سرویس: سیاسی کد خبر: 215688 02:24 - 1393/09/25

دبیر موتلفه کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

احمدی نژاد را از سابقه "خاوری" مطلع کردم ولی اعتنا نکرد/ برخی نماینده ها با مدیران فاسد رودربایستی داشتند/ بی توجهی به استعلام صلاحیتی برای انتصاب نتیجه اش فساد است

احمدی نژاد را از سابقه "خاوری" مطلع کردم ولی اعتنا نکرد/ برخی نماینده ها با مدیران فاسد رودربایستی داشتند/ بی توجهی به استعلام صلاحیتی برای انتصاب نتیجه اش فساد است

مرصادنیوز: در گفتگوی تفصیلی مرصاد با دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمانشاه به نکاتی از جمله هشدار به احمدی نژاد درباره انتصاب خاوری، انتقاد به رئیس شورای شهرسابق کرمانشاه و ضرورت توجه به استعلام های امنیتی در انتصابات مطرح شد که در ادامه خواهد آمد.

محمد کرمی راد در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: تردیدی نیست که مبارزه با مفاسد اقتصادی کار آسانی نیست. از سالها پیش تا امروز در کشور شاهد ناهنجاری هایی از این دست هستیم، اعداد و ارقام سوء استفاده هایی که شنیده می شود و برای همه باعث ناراحتی و نگرانی است.

 

دبیر حزب موتلفه کرمانشاه با اشاره به رهنمودهای رهبر انقلاب گفت: حضرت آقا در دیدار با نمایندگان فرمودند که یکی از وظایف شما مبارزه با همین مفاسد اقتصادی است که نگذارید به غده های چرکین تبدیل شود که بعد نشود علاج کرد. رهبر انقلاب این را وظیفه همه ارکان از جمله دولت، مجلس و قوه قضاییه عنوان کردند.

 

انتصاب افراد پاکدست از مقدماتی است که نقش دولت در آن پررنگ است

 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس هشتم با اشاره به بخشهایی از وظیفه که متوجه دولت می شود، ادامه داد: در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی باید کسی وارد این عرصه شود که خودش ضعفی در این زمینه ها نداشته باشد. یعنی باید انتصابها در دولت از نیروهای پاکدست و بدون حاشیه انجام شود. نیروهایی که تحمل سختی مبارزه با فساد را داشته باشند. در دوره نمایندگی وقتی برخورد کردم با برخی مشکلاتی که وجود داشت عده ای به اشکال مختلف و یا به تعبیری مافیایی عمل می کردند، تخریب ها و نا مهربانی ها و ایجاد تشویش در اذهان عمومی برای کسانی که در عرصه نطارت و رویارویی با کانون های فساد هشتند طبیعی است که بخشی از این مسائل را از نزدیک دیدم، مدیرانی بودند که برخی ها روانه زندان شدند، برخی ها برکنار شدند و به هر حال صلاحیت آنها زیر سوال رفت و همزمان عده ای بودند در آن زمان بقای مسئولیت خو را با منافع خود گره زده بودند.

 

وی تصریح کرد: اینها به دولت مربوط می شود که باید با تقویت زیرساخت های امنیتی و الکترونیکی اداری باید مانع از بروز چنین پیامدهایی شود و البته با فراهم کردن شرایط آسانتر و دقیق تر نظارتی بر عملکردها اشراف داشته باشد.

 

نمایندگان مجلس خوب عمل نکردند/ برخی مجلسیها با مدیران رودربایستی داشتند

 

این نماینده سابق مجلس با اشاره به وظایف نمایندگان در مجلس شوری اسلامی گفت: اصل موضوع برای نمایندگان نظارت بدون اعمال ملاحظات است. برخی از نمایندگان متاسفانه خوب به وظیفه خود عمل نکردند در نظارت. من همکارانی داشتم که مثلا سوالی برای مبارزه با یک فساد را امضا نمی کرد و می گفت که من می دانم که این سوال درست است اما چون با فلان مدیر کمی رودربایستی دارم نمی توانم امضا کنم.

 

کرمی راد خاطر نشان کرد: در حوزه انتخابیه من (کرمانشاه) مسائلی که برای برخی از کشاورزان درست در هنگام خشکسالی ایجاد می شد. هزینه هایی که برای کشاورزان در راستای کمک به بیمه و کود آنها در نظر گرفته می شد می دیدیم که درست هزینه نمی شود. برای برخی حواله کود در دستشان می پوسید و ولی برای برخی دیگر با کامیون کود حمل می شد. این نا به هنجاری ها هست و مبارزه با آن هم کار آسانی نیست.

 

نباید روی فسادهای کوچک چشم بست/ در مورد خاوری به احمدی نژاد هشدار داده بودیم

 

دبیر حزب موتلفه کرمانشاه با اشاره به برگزاری سمینار اخیر مبارزه با فساد اداری و اقتصادی گفت:  مقام معظم رهبری در مرقومه ای خطاب به این همایش همه کلام را فرمودند و اعلام کردند که باید قاطعانه و بدون توجه به حواشی عمل کرد.

 

وی افزود: بر همین اساس نباید چشم بر فسادها و تخلفات کوچک بست و باید با همین رویکرد برخورد قاطعانه ای با کوچکترین تخلف داشت. در موضوع سه هزار میلیارد و  بعد از انتخابات دور دوم آقای احمدی نژاد مدرکی را در خصوص آقای خاوری به رئیس جمهور دادم و به آقای حسینی وزیر اقتصاد هم رونوشت فرستادم که آقای خاوری با توجه به شناخت و مدارکی که هست جایگاه مدیریت بانک برای او مناسب نیست و مورد تأیید نیست.

 

در جواب به ما گفتند که چون ایشان در انتخابات کار کرده و عضو ستاد بوده ما نمی توانیم کاری بکنیم و باید ایشان باشند. وقتی چنین نگاهی به انتصابات برسد که چون شخصی چند روز در ستادی بوده باید زمامدار بشود و به خاطر خدمتی که کرده زمینه خیانت برای او فراهم شود نتیجه آن همین بود که دیدیم.

 

کارفرهنگی در مبارزه با اقتصاد لازم است/ انتصابها بر مبنای توجه به استعلام های صلاحیتی باشد

 

این فعال سیاسی در ادامه به ضرورت فرهنگسازی برای مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: مسئولین فرهنگی استان در زمینه فرهنگ سازی برای مبارزه با ناهنجاری ها و مسائل اینچنینی باید به صورت عمقی کار کنند که متاسفانه این موضوع با ضعف جدی مواجه است.

 

وی ادامه داد: بحث صلاحیت ها برای ورود به مسئولیت ها هم مهم است. انتصابها باید بر مبنای صلاحیت ها و شاخص های لیاقتی انجام شود. وقتی فردی از فیلتر استعلام ها نگذشته است را در مصادر می گماریم باید انتطار بروز هر گونه مشکلی را داشته باشیم. چرا باید به دلایل سیاسی این مسائل را شاهد باشیم.

 

رئیس شورای شهر چرا تا زمای که در مسند ریاست بود وارد عمل نشد؟

 

کرمی راد همچنین  در پاسخ به چرایی عدم بررسی و ورود به مباحث و مشکلات موجود در شورای شهر که اخیرا به وجود آمد گفت: مردم به شکل دقیقی مباحث را می بینند و رصد می کنند. کسی که در مورد وجود یک فساد اقتصادی و اداری در مورد همکارانش اظهار نظر می کند چه در شورای شهر یا هر مسولیت دیگر و افشاگری را کلید میزند اولین سوالی که به ذهن متبادر می شود این است که خب چرا شما در زمانی که مسئول بودید کاری نکردید؟ حالا که عزل شدید حرف می زنید؟ این خوب نیست بعد از اینکه مارا کنار زدند اعتراض را کلید بزنیم.

 

نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس ادامه داد: البته حالا که برخی از مسائل مطرح شده باید به آنها رسیدگی کرد و به مردم گزارش داد.

 

حزب موتلفه به عنوان بخشی از افکار عمومی رصد هوشمندانه خواهد داشت

 

دبیر حزب موتلفه استان کرمانشاه گفت: موتلفه به دنبال پیگری خواست مردم خواهد بود. اگر امروز حرفهایی را می زنیم برای روشن شدن فضا و به وجود آوردن این فضاست که بگوییم مسئولین زیر ذره بین هستند. موتلفه اعلام کرده که با  بالاترین سطح مدیریت تا پایین ترین آن در دولت همکاری خواهد کرد، رصد هوشمندانه خواهد داشت و نقد مشفقانه خواهد کرد.

 

وی افزود: در این مسئله برنامه موتلفه به عنوان یک حزب و بخشی از افکار عمومی جامعه همراهی با دولت بر این سه محور است.  نظارت خواهیم داشت که خدای ناکرده شاهد بروز انحراف اقتصادی و اداری نباشیم.

 

کرمی راد اضافه کرد: به هر حال باید خود را بررسی کنیم و ببینیم که در هر جایگاهی هستیم برای مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی چه کردیم؟ برای خدمت رسانی به مردم محروم چه قدمی برداشتیم؟ وقتی که یک کارمند ساده هستیم و می رویم در مرز و سرمایه دار می شویم در باره خود چه قضاوتی داریم؟ باید جریمه ها بر اساس قانون بازدارنده باشد نه اینکه کمتر از سود آن تخلف برای مجرمین جریمه و حکم در نظر بگیریم.

 

وی در پایان گفت: ما داشتیم در قانون که مثلا جریمه شکار یک پرنده در حال انقراض 15 هزار تومان بود که اصلاح کردیم. این یعنی نکته آخری که می خواهم بگویم و آن اینکه باید مجازات ها با مسئله قبیح فساد اقتصادی تناسب داشته باشد تا بازدارنده شوند و نگذاریم غده های چرکین فساد شکل بگیرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها