سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 215060 14:14 - 1393/09/17

نگاهی به قیمت های امروز نفت در بازار جهانی؛

فتنه های آل سعود برای کاهش قیمت طلای سیاه ادامه دارد/ توطئه ای که بوی نفت می دهد

فتنه های آل سعود برای کاهش قیمت طلای سیاه ادامه دارد/ توطئه ای که بوی نفت می دهد

مرصاد نیوز: تلاش های عربستان سعودی برای وارد آوردن فشار به ایران از طریق کاهش قیمت نفت در بازار جهانی ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، قیمت نفت در بازار جهانی روزانه با کاهش همراه بوده به صورتی که در مقایسه با سال گذشته این قیمت نزدیک به 40 درصد کاهش داشته است.

 

بر اساس این گزارش قیمت نفت خام برنت امروز 67.62 دلار معامله می شود که نشان دهنده کاهش 2 دلاری نسبت به روز گذشته است.

 

همچنین نفت خام آمریکا 64.70 دلار در بازارهای جهانی به فروش رسیده است که در این مورد نیز شاهد کاهش 1 دلاری قیمت نفت هستیم.

 

تحلیل گران معتقد هستند که این کاهش قیمت را بایستی ناشی از چند عامل مختلف دانست که از جمله می توان به تلاش های عربستان سعودی برای کاهش قیمت نفت، فروش نفت 20 دلاری داعش، کاهش تقاضا و نابسامانی در بازار جهانی نفت اشاره کرد.

 

 

تلاش های پشت پرده برای فشار به ایران

 

 

 

عربستان سعودی در ماه های اخیر و در جریان مذاکرات حداکثر تلاش خود را برای وارد آوردن فشار به ایران از طریق کاهش قیمت نفت انجام داده است.

 

 

در این میان مشخص است که این تلاش ها در کاهش قیمت نفت بی تاثیر نبوده است اما در ایستادگی مردمی که شرایط سخت تر از فضای فعلی را تجربه کرده اند تاثیری نداشته است.

 

نادر فریدونی عضو کمیسیون انرژی مجلس  در این خصوص گفت: عربستان تصور می کند در ۷ ماه تمدید مذاکرات هسته ای و با توجه به اینکه درفصل تنظیم بودجه قرار داریم می تواند با فشار کاهش قیمت، ایران را به نرمش بیشتری در پذیرش زورگویی ها و زیاده خواهی امریکا وادار کند اما آنها مطمئن باشند ایران تسلیم زیاده خواهی ها و این تصمیم گیری های نفتی سیاسی دنیا و امریکا نخواهد شد.

 

نماینده مردم فیروزآباد, قیروکارزین و فراشبند در مجلس گفت: باید برای افزایش تولید و فراوری آن تدبیری بیاندیشیم و با تولید بنزین و فرآوری های دیگر ارزش افزوده لازم را در داخل طبق سیاست اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم تا فشار غرب بی اثر شود.

 

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها