سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 230233 13:28 - 1394/03/03

پس از قطع یواشکی یارانه 4 میلیون نفر؛

تعلیق سهمیه بنزین مردم بدون زحمت اطلاع رسانی/ سردرگمی مردم در پمپهای بنزین به خاطر "تصمیم دولتی"

تعلیق سهمیه بنزین مردم بدون زحمت اطلاع رسانی/ سردرگمی مردم در پمپهای بنزین به خاطر "تصمیم دولتی"

مرصادنیوز: تعلیق سهمیه بنزین مردم بعد از قطع یارانه 4 میلیون نفر بدون اطلاع قبلی، دومین بی احترامی مجریان دولتی به افکار عمومی و حق اطلاع شهروندان است که در سال جدید رونمایی می شود.

به گزارش سرویس اقتصادی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، عدم واریز بنزین سهمیه ای به کارتهای سوخت خودروهای سواری بدون اطلاع به شهروندا موجب نارضایتی مردم شده است.

 

عدم اطلاع و عدم احترام به حق شهروندان و اهمیت ندادن به مسافران در جاده و رانندگان شهری و خانواده ها در ابتدا با سرپوش گذاشتن هایی از جنس دولت تدبیر و امید و انداختن تقصیر بر گردن نرم افزار مدیریت سهمیه سوخت مواجه شد.

 

با مشخص شدن این موضوع که سهمیه سوخت به حساب خودروهای وانت و تاکسی ها واریز شده است و تنها خودروهای شخصی مردم از سهمیه محوم مانده اند تردید باقی نماند که مشکل نرم افزاری نیست بلکه شاید بد افزار بی احترامی به حقوق مردم در ساعت های اولیه بامداد اردیبهشت ماه دست آنها را در پوست گردو گذاشته باشد.

 

دولت سهیمه بنزین را تعلیق کرده است

 

پس از رودن عدم مشکل نرم افزاری سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، دلایل عدم واریز سهمیه بنزین خردادماه خودروهای شخصی را اعلام کرد و گفت: این موضوع صرفا به دلیل «تصمیم‌گیری‌های دولتی» اتفاق افتاده است.

 

بر اساس این گزارش در استان کرمانشاه و شهرستان های مختلف این استان نیز مردم پس از مراجعه به پمپ های بنزین با سردرگمی متصدیان این پمپ ها و عدم پاسخ واضح و روشن به مردم مواجه شدند.

 

برخی از مسئولین استان کرمانشاه از جمله فرمانداران شهرستانها نیز در گفتگو با رسانه های محلی از بی اطلاعی خود سخن گفته و اعلام کردند که در جریان تصمیمدولت قرار نداشته اند.

 

این سیوه برخورد با افکار عمومی و مردم به گونه ای که حتی ارزش اطلاع رسانی برای آنها متصور نشود پیشتر نیز در قطع یارانه 4 میلیون نفر از شهروندان اتفاق افتاده بود.

 

با اینکه قانون حق لغو سهیمه بنزین و یارانه را به دولت داده است اما اینکه دولت حتی ارزش اطلاع رسانی را برای مصرف کنندگان و دریافت کنندگان یارانه و خدمات قائل نیست قابل پذیرش نیست.

 

گفتنی است در چندین سال گذشته این اولین باری است که برخی از اقدامات عموم در زمینه اجرای فازهای تکمیلی هدف مندی یارانه ها بدون حق اطلاع برای مردم به پیش می رود.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها