سرویس: اجتماعی کد خبر: 230614 12:21 - 1394/03/07

بانوان اولین حلقه اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه/ مدیران خانه ها جامعه ساز هستند

بانوان اولین حلقه اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه/ مدیران خانه ها جامعه ساز هستند

مرصادنیوز: زنان اصلی ترین محور اجرای اقتصاد مقاومتی در خانواده ها هستند و به عنوان مدیران اقتصادی خانواده در تفسیر و اجرای ساده زیستی و گرایش به زندگی با سبک اسلامی در نقش مربیان جامعه ظاهر می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از صبریه، زنان اصلی ترین محور اجرای اقتصاد مقاومتی در خانواده ها هستند و به عنوان مدیران اقتصادی خانواده در تفسیر و اجرای ساده زیستی و گرایش به زندگی  با سبک اسلامی در نقش مربیان جامعه ظاهر می شوند.
 
گرایش به مصرف تولیدات داخلی و حتی خانگی و تشویق اعضای خانواده به کاهش مصرف بیش از حد و غیرضروری با برنامه ریزی و هدایت زنان ممکن می شود.
 
عدم خرید و احتکار لوازم و موادغذایی در منزل فشار اقتصادی کمتری به خانواده وارد می کند و در مقابل در شرایط اقتصادی سخت جامعه نیز هزینه زیادی به جامعه تحمیل نمی شود.
 
یک کارشناس علوم اجتماعی در گفتگو با خبرنگار صبریه اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی آماده سازی ملت برای مقابله با شرایط اقتصادی و فرهنگی پیش بینی نشده که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و هجوم دشمنان از جبهه محورهای اقتصادی در این مسیر نقش زنان در خانواده ها و جامعه بیشتر به چشم می خورد.
 
الهام خنجر افزود: پرهیز از مصرف گرایی و زندگی تجملی که تبلیغات ماهواره ها مردم را به مصرف گرایی به ویژه مصرف تولیدات خارجی تشویق می کند در صورت نظارت در خانواده ها صورت می گیرد که توجه و پیگیری  مداوم مادران را می طلبد.
 
خنجر گفت: عدم گرایش به مصرف تولیدات خارجی، توجه به مصرف تولید داخل و در نظر گرفتن صرفه جویی در مصرف می تواند یاری دهنده اقتصاد در دولت، پشتیبان تولید کنندگان داخلی و عامل کاهش هزینه واردات شود.
 
این کارشناس مسائل اجتماعی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی آمادگی در مقابل شرایط مختلف اقتصادی در وضعیت حساس کنونی است اقتصاد مقاومتی به معنی آن نیست که کم مصرف کرده که این رویه را ترک نماییم در واقع اقتصاد مقاومتی درست مصرف کردن ،عدم احتکار،توجه به تولیدات داخلی و قناعت است.

 

کار عملی  در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از خانه ها باید آغاز شود  وبهترین کار الگوسازی،آموزش و ارائه راهکارهای عملی به بانوان  است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها