سرویس: اجتماعی کد خبر: 226687 ۰۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۷

مرصاد گزارش می دهد؛

"محور تجارت در غرب کشور" بیکارترین استان/ از خبرهای خوش کاری در کرمانشاه فعلا خبری نیست!

مرصاد نیوز: استان کرمانشاه با وجود اینکه به عنوان محور تجارت در غرب کشور محسوب می شود کماکان بیکارترین استان کشور محسوب می شود.

"محور تجارت در غرب کشور" بیکارترین استان/ از خبرهای خوش کاری در کرمانشاه فعلا خبری نیست!

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بیکاری در استان کرمانشاه امروز به مشکلی جدی برای شهروندان تبدیل شده  و این معضل به طور مستقیم کیفیت زندگی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

 

این مسئله بارها مورد تذکر نمایندگان مردم و همچنین ائمه جمعه قرار گرفته تا مسئولین دولتی هر چه سریع تر در راستای حل این مشکل اقداماتی راهگشا انجام دهند.

 

روز گذشته در جریان سفر علی لاریجانی به استان کرمانشاه نیز بسیاری از صحبت های مطرح شده در خصوص کرمانشاه از سوی نمایندگان و نخبگان مردمی، وضعیت نابهنجار بیکاری در استان بود.

 

 

آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در روز گذشته به مشکل بیکاری در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: باید با تلاش مضاعف و با همدلی در راستای رفع این مشکل و ایجاد اشتغال جوانان گام برداریم.

 

علی جلیلیان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نیز به عنوان دیگر فردی که از بیکاری استان گله داشت، معضل بیکاری را بزرگترین مشکل کرمانشاهیان دانست و گفت: متاسفانه شاهد هستیم بیکاری در استان کرمانشاه خیلی بالاست و این مساله مردم را با مشکلاتی روبرو کرده است.

 

 

جلیلیان معتقد است با روند فعلی نمی توان وضعیت بیکاری در استان کرمانشاه را بهبود بخشید.

 

استاندار کرمانشاه: دولت یازدهم بیکاری در استان را کاهش داده است

 

در برابر انتقادهای مختلفی که در گذشته به وضعیت بیکاری استان کرمانشاه مطرح شده و نمونه ای از آن نیز در جلسه با علی لاریجانی در کرمانشاه مطرح شد، رضایی بابادی استاندار کرمانشاه می گوید وضعیت بیکاری در استان با کاهش روبرو بوده است.

 

 

به اعتقاد رضایی بابادی دولت یازدهم بیکاری در استان را کاهش داده است.

 

رضایی بابادی همچنین تاکید کرده است: استان کرمانشاه محور تجارت در غرب کشور است

 

مرکز آمار ایران: کرمانشاه بیکارترین استان کشور است

 

بر اساس آخرین آماری که مرکز آمار ایران منتشر کرده است کرمانشاه با 15.3 بیکاری بالاترین نرخ بیکاری را در کشور داراست.

 

 

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران تعداد بیکاران در کشور دو میلیون و517 هزار و 674 نفر می باشد که بیش از دو میلیون نفر آنان در مناطق شهری و بقیه (485 هزار و31 نفر ) در مناطق روستایی کشور زندگی می کنند.

 

ییکاری در استان کرمانشاه تبعات جبران ناپذیری را به دنبال داشته است.

 

به گفته کارشناسان تبعات بیکاری در استان می تواند ابعاد زندگی ساکنان استان را هر چه بیش تر تحت تاثیر خود قرار دهد به طوری که زمینه ساز برخی از نابهنجاری های اجتماعی خواهد شد.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها