سرویس: بین الملل کد خبر: 215012 ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷

کرمی راد در گفتگو با مرصاد:

حمله اسرائیل به سوریه جنبه تبلیغاتی داشت/ تلاش دولت نتانیاهو برای انحراف افکار عمومی از فروپاشی کابینه اسرائیل

مرصاد نیوز: یک کارشناس علوم دفاعی و امنیت ملی گفت: دولت اسرائیل تلاش می کند با انجام اقداماتی نظیر حمله به سوریه، افکار عمومی را از موضوع بحران فروپاشی کابینه در این کشور منحرف کند.

حمله اسرائیل به سوریه جنبه تبلیغاتی داشت/ تلاش دولت نتانیاهو برای انحراف افکار عمومی از فروپاشی کابینه اسرائیل

دکتر محمد کرمی راد در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص حمله روز گذشته اسرائیل به سوریه اظهار داشت: 8 جنگنده اسرائیلی که روز گذشته به خاک سوریه حمله کردند در مجموع 2 محل را که در نزدیکی فرودگاه دیماس در شمال غربی دمشق قرار دارند، هدف گرفتند.

 

وی در خصوص علت حمله صهیونیست ها در این برهه از زمان به سوریه گفت: چرایی این حمله را از چند جهت می توان بررسی کرد که در کل می توان این علل را در 2 بخش مشکلات داخلی اسرائیل و همچنین تغییرات قدرت در خاورمیانه نقسیم بندی کرد.

 

این کارشناس علوم دفاعی و امنیت ملی افزود: در روزهای گذشته کابینه رژیم صهیونیستی فروپاشید که این مسئله باعث به وجود آمدن یک بحران داخلی در داخل اسرائیل شده است. صهیونیست ها برای فرار از این بحران دست به اقدام حمله علیه سوریه زده اند تا توجهات را از این بحران داخلی به موضوع سوریه بکشانند.

 

وی ادامه داد: سیاست های افراطی دولت نتانیاهو باعث شده است که دولت صهیونیست ها با اختلافات جدی روبرو شود و کابینه ائتلافی این رژیم نتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

 

کرمی راد تصریح کرد: این اختلافات از زمانی شدت گرفت که نتانیاهو ناتوان تر از گذشته در مقابل تشنج در کابینه به دلیل مطرح کردن لایحه دولت یهودی، برخی از وزرای خود را اخراج کرد.

 

تلاش اسرائیل برای جبران شکست سیاست های صهیونیستی در منطقه

 

این استاد دانشگاه گفت: علت دیگر این حمله که به بخش سیاست خارجی صهیونیست ها مربوط می شود، شکست هایی است که صهیونیست ها در سیاست های خود در منطقه به آن دچار شده اند.

 

وی گفت: در ماه های اخیر شکست نسبی تحرکات تروریستی داعش در عراق، حمایت های ایران از عراق و افزایش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه نشان داده است که صهیونیست ها به شدت در خاورمیانه ضعیف شده اند.

 

کرمی راد تاکید کرد: اسرائیل برای اینکه شکست های سیاسی خود در منطقه به خصوص در برابر جمهوری اسلامی را جبران کند، حمله روز گذشته را انجام داد که بیش از آنکه حمله ای برای تخریب زیر ساخت های شهری و نظامی سوریه باشد، یک حمله تبلیغاتی بوده است.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها