سرویس: دین و اندیشه کد خبر: 215760 ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶

به بهانه تغییر سیاست خارجی اروپا در قبال همکاری با ایران؛

تاثیرات فرامنطقه ای تجمع میلیونی شیعیان در اربعین کماکان ادامه دارد/ وقتی یک توصیه امام خامنه ای، اتحادیه اروپا را مجبور به عقب نشینی می کند

مرصاد نیوز: حضور میلیونی شیعیان در اربعین حسینی پس از توصیه رهبر انقلاب مبنی بر حضور در این مراسم، قدرت جمهوری اسلامی ایران را در منطقه به ثبات رساند.

تاثیرات فرامنطقه ای تجمع میلیونی شیعیان در اربعین کماکان ادامه دارد/ وقتی یک توصیه امام خامنه ای، اتحادیه اروپا را مجبور به عقب نشینی می کند

به گزارش خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، تاثیرگذاری تجمع 20 میلیون نفری اربعین امسال به اندازه ای در سطح جهانی تاثیرگذار بوده است که نتایج آن به تدریج از روز پس از برگزاری تا به امروز به سرعت در حال نمایان شدن است.

 

حضور 20 میلیون نفری شیعیان در این مراسم در کربلا آنچنان پیامی را به دنیا صادر کرده است که از یاس شدید داعش تا تغییرات مواضع کشورها در قبال شیعیان جهان را می توان نشات گرفته از آن دانست.

 

در این شرایط پس از تغییرات منطقه ای، تغییر موضع آشکار اتحادیه اروپا در قبال منطقه و بحران سوریه یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسائلی است که بدون شک آن را نمی توان بدون ارتباط با مانور شیعیان در اربعین دسته بندی کرد.

 

بر اساس این گزارش روز گذشته اتحادیه اروپا از تغییرات مهم خود در قبال اوضاع منطقه رونمایی کرد.

 

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است وزیران این اتحادیه توافق کرده اند که بحران سوریه را با همراهی کشورهای منطقه به ویژه ایران و روسیه حل و فصل کنند.

 

این مسئول ارشد اتحادیه اروپا تاکید کرده است که نقش ایران را نمی توان در منطقه نادیده گرفت بر همین اساس بایستی از این کشور برای حل بحران های منطقه ای کمک گرفت.

 

 

موگرینی به صورت ویژه به موضوع بحران سوریه اشاره کرده است و بر نقش ایران و روسیه در حل این مشکل تاکید کرده است.

 

این اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص تاثیرگذاری ایران در حل بحران ها در حالی مطرح می شود که اروپا در گذشته از ایران به عنوان یک ایجاد کننده بحران در منطقه نام می برده است.

 

تصمیم اروپا به تغییر روابط خود با ایران و روسیه

 

قدرت روز افزون ایران در منطقه و تاثیرگذاری شدیدی که سیاست های ایران در منطقه بر جای می گذارد، سیاست مداران  اروپایی را در اولین اقدام خود مجبور به همکاری با ایران کرده است.

 

 

تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در رخداد اخیر اربعین حسینی به خوبی قابل مشاهده است. رهبر معظم انقلاب به فاصله چند روز مانده به اربعین حسینی امسال توصیه کردند که شیعیان در مراسم امسال حضوری حداکثری داشته باشند و همین هم عاملی شد که امسال جمعیتی بی سابقه عازم کربلا شوند.

 

حجت الاسلام پناهیان به نقل از رهبر انقلاب تاکید کرده بود: امسال رهبر انقلاب توصيه به حضور بيشتر در مراسم اربعين كربلاي معلي فرموده‌اند و به مسئولين مربوطه نيز دستور داده‌اند تا آنجا كه مي‌توانند تسهيلات لازم را براي زائران اربعين فراهم كنند. ايشان براي زيارت اربعين امسال، خطاب به مسئولان تأكيد داشتند كه راه زيارت اربعين را هموار كنند و از نزديك شاهد بودم كه ايشان تا چه ميزان براي اربعين امسال اهميت قائل هستند و نقش اربعين را در تقويت قدرت اسلام بسيار زياد مي‌دانند.

 

 

همین یک توصیه امام خامنه ای کافی بود تا 20 میلیون نفر در کربلا حضور یابند و پیام این تجمع به جهان صادر شود.

 

در حقیقت بایستی گفت که تغییر سیاست های اخیر در جهان در قبال منطقه همگی از نتایج تجمع میلیونی شیعیان در اربعین بوده است زیرا جهانیان دیگر با اعتقادات شیعیان آشنا شده اند و می دانند جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه همین اعتقاداتی شیعی است که خود را به عنوان یک قدرت منطقه ای معرفی کرده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها