سرویس: دین و اندیشه کد خبر: 22860 15:03 - 1392/03/10

پوشش اختصاصی-ماموستا شیخی:

نظام جمهوری اسلامی ایران از جنس مردم است/ تلاش دشمن برای تغییر فرهنگ اسلامی

نظام جمهوری اسلامی ایران از جنس مردم است/ تلاش دشمن برای تغییر فرهنگ اسلامی
مرصاد نیوز: امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: حکومت و نظام جمهوری اسلامی ایران بر خلاف غرب و استکبار جهانی که در راس آنها آمریکا و صهیونیسم است، از عقاید، بطن و جنس خود مردم تشکیل شده است.
به گزارش خبرنگار مرصاد، ملا احمد شیخی در خطبه های نماز جمعه این هفته ثلاث باباجانی حضور گرم مردم در انتخابات را دشمن شکن عنوان کرد و گفت: انتخابات پیش رو یکی از مهمترین و حساس ترین انتخابات ‌ها در تاریخ انقلاب است و دشمنان نظام و انقلاب سال هاست که به هر نحوی از جمله دعوت به حضورکم و نیامدن مردم به پای صندوق های رای برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند.
شیخی گفت: دشمنان با این کارشان می خواهند بگویند که مردم ایران، نظام و حکومتشان را قبول ندارند برای همین است که در پای صندوق های رای نیامده اند.
امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: اما مردم ایران همواره نظام و حکومتشان را دوست داشته و خواهند داشت چراکه حکومت و نظام جمهوری اسلامی ایران بر خلاف غرب و استکبار جهانی که در راس آنها آمریکا و صهیونیسم است، از عقاید، بطن و جنس خود مردم تشکیل شده است.
وی خطاب به نمازگراران گفت: شما مردم مرزدار، مقاوم و شهید پرور با حضور پر رنگ و با شکوه خود در انتخابات بار دیگر در خلق حماسه ای ماندگار همچون دوران دفاع مقدس خود را آماده کنید که یقینا با شرکت و حضور بالا در انتخابات پیروزی شیرین دیگری را به دست خواهیم آورد و اصل بر حضور شماست. اینکه کدام یک از نامزدها برنده باشد مهم نیست چرا که همه  آنها را شورای نگهبان تائید صلاحیت کرده است و این معنی آن را می رساند که هرکدام از آنها می توانند و توانایی این را دارد که رئیس جمهور شوند.
شیخی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به اهمیت حفظ شعائر و هویت اسلامی پرداخت و گفت: نباید مسلمانان آثار و علائم و فرهنگ اصیل و ناب اسلامی خود را کنار گذاشته و فرهنگی دیگر جای آن را بگیرند.
وی گفت: امروزه غرب در صدد ترویج و چیره کرده فرهنگ غلط و بی هویت خود بر جهان به ویژه جهان اسلام است و یکی از مهمترین ابزارش در این راستا ماهواره ها هستند که بنیان خانواده و قشر جوانان و نوجوانان را هدف قرار دارده است.
امام جمعه ثلاث باباجانی به برنامه های دشمن برای نشانه گرفتن فرهنگ در شبکه های ماهواره ای اشاره کرد و گفت: امروزه برنامه برخی از شبکه های ماهواره ای به  یکی از معضلات در بین جوانان و نوجوانان تبدیل شده و اثرات آن در بین رفتارشان به وضوح قابل مشاهده است.
وی گفت : اگر جوانان و نوجوانان مسلمان ما فرهنگ خود را خارج از دایره اسلام جستجو نمایند و افسار گسیخته و درظاهر به دنبال تمدن غرب بروند قطعا در آینده ضربه ای سخت می خورند.
امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: متاسفانه امروز تعداد زیادی از شبکه های ماهواره ای که دراین راستا فعالیت می کنند توانسته اند تاثیر خود را بر بنیان خانواده و قشر جوان و نوجوان ما بگذارد و ما این تاثیرات را به وضوح در رفتار و کردار آنها می بینیم و در اینجا باید مسئولین کشوری برای این موضوع چاره ای بیاندیشند.
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها