سرویس: سیاسی کد خبر: 22615 11:02 - 1392/03/09

معاون وزیر خارجه امریکا خبرداد:

لغو تحریم فروش تلفن همراه و رایانه به ایران/ عطش آمریکا برای جاسوسی در آستانه انتخابات

لغو تحریم فروش تلفن همراه و رایانه به ایران/ عطش آمریکا برای جاسوسی در آستانه انتخابات

مرصادنیوز: چندی پیش نیویورک تایمزگزارش داد، دولت آمریکا از پروژه ای که هدف آن، ساخت شبکه های سرّی تلفن همراه در برخی کشورهاست حمایت می کند

به گزارش سرویس سیاسی مرصاد، چندی پیش نیویورک تایمزگزارش داد، دولت آمریکا از پروژه ای که هدف آن، ساخت شبکه های سرّی تلفن همراه در برخی کشورهاست حمایت می کند که البته این حمایت شامل پروژه "اینترنت چمدانی" نیز می شود که به کاربران اجازه می دهد به صورت وایرلس به شبکه اینترنت وصل شوند.

در همین راستا وندى شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با بى‌بى‌سی فارسى از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد.

او گفت: "این تصمیم را گرفتیم تا تحریم ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریعتر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. این موضوع هم شامل سخت افزار می شود و هم شامل نرم افزار."

به گزارش مرصاد، دولت آمریکا سه سال پیش هم تعدادی از اقلام و نرم افزارهای ارتباطی مثل نرم افزارهای "VOICE" را از شمول تحریم ها خارج کرده بود  تا از این طریق به چند هدف برسند؛ در اقدام اول جاسوسی و جمع آوری اخبار و اطلاعات با کنترل مسنجرها و اتاق های گپ و گفتگو و دیگر اینکه وسیله ای برای ایجاد اغتشاش و هماهنگی اغتشاشگران باشد.

fgrt

آمریکا تلفن همراه با پک جاسوسی نوشته و صوت را روانه بازار میکند

خانم شرمن که به نمایندگی از آمریکا در گروه ۱+۵ با ایران مذاکره می کند نتوانست هدف آمریکا از این اقدام را مخفی کند و در ادامه مصاحبه گفت: باراک اوباما، رئیس جمهورى آمریکا متعهد است که جلوی ایجاد یک "پرده آهنین ارتباطی" دور ایران را بگیرد.

نقض آشکار دخالت در امور داخلی دیگر کشورها توسط ایالات متحده در حالی انجام می شود که آمریکا داعیه دار این نظر است که  دخالت در هر کشوری خلاف قانون و عرف دیپلماتیک جهان است.

البته از این اقدام آمریکا می شود دو پیام را دریافت کرد؛ اول اینکه دولت اوباما به دنبال راهکار های نوین جمع آوری اخبار است و برای آن هزینه پرداخت می کند و دیگر اینکه اقتدار دستگاه های امنیتی ایران در برخورد با عملیات های جاسوسی، دشمن را به موضع ضعف و تکاپو برای طراحی جدید کشانده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها