان را به همراه خواهد داشت زیرا بی پایه و اساس بودن اظهارات و ادعاهای حقوق بشری دولتمردان آمریکایی را به نمایش می گذارد.

 

آتش زدن پرچم آمریکا در آمریکا یک بحران ملی است

 

کرمی راد با اشاره به آتش زدن پرچم آمریکا به دست معترضان در آمریکا گفت: این موضوع بیانگر یک بحران ملی در آمریکاست زیرا آتش زدن پرچم یک کشور توسط شهروندان آن از بی اعتمادی شدید به دولت خبر می دهد.

وی خاطر نشان کرد: قابل پیش بینی خواهد بود که دستگاه های امنیتی در آمریکا سرکوب معترضان را بیش تر کنند زیرا ادامه یافتن این اعتراضات هم برای دولت و هم برای دیگر نهاد های این کشور سنگین تمام خواهد شد.

 

شکست دستگاه های امنیتی آمریکا در جلوگیری از ورود سفید پوستان به اعتراضات

 

دستگاه امنیتی ایالات متحده تلاش های زیادی را برای جلوگیری از ورود سفید پوستان به اعتراضات انجام داد اما تمامی این تلاش ها پس از انتشار عکس هایی از حضور سفید پوستان در این تظاهرات با شکست روبرو شد.

 

حضور سفید پوستان در این تظاهرات نشان می دهد تبعیض های نژادی به حدی زیاد و گسترده است که حتی با اعتراض سفید ها هم روبرو می شود. این حضور در این برهه ضربه ای مهلک را به دولت وارد کرده است که قطعا تاثیرات زیادی را در جریانات سیاسی آینده آمریکا خواهد داشت.

 

با این وجود به نظر می رسد آمریکا در روزهای آینده با شرایطی روبرو خواهد شد که در تاریخ این کشور کم سابقه است. اعتراض گسترده در کشوری که خود را مهد حقوق بشر می داند ناتوانی دستگاه های عریض و طویل اطلاعاتی این کشور را آشکار می کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها