سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 217330 11:51 - 1393/10/16

استاد برجسته اقتصاد در گفتگو با مرصاد:

مدیریت استان کرمانشاه در استفاده از ظرفیت ها و بکارگیری نیروها بسیار ناکارآمد عمل کرده است/ بیکاری متغیری با حافظه است اما نبش قبر را نمی پسندم/ مدیران حرف تازه بزنند

مدیریت استان کرمانشاه در استفاده از ظرفیت ها و بکارگیری نیروها بسیار ناکارآمد عمل کرده است/ بیکاری متغیری با حافظه است اما نبش قبر را نمی پسندم/ مدیران حرف تازه بزنند

مرصادنیوز: استاد اقتصاد دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به بهبود وضعیت رشد اقتصادی در کشور نسب چند سال گذشته گفت: استان کرمانشاه همگام با کشور حرکت نکرده و در استفاده مناسب از ظرفیت ها و گزینش افراد بسیار نا کارآمد عمل کرده است.

دکتر سهراب دل انگیزان در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: در حوزه نرخ بیکاری یک مسئله اساسی وجود دارد و آن هم فرمول اشتباه محاسبه آن است؛ به این شکل که نرخ بیکاری منتشره از مرکز آمار ایران عبارت است از نرخ تعداد افراد بیکار در سن کار که عضو جمعیت فعال هستند و هنوز شغلی به دست نیاورده اند.

 

وی ادامه داد: این فرمول از جهاتی دارای ایراداتی است، یکی از این ایرادات نحوه محاسبه تعداد افراد بیکار است که به آن نقدهایی وارد است و مورد قبول همه نیست و دیگری هم نحوه محاسبه جمعیت فعال است.

 

دل انگیزان با اشاره به شاخصه های جمعیت فعال افزود: جمعیت فعال به معنی کسانی است که در سن کار هستند، مایل به کار هستند و قادر به انجام آن نیز هستند.

 

این استاد اقتصاد در دانشگاه های کرمانشاه تصریح کرد: در گذشته تعداد جمعیت فعال استان بسیار پایین بود، به عنوان مثال در سال 65 تنها 27 درصد از جمعیت را، نرخ افراد فعال قلمداد می کردند اما اکنون با توجه به بالا رفتن تعداد فارغ التحصیلان و تشویق جمعیت غیر فعال به فعال شدن و به دنبال کار رفتن، درصد قابل توجهی از مردم در این حوزه تعریف می شوند که همین یکی از عوامل بالا رفتن نرخ بیکاری در استان است.

 

وی ادامه داد: ترغیب افراد غیر فعال برای به دنبال کار رفتن باعث رشد آمار بیکاری خواهد شد که این افراد را از زنان خانه دار می توان قلمداد کرد تا دخترانی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغلی برای خود هستند.

 

بیکاری ده میلیونی برای آینده کشور

 

دل انگیزان با استناد به صحبتهای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیکاری ده میلیونی را برای آینده کشور پیش بینی و تاکید کرد: منظور آقای ربیعی رشد فزاینده افراد فعال در جامعه و عدم تطابق این رشد با میزان ایجاد فرصت شغلی در جامعه است.

 

انداختن تقصیر گردن دولت های گذشته درست نیست/ دولت باید حرف تازه داشته باشد

 

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه رازی اظهار داشت: ممکن است مشکلاتی هم در نحوه مدیریت گذشته وجود داشته باشد نبش قبر و انداختن تقصیر ها گردن دولت گذشته اصلا کار درستی نیست و مدیریت جدید باید ثابت کند که چه حرف تازه ای برای گفتن دارد چرا که همه دولت ها هدفی جز بهبود اوضاع و شرایط حاکم ندارند.

 

وی ادامه داد: جریان اقتصادی ایران که یک جریان سی ساله است مطمئنا به سمت افزایش نرخ بیکاری حرکت خواهد کرد به این دلیل که جمعیت فعال به شدت رو به افزایش است در حالی که نرخ ایجاد اشتغال به آن اندازه رو به رشد نیست.

 

رئيس مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه رازي تاکید کرد: در سیستم مدیریت کنونی هم ما با محدودیت تصمیم گیری مواجهیم به این صورت که اصلاح این روند رو به رشد نرخ بیکاری نیازمند تصمیم گیری بلند مدت است در حالی که این دولت چهار سال بیشتر فرصت کار و اقدام ندارد.

 

دولت مردان در تصمیمگیری تعلل دارند/ مدیریت کرمانشاه از برخی ظرفیت ها درست استفاده نمی کند

 

دل انگیزان با اشاره به وجود موانعی در مدیریت استان برای رفع مشکل بیکاری تصریح کرد: سیستم مدیریتی استان دارای موانعی است که در حقیقت این موانع ازجنس مشکلات داخلی این سیستم هاست به این معنی که تاخیر در تصمیم گیری ها، تعلل در تصمیم گیری ها، معطل ماندن ارباب رجوع و دیگر مشکلاتی از این دست از موانعی است که مشکل ساختاری مدیریت استان قلمداد می شود.

 

وی ادامه داد: عدم افزایش سرعت پرداخت به مسائل و مشکلات، از مشکلات ارباب رجوع تا مشکلات اقتصادی نیز یکی دیگر از موانع دسترسی به رشد اشتغال در استان است.

 

پژوهشگر برتر دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی افزود: البته این موضوع را هم باید در نظر داشت مدیریت استان همچنین از برخی ظرفیت ها به درستی استفاده نمیکنند، ظرفیت هایی مانند استفاده از رایزنی و مکاتبات با تهران به این معنی که از نکات مغفول مانده بهترین استفاده را ببرد، به عنوان مثال برخی استان ها با استفاده از این ظرفیت در مباحث اقتصادی خود گشایش های خوبی را به وجود آورده اند.

 

دل انگیزان نرخ بیکاری را یک متغیر با حافظه خواند و اظهار داشت: این را هم باید در نظر داشت هر مدیری وارث بخشی از مشکلات و موفقیت های مدیریت گذشته خواهد بود چرا که نرخ بیکاری یک متغیر با حافظه است و نحوه مدیریت آن در گذشته بر روند رشد و نزول آن تاثیر دارد.

 

وی ادامه داد: استان ظرفیت های بالایی برای ایجاد اشتغال دارد که متاسفانه هنوز از آن ها استفاده نشده است، از طرفی نیز جمعیت فعال آن به شدت رو به افزایش است طوری که هم اکنون به نهصد هزار نفر رسیده است در حالی تعداد فرصت های شغلی متناسب با این میزان نیست.

 

رشد اقتصادی ایران در کرمانشاه برعکس بوده است/ مدیریت استان بسیار نا کارآمد عمل کرده است

 

دل انگیزان در ادامه گفت: البته ما در استان نوعی تناقض را مشاهده می کنیم از این حیث که روند اقتصاد ایران در سال گذشته رو به رشد بوده است اما نتیجه این رشد اقتصادی را در استان ما نمی کنیم که یا حکایت از اشتباه بودن محاسبات دارد و یا در آمار ها نقصی رخ داده است.

 

این استاد برجسته اقتصاد در دانشگاه های کرمانشاه تصریح کرد: سیستم مدیریت کنونی یک مقداری به سمت بهبود حرکت کرده است اما نسبت به ظرفیت های موجودی که در استان است این مدیریت هنوز بسیار ناکارآمد عمل کرده است.

 

وی تاکید کرد: این ناکارمدی به این دلیل است که مدیریت استان متاسفانه در انتخاب افراد دقت کافی را به خرج نداده است.

 

دل انگیزان در پایان با اشاره به وجود چندین قومیت در کرمانشاه گفت: خصوصیتی که وجود چندین قومیت متوجه سیستم مدیریتی استان می کند از این حیث است که گزینش یک فرد بومی برای مدیریت استان این ظرفیت را در استان به وجود می آورد که این قومیت ها با دید قومی به کارکرد های این مدیر نگاه می کنند و به همین دلیل است که برای استان هایی با این آمایش درونی گزینه های غیر بومی انتخاب می کنند که ممکن است اصلح هم نباشد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها