سرویس: دین و اندیشه کد خبر: 22870 15:54 - 1392/03/10

پوشش اختصاصی-حجت الاسلام صفدری:

رهبری محور نظام است/ فضای انتخابات به دور از بد اخلاقی باشد

رهبری محور نظام است/ فضای انتخابات به دور از بد اخلاقی باشد
مرصاد نیوز: امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: رهبری یعنی محور و همه چیز نظام و اگر بخواهیم نظام همیشه پایدار باشد باید از رهبری پیروی کنیم.
 
به گزارش خبرنگار مرصاد، حجت الاسلام مجید صفدری در خطبه های نماز جمعه این هفته سرپل‌ذهاب ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت حلال و حرام خداوند اظهار داشت: پرکردن وقت های خالی به کارهای مناسب و درک کردن درست آیات قرآن و احادیث از روش‌های مناسب برای دوری کردن از گناه است.
وی افزود: مومن باید عیب مومن دیگر را دوستانه بیان کند و مانند یک آینه عمل کند.
صفدری با تسلیت فرارسیدن رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)، به قیام 15خرداد اشاره کرد و گفت: قیام 15خرداد یک قیام اسلامی و ملی بود و یادآور امام و شهیدا و خون شهیدان است.
وی به سخنرانی امام (ره) در سال 42 اشاره و تصریح کرد: رژیم طلاغوت بعد از 2روز امام را دستگیر می کنند و از شهر قم خارج می کنند و مردم بر علیه رژیم به خیابان می ریزند و آزادی امام را خواستند اما رژیم شاه در یک روز در چند شهر 15هزار نفر را به خون آغشته کشیده و شهید کردند.
وی افزود: شاه پس از کشتار مردم امام را تبعید کرد اما امام همچنان به پای عهد و نیت خود بودند تا در سال 57 با الگو گرفتن از قیام عاشورا انقلاب را پیروز کرد.
وی گفت: 25سال از رحلت امام می گذرد ولی امام همیشه یادش در بین ما زنده است و الحمد الله بعد از 25 سال مدیریت مقام معظم رهبری نشان داد که انقلاب همیشه پایدار است واز مشکلات عبور کردیم.
وی تاکید کرد: رهبری یعنی محور و همه چیز نظام و اگر بخواهیم نظام همیشه پایدار باشد باید از رهبری پیروی کنیم.
امام جمعه سرپل‌دهاب در خصوص انتخابات گفت: باید فضای انتخابات آرام و با احترام و به دور از بد اخلاقی باشد.
صفدری ادامه داد: رقابت بین کاندیدا نباید به دشمنی و ضدیت تبدیل شود.
وی به شاخصه های فرد اصلح اشاره کرد و گفت: اگردر انتخبات خود آیات قرآن، بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری را مد نظر داشته باشیم، انتخابات سالم و انتخابات اصلح را خواهیم داشت.
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها