سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 219940 07:30 - 1393/11/19

کاتب در گفتگو با مرصاد:

دولت یارانه ها را قطع نمی کند/ طرح حذف یارانه پردرآمدها در انتظار ورود به صحن علنی مجلس

دولت یارانه ها را قطع نمی کند/ طرح حذف یارانه پردرآمدها در انتظار ورود به صحن علنی مجلس

مرصاد نیوز: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یارانه ها را قطع نمی کند و تنها بحث حذف یارانه پردرآمدها مطرح است.

غلامرضا کاتب در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به صحبت دکتر روحانی مبنی بر مقطعی بودن یارانه های نقدی اظهار داشت: آقای روحانی نگفته اند که یارانه ها قطع شود و چنین صحبتی صحت ندارد.

 

وی افزود: در مورد اینکه یارانه ها مقطعی است چیزی نمی‌دانم اما یارانه ها قطع نمی‌شود.

 

 

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه سال آینده مبلغ یارانه ها پیش بینی شده است و و قطع نشده و تنها در این خصوص یک پیشنهاد مبنی بر حذف یارانه پر درآمد ها در کمیسیون تلفیق وجود دارد.

 

میزان یارانه در سال آینده برابر امسال است

 

کاتب میزان یارانه های نقدی را در سال آینده نیز همچون امسال خواند و بیان داشت: در طرح پیشنهادی تنها این نکته مورد بررسی قرار گرفته که یارانه خانوار های با در آمد بیش از دو میلیون تومان قطع شود و ما منتظریم این طرح به صحن علنی مجلس بیاید.

 

 

وی ادامه داد: البته یکی از مشکلات این طرح این است که خانوار های پر درآمد چگونه شناسایی شوند، چرا که این قانون سال گذشت هم وجود داشته ولی دولت آن را نتوانست اجرا کند.

 

درآمد نفتی به 54 هزار میلیارد کاهش یافته است

 

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی همچنین در رابطه با میزان نهایی درآمد نفتی در بودجه سال آینده اظهار داشت: سرجمع درآمد نفتی در سال آینده کشور با توجه به رکود قیمت نفت از 71 هزار میلیارد به 54 هزار میلیارد تومان رسیده است که حدودا ده درصد کمتر از نسبت میزان قبلی به بودجه کل سال شده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها