سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 217561 23:41 - 1393/10/19

توکلی در گفتگو با مرصاد:

خبری از اقتصادمقاومتی در لایحه بودجه 94 نیست/ برخی اظهارات دولتی ها مایه دو دستگی است

خبری از اقتصادمقاومتی در لایحه بودجه 94 نیست/ برخی اظهارات دولتی ها مایه دو دستگی است

مرصادنیوز: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهی بودن لایحه بودجه 94 از سیاستهای مبتنی بر اقتصاد مقاومتی گفت: رویکرد دولت در اداره امور اقتصادی کشور بر مدلهای غربی و شیوه های تکراری 25 سال گذشته استوار است.

احمد توکلی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به تدوین لایحه بودجه سال آینده کشور که دولت به مجلس ارائه کرده است گفت: من چیزی از سیاستهای اجرایی اقتصاد مقاومتی در لایحه ندیدم و اصلاح این لایحه نیز پس از این کار بسیار دشواری است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات افزود: اقتصاد مقاومتی قرص یا کپسول نیست که آن را بتوان خورد و یا تزریق کرد و در کوتاه مدت هم انتظار اثر بخشی را داشت بلکه باید در تمام مراحل بودجه ریزی رعایت شود ولی در این لایحه چنین چیزی را نمی بینیم.

 

خبری از اقتصاد مقاومتی در بودجه دولت نیست

 

توکلی تصریح کرد: روند توجه دولت به اقتصاد مقاومتی را مثبت ارزیابی نمی کنم چرا که نگاه دولتی ها به اقتصاد و اداره کشور مبتنی به الگوهای غربی است و این اصلا موضوع خوشایندی نیست.

 

این دکترای اقتصاد نگاه دولتی ها را مخصوصا در کنفرانس اخیر اقتصاد، به سمت غرب خواند و تاکید کرد:  اخیرا که همایش اقتصاد برگزار شد و بنده را هم در آن دعوت کردند استدلالاتی مطرح کردند که نشان داد آقایان تمایلات زیادی به مدل های غربی برای اداره امور اقتصاد کشور دارند.

 

رویکرد دولت به مدلهای تکراری 25 سال پیش است

 

وی افزود: البته معنی اش این نیست که همشان به غرب رو می کنند ولی مدل هایی که مطرح می کنند مدل های غربی است و قابل دفاع نیست چرا که اینها همان مدل هایی  که 25 سال است در حال اجراست و نتیجه بخش هم نبوده است.

 

توکلی با اشاره به پیشنهاد خود به مجلس برای اصلاح رابطه نفت و دلار با لایحه بودجه اظهار داشت: بحث بودجه را باید از نفت و دلار جدا کرد و ما پیشنهادی دادیم و راه حلی ارائه کرده ایم در این زمینه و در رسانه ها هم منتشر شده که از این پس دولتی ها مجبور نباشند برای اینکه بودجه ببندند به قیمت نفت و ارزش دلار تکیه کنند.

 

برخی اظهارات دولتی ها مایه دو دستگی است

 

وی در پایان برخی اظهارات دولتی ها در خصوص مسائل مهم کشور را  مایه دو دستگی خواند و تصریح کرد: باید صبر کرد و تذکرات رهبر انقلاب مبنی بر عدم ایجاد دودستگی در کشور را به صورت ویژه مورد توجه قرار داد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها