سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 215114 12:43 - 1393/09/18

افزایش 91 درصدی واردات سیگار؛

علاقه به سیگار در فصل اعتدال/ دودهایی که وزارت صنعت به ریه مردم می رساند

علاقه به سیگار در فصل اعتدال/ دودهایی که وزارت صنعت به ریه مردم می رساند

مرصاد نیوز: آمار اعلام شده توسط گمرک نشان می دهد که واردات محموله های عظیم سیگار به کشور در آبان ماه امسال در مقایسه با مدت سال قبل افزایش 91 درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، داستان علاقه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم به واردات سیگارهای خارجی تمامی ندارد و هر روز اخبار جدیدی از ابعاد این موضوع منتشر می شود.

 

پس از انتشار خبر صدور مجوز نعمت زاده وزیر صنعت و معدن دولت یازدهم به واردات یک سیگار تولید شده در شرکت های آمریکایی - صهیونیستی، گمرک ایران با انتشار جدید ترین آمار از واردات سیگار، میزان علاقه دولتی ها به واردات این محصول دخانی را به نمایش گذاشت.

 

بر اساس آمار گمرک، در هشت ماه ابتدایی سال جاری 8.8 هزار تن سیگار حاوی توتون به ارزش 69 میلیون دلار به کشور وارد شد.

 

گزارش آماری گمرک ایران نشان می دهد که میزان واردات سیگار در کشور از طریق گمرک های رسمی کشور تا کنون در مقایسه با مدتی مشابه در سال گذشته از نظر ارزش 23.15 درصد و از نظر وزنی 36.52 درصد افزایش داشته است.

 

 

محموله عظیم واردات سیگار در آبان ماه

 

گمرک ایران همچنین از ورود محموله های عظیم سیگار خارجی به کشور در آبان ماه امسال خبر داده است.

 

واردات سیگار با احتساب این محموله در آبان ماه امسال در مقایسه با سال گذشته 91.22 درصد رشد وزنی و 44.19 درصد رشد ارزشی داشته است.

 

بر اساس این گزارش در این زمان 1.3 هزار تن سیگار  با ارزش 10.4 میلیون دلار از طریق کمرگ های رسمی به ایران وارد شده است.

 

واردات سیگار های صهیونیستی همچنان در دست پیگیری

 

مصطفی افضلی‌فرد دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع صدور مجوز برای واردات سیگار مارلبورو به کشور در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

 

باید دلایل و ریشه‌های صدور مجوز برای واردات سیگار مارلبورو با توجه به تأیید وزارت اطلاعات مبنی بر وابستگی شرکت تولیدکننده سیگار مارلبورو به رژیم اشغال‌گر قدس مشخص شود تا وزارت‌های اطلاعات و بهداشت، صنعت، معدن و تجارت دلایل و ادله خود را در واردات این سیگار و مجوزهای صادرشده بیان کنند.
 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها