سرویس: اجتماعی کد خبر: 218218 12:00 - 1393/11/01

مرصاد گزارش می دهد؛

نان فروشی به هر قیمتی که دوست دارند/ کهولت در مدیریت کرمانشاه

نان فروشی به هر قیمتی که دوست دارند/ کهولت در مدیریت کرمانشاه

مرصادنیوز: نظارت بر قیمت ها و حمایت از حقوق مصرف کننده یکی از اصلی ترین وظایف دولت با محوریت استانداری هاست که با توجه به اظهارات مسئولین ظاهرا در استان کرمانشاه با بی نظمی هایی رو به روست.

سرویس اجتماعی شبکه اطلاع رسانی مرصاد/ از صبح امروز که قیمت نان در 20 درصد نانوایی های استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور به صورت آزاد و غیر یارانه ای عرضه می شود شاهد فروش نانوایی های آزاد پز با قیمت سلیقگی هستیم.

 

بسیاری از شهروندان همچنین از نظارت نامناسب بر قیمت نانوایی های یارانه ای گلایه دارند و اعلام می کنند که تعدادی از خبازی ها با استفاده از این افزایش قیمت در استان، اقدام به فروش با نرخ های مختلف کرده اند.

 

تماس خبرنگار مرصاد با فرماندار کرمانشاه از سلب مسئولیت نظارت بر خبازی ها از فرمانداری حکایت داشت.

 

فقط در کرمانشاه اوضاع اینگونه است

 

معاونت بازرسی سازمان  صنعت معدن و تجارت نیز با اعلام نگرانی از وضعیت نظارت بر قیمت نان و تخلفات خبازی ها گفت: تعزیرات در کرمانشاه این وظیفه را به خود اتحادیه ها داده است و در هیچ جای کشور چنین روالی حاکم نیست.

 

عباس سجادی راد معتقد بود که اتحادیه برخی از اصناف بسیاری از پرونده های شکایت را مختومه می کند.

 

دستورالعمل دولت می گوید بر قیمت آزادپزها نظارت نکنید

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه نیز در گفتگو با مرصاد تأکید کرد که نظارت بر اصناف به استناد ماده 72 قانون نظام صنفی کشور به صورت سراسری در همه استانها به اتحادیه های اصناف واگذار شده است و اینطور نیست که در استانهای مختلف متفاوت باشد.

 

 

ایرج عزیزی با تأکید بر اینکه دستگاه های نظارتی باید با توجه به قوانین جدید  ابلاغی نگاه خود را به نحوه نظارت ها تغییر دهند گفت: بر اساس دستورالعمل ما نمی توانیم بر نرخ نانوایی های آزادپز نظارت کنیم و آنها می توانند به هر قیمتی که می خواهند بفروشند.

 

وی افزود: در خصوص نانوایی های یارانه ای نیز باید خود اتحادیه های اصناف رسیدگی کنند و اگر شهروند، شاکی و یا هر کدام از نهادهای نظارتی نسبت به چگونگی رسیدگی یک پرونده در اتحادیه ها اعتراض دارند می توانند شکایت خود را به تعزیرات اعلام کنند.

 

عدم دور اندیشی مدیرت استان برای نانوایی ها

 

به گزارش مرصاد، به هر حال نظارت بر قیمت ها و حمایت از حقوق مصرف کننده یکی از اصلی ترین وظایف دولت و استانداری هاست که با توجه به اظهارات مسئولین ظاهرا در استان کرمانشاه با بی نظمی هایی رو به روست.

 

بر اساس این گزارش قیمت نان از صبح امروز در حدود 300 نانوایی استان کرمانشاه آزاد شده است و بر اساس اظهارت مدیرکل تعزیرات حکومتی این نانوایی ها می توانند به هر قیمتی که دوست دارند نان بفروشند.

 

برخی از یارانه ای فروشها هم بر اساس گزارش مردم و دور از چشم نظارت مستقیم مراجعی چون تعزیرات و بازرسی اصناف در حالی که تنها تحت نظارت اتحادیه خود هستند  در قیمت ها دخل و تصرف دارند.

 

این در شرایطی است که مدیریت استان می توانست با تمهیدات لازم و دور اندیشی مانع از برروز چنین مشکلاتی شود اما به نظر می رسد تدبیر لازم در این زمینه وجود ندارد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی البته عدم نظارت بر آزاد پز ها را از سیاست های دولت می داند و می گوید: ممکن است یک ماه آینده برای مشکلات احتمالی چاره اندیشی شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها