سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 230711 10:58 - 1394/03/10

گلایه مردم استان کرمانشاه از حذف سهمیه بنزین؛

دولت مشکلی به مشکلات قبلی مردم اضافه کرد/ از رانندگانی که زیر خط فقر زندگی می کنند تا کسانی که مجبورند پس از اقدام دولت شغل خود را تغییر دهند

دولت مشکلی به مشکلات قبلی مردم اضافه کرد/ از رانندگانی که زیر خط فقر زندگی می کنند تا کسانی که مجبورند پس از اقدام دولت شغل خود را تغییر دهند

مرصاد نیوز: آزاد شدن نرخ بنزین و قطع سهمیه تاکسی ها برای رانندگان آنها و دیگر شاغلان در حوزه مشاغل آزاد، نه تنها خبری سخت و تکان دهنده بود بلکه موجب نارضایتی شدید آنها از این اقدام یکباره دولت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد  حذف چراغ خاموش سهمیه بنزین خرداد ماه توسط دولت و تک نرخی کردن آن نه تنها شوک شدیدی را به رانندگان خودور های شخصی وارد کرد بلکه باعث اخلال در حمل و نقل عمومی و نارضایتی رانندگان خودورهای عمومی بویژه رانندگان تاکسی شد.

 

این اقدام دولت برای رانندگان تاکسی های درون شهری صحنه که تنها یک جایگاه فعال سی. ان. جی دارد، اتفاقی تلخ به شمار می رود که فشار اقتصادی فراوانی را به آنان تحمیل خواهد کرد.

 

 

وضعیت کاری رانندگان تاکسی شهرستان ها با شهر تهران متفاوت است

 

یک راننده تاکسی صحنه ای در گفتگو با خبرنگار امروله اظهار داشت: مسئولین باید تاکسی های درون شهرستان ها را با رانندگان تاکسی تهرانی مقایسه نکنند و در تصمیمات خود به فکر شهرهای کوچک هم باشند زیرا هم میزان مسافر، مسیر، قیمت، نسبت تاکسی به مسافر و ... با هم فرق دارد.

 

 

 

وی ادامه داد: در شهر صحنه بیش از 200 تاکسی وجود دارد و اگر شما 15 دقیقه در میدان مرکزی بایستید می بینید تمام تاکسی ها بدون مسافر در شهر حرکت می کنند.

 

ذوالنوری تصریح کرد: دولت باید به فکر یک بسته حمایتی برای رانندگان خودرو های عمومی باشد وگرنه زندگی ما را با مشکل جدی رو به رو خواهد کرد.

 

رانندگان تاکسی زیر خط فقر زندگی می کنند

 

اسدی یکی دیگر از رانندگان تاکسی صحنه در این رابطه می گوید دولت نه تنها برای ما کار مثبتی که انجام نداده است بلکه سهمیه بنزین را نیز قطع کرد.

 

 

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه تمام رانندگان تاکسی زیر خط فقر زندگی می کنند، تاکید کرد: بدون شک با این عمل فشار شدیدی به ما و وسیله ای که با آن مخارج زندگیمان را تامین می‌کنیم، خواهد آمد.

 

این راننده گفت: با این شرایط باید در طول روز خودروی ما باید با گاز کار کند که این امر عمر مفید موتور خودور را تا حد بالایی پایین می آورد.

 

 

حذف سهمیه بنزین خودروهای عمومی به یکباره کار درستی نیست

 

یک راننده تاکسی صحنه ای دیگر نیز به خبرنگار امروله گفت: قبل از حذف سهمیه بنزین و تک نرخی کردن آن ما درآمد زیادی نداشتیم با این وضع موجود که پیش آمده زندگی برای ما سخت تر شده و من احتمالا خودروی خودم ار بفروشم و شغل دیگری را برای خودم انتخاب کنم.

 

 

 

 

وی گفت: حذف سهمیه بنزین خودروهای عمومی به یکباره کار درستی نیست؛ حداقل دولت باید چند روز پیش اعلام می کرد  تا یک آمادگی برای مردم ایجاد می شد نه اینکه مردم را در یک عمل انجام شده بگذارند.

 

این راننده تشریح کرد: اگر چه سهمیه سوخت حذف شده اما تابع قانون هستیم و کرایه خودرو را نیز بر اساس نرخ مصوب دریافت می کنیم ولی منتظر هستیم تا مسئولان فکری به حال رانندگان زحمتکش تاکسی کنند.

 

گلایه های شهروندان کنگاوری از اقدام اخیر دولت

 

برخی از شهروندان کنگاوری نیز نسبت به تبعات افزایش بنزین و برخی دیگر از حامل های انژری ابزار نگرانی کردند.

 

 

خزایی رانند جوانی است که با وانت به شغل میوه فروشی مشغول است و از این طریق امرار معاش می نماید.

 

او در گفتگو  با خبرنگار آفتاب کنگاور اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین بر کسب و کار ما تاثیر فروانی دارد به طوری که هر باری که برای حمل میوه به همدان می روم، در رفت و برگشت خودروی من بیشتر از 30لیتر مصرف بنزین دارد که با توجه به افزایش قیمت بنزین و تک نرخی شدن آن، هزینه های این کار برای من بیشتر از درآمدم است.

 

وی افزود: در این شرایط دیگر تامین مخارج زندگی برایم بسیار سخت شده است.

 

یک راننده تاکسی کنگاوری در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور   اظهار داشت: با افزایش قیمت بنزین و برداشته شدن سهمیه دیگر از صبح زود تا شب هم اگر مسافر کشی کنم کفاف هزینه های زندگی ام را نمی دهد.

 

عبدالتاجدینی تاکید کرد: احتمالا تغییر شغل بدهم.

 

شرایط موجود ما را در تنگنا قرار داده است

 

ایوب  یکی از جوانان گیلانغربی است که یک پیکان مدل پایین دارد. وی با ابراز نگرانی از تغییر یک باره قیمت بنزین به خبرنگار مطلع الفجر گفت:  شرایط موجود ما را در تنگنا قرار داده و اگردولت قصد چنین کاری را داشت باید به مردم به طور کامل اعلام می‌کرد و نه اینکه با عدم واریز در اول ماه و همچنین اعلام دیرهنگام مردم کشور خود را غافلگیر کند. من به عنوان یک شهروند گیلانغربی از این اقدام دولت ناراحت هستم. 

 

 

محمد رضا یکی دیگر از شهروندان گیلانغربی است که در گفتگو با خبرنگار مطلع الفجر ضمن ابراز نگرانی از موضع گیری دولت در خصوص افزایش قیمت بنزین نگران است.

 

وی اظهار داشت: در رسانه ها چیز دیگری از زبان مسئولان دولت شنیدیم و این اقدام دولت در حالی بود که حتی وزیر نفت گفته بود قیمت بنزین افزایش نخواهد یافت.

 

وی تاکید کرد: در کشور ما چرا همه کار‌ها باید یک شبه رخ دهد و چرا دولت تمایل نداشت که مردم را در جریان کامل اقدامات بگذارد.

 

این شهروند گیلانغربی تاکید کرد: آقای روحانی گفته بود هر صد روز یک گزارش می‌دهد اما با گذشت دوسال، با اقدامات اینچنینی که در زندگی ما نقش دارد تنها بر مشکلات ما افزوده شده است.

 

چرا باید برای مصرف سوخت 700 تومانی ام به من اولیماتوم داده شود

 

این شهروند در خصوص اجبار در مصرف سوخت 700 تومانی در کارت خودرو شخصی اش گفت: من در ماههای گذشته به دلیل کسالت از خودروام استفاده نکردم و الان که قصد دارم به مرور از سهمیه ام که در کارت  شارژ  است استفاده کنم. با فشار دولت مواجه ام به طوری که یا باید بنزینم را بفروشم و یا به دیگران بدم تا در شهریور توسط دولت سوخته نشود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها