کد مطلب: 229399
سه‌شنبه ۱۳۹۴/۲/۲۲ - ۱۶:۴۸

یادداشت/

برنامه ریزی مناسب موجب افزایش اعتماد به نفس می شود

مرصاد نیوز: برای برنامه ریزی موفق هر شخصی با توجه به بهره هوشی و شرایط و امکاناتی و عادت های مطالعاتی خودش باید برنامه ریزی کند .

به گزارش شبکه  اطلاع رسانی مرصاد به نقل از کلاس خبر، برنامه ریزی روشی است به صورت گام به گام که برای انجام هر چه بهتر و به موقع فعالیت ها و بها دادن به وقت انجام می شود.

 

یک برنامه ریزی مناسب  در  وهله ی اول باعث ایجاد آرامش و اطمینان می شود. و اگر  مطالعه ی دروس طبق برنامه ریزی انجام شود موجب  اعتماد به نفس  و افزایش علاقه و عادت به مطالعه می شود و اضطراب و نگرانی شب امتحان و یا کنکور را کاهش می دهد.

 

برای برنامه ریزی موفق هر شخصی با توجه به  بهره هوشی و شرایط و امکاناتی و عادت های مطالعاتی خودش باید برنامه ریزی کند . برای موفقیت در برنامه ریزی نیز می توانید از افرادی که دارای تخصص در این زمینه هستند و به روحیات شما آگاهی دارند کمک بگیرید.

 

سعی کنید در آغاز مطالعه درس هایی را که به آنها کمتر علاقه دارید اول بخوانید. کنکورها هم می توانند پس از مطالعه ی دو درس اختصاصی حتما یک درس عمومی را مطالعه کنند.

 

دروس خود را طبق برنامه ریزی و سر ساعت مشخص مطالعه کنید و این روند را ادامه دهید چرا که بعد از مدتی ذهن شما نسبت به آن موضوع عادت کرده در آن ساعت درس مورد نظر را بهتر یاد می گیرید.

 

توجه کنید که تمرين و تكرار، كمك مي كند تا مطالب بيشتري در حافظه شما تثبيت شوند و فراموشي كمتر صورت گيرد.

 

میزان یادگیری با مدتی که صرف آن می شود رابطه ی نزدیک دارد، پس توصیه می شود برای مطالعه در روزهای قبل از امتحان، وقت کافی را در نظر بگیرید و روز آخر را صرف دوره کردن مطالب کنید. و بعد از مدت زمان مشخص فرصتی را برای تفریح و انجام کارهای مورد علاقه نیز در نظر بگیرید.

 

به عقیده یک روانشناس یکی از مهمترین عوامل موفقیت هر فرد در زندگی داشتن هدف است و داشتن هدف به این معنا است که او بداند در هر لحظه می‌خواهد که کاری انجام دهد، در احادیث نیز به این موضوع اشاره شده است که افراد باید امروزشان نسبت به دیروزشان متفاوت باشد.

 

از دیدگاه اسلام و خداوند انسان باید اهداف جدیدی داشته باشد و برای این منظور لازم است برنامه‌ریزی کند و برنامه‌ریزی موجب می‌شود تا نقشه راه برای افراد تولید شود و به هدفشان برسند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

مجلس آینده یکپارچه اصولگرا می‌شود /نگرانی مردم از ناکارآمدی دولت

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکثریت اعضای دوره بعدی مجلس اصولگرایان هستند.

پربازدیدها