کد مطلب: 225475
دوشنبه ۱۳۹۴/۱/۱۷ - ۱۱:۱

یادداشت/

برنامه ریزی درست رمز موفقیت است/مکتوب بیاندیشیم

مرصاد نیوز: شاید شما هم جزء آندسته از افراد باشید که سال جدید را با اهداف مهمی شروع می کنید و پس از مدتی از گذشت سال متوجه می شوید، قدمی برای آن بر نداشته اید!

یادداشت شهد شفا _ پرستو عباسپور/ طبیعت در حال دگرگونی است و  وقت آن رسیده است که ما هم به عنوان جزئی از جهان خلقت نگاهی به خود و زندگی کرده و آن را به سمت تغییر و تحول پیش ببریم .

 

 

شاید شما هم جزء آندسته از افرادی باشید که سال جدید را با برنامه و اهدافی شروع می کنید ولی پس از مدتی از گذشت سال متوجه می شوید که اقدامی برای به نتیجه رساندن آنها نکرده اید.

 

 

بیایید یکبار هدف گذاری را با هم مرور کرده و این بار تلاش کنیم تا به اهدافمان دست یابیم و آنچه را که انگیزه ما را برای دست یافتن به اهداف کم می کند، بشناسیم و  آنها را برطرف سازیم  تا راه رسیدن به اهداف برایمان هموار گردد.

 

 

هدف خود را واضح و مشخص انتخاب کنید:

 

معمولا ما تصمیم می گیریم انسان های خوبی باشیم  و یا یک فرد موفق باشیم ، ولی این یک مکتب است .

 

شرط اول رسیدن به اهداف روشن و واضح است ، چرا که با اهداف دقیق می توانیم مسیر رسیدن را طراحی کنیم .

 

نمونه هایی از اهداف مشخص مانند: من در سال جدید تصمیم دارم در کلاس زبان شرکت کنم_ من می خواهم در زمینه علوم تغذیه،سیاسی و... مطالعه داشته باشم و یا اینکه من می خواهم به سه استان دیگر سفر کنم و ... است.

 

 

هدف باید کمیت داشته باشد تا بتوان آنرا در زندگی مشخص کرد

 

اهداف باید به هدف های جزئی تر و  در بازه زمانی کوتاه تعریف شود ، هدفی که برای کل سال برنامه ریزی شود ، هر ماه به عقب می افتد.

 

 

مکتوب بیاندیشیم

اهداف مکتوب را می توان از نزدیک لمس کرد ، هدفی که مکتوب نشود آرزو و خیال است و ممکن است حین اقدام برای دستیابی به آنها مرتبا مرتکب اشتباه شویم.

 

 

برای دستیابی به هدفتان ، کارها را فهرست کنید

این فهرست نقشه راه است و شما را به سمت هدف پیش می برد ، تصویر عینی از وظایف را به شما می دهدو مسیر را هموارتر می کند، آنرا با تقدم وتأخر سازمان دهی کنید و سعی کنید روی برگه ای پیاده کنید و به شکل چارت ، کادر یا دایره ای و یا فلش های ممتد مراحل را مشخص کنید ، این طرح در ذهن شما نقش می بندد.

 

 

پس از هدف گذاری سریع شروع کنید و تصمیم بگیرید هر روز کاری را انجام دهید که شما را به هدفتان نزدیک کند و هر روز به مهم ترین وظیفه ای که برای دستیابی هدف خود می توانید فکر کنید ، تا بتوانید در آن درست قدم بردارید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

مجلس آینده یکپارچه اصولگرا می‌شود /نگرانی مردم از ناکارآمدی دولت

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکثریت اعضای دوره بعدی مجلس اصولگرایان هستند.

پربازدیدها