سرویس: اجتماعی کد خبر: 230749 11:28 - 1394/03/09

مرصاد بررسی می کند؛

استقبال افکار عمومی کرمانشاه از رویکرد قاطعانه دستگاه قضا برای برخورد با مفاسد اقتصادی/ ضرورت مطالبه گری رسانه ها

استقبال افکار عمومی کرمانشاه از رویکرد قاطعانه دستگاه قضا برای برخورد با مفاسد اقتصادی/ ضرورت مطالبه گری  رسانه ها

مرصادنیوز: استقبال افکار عمومی از اظهارت صریح و شفاف مسئولین دستگاه قضایی استان کرمانشاه در راستای برخورد با زمین خواری، دست اندازی به بیت المال و بررسی اموال مسئولین کرمانشاه چشمگیر بوده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هفته گذشته شاید یکی از مهمترین نشست های برگزار شده در کرمانشاه برنامه ای بود که با حضور مسئولین قضایی و امنیتی استان در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با زمین خواری و تغییر کاربری اراضی زیست محیطی در کرمانشاه برگزار شد.

 

جلسه ای که در آن رئیس کل دادگستری و دادستان کرمانشاه با قاطعیت از برخورد با دست اندازان به اراضی ملی و زمین خواران سخن گفتند.

 

گرچه در فضای رسانه ای استان در مطبوعات و خبرگزاری ها آنچنان که باید و شاید در خصوص این رویکرد مهم و قاطعانه دستگاه قضایی و امنیتی شاهد تحلیلها و بررسی های بعد از خبر نبودیم اما افکار عمومی مخصوصا در شبکه های اجتماعی اینترنتی و تلفن همراه مشتاقانه به این سخنان مهر تأیید زدند.

 

دور از انصاف نیست که بگوییم تا پیش از انتصاب ریاست کل جدید دادگستری استان کرمانشاه به این اندازه جدیت در اعلام مواضع مردمی از سوی دستگاه قضایی استان کرمانشاه دیده نمی شد و باز هم دور از انصاف نیست که بگوییم پیگیری ها و اعلام شفاف برنامه برخورد با متخلفین و دست اندازان به بیت المال از سوی قاضی القضات فعلی استان کرمانشاه قابل تقدیر است.

 

استان کرمانشاه به دلیل داشتن مرزهای گسترده صادرات و واردات با بازار بکر و دست نخورده عراق، وجود حوزه گسترده تجارت و بازرگانی در استان و همچنین برخی از مدیریت هایی که برخلاف شایسته سالاری و با روابط سیاسی و جناحی بر سرکار آمده اند همواره دارای زمینه تخلف و بروز مشکلات اقتصادی از سوی سوء استفاده گران بوده است.

 

برخی از تفکر های لیبرال وابسته به احزاب سیاسی مانند کارگزاران نیز که سوابق تخلفات مالی در پرونده برخی از اعضای آنها وجود دارد و متاسفانه این روزها کمی متنفذ تر از گذشته نیز شده اند هم باعث نگرانی بسیاری از دلسوزان است.

 

افرادی که ید طولایی در این فضا دارند و البته رد پای برخی از آنها در تخلفات اقتصادی مشهود است.

 

گرچه این دست از تخلفان منحصر به تفکر یا جناح خاصی نیست اما به هر ترتیب هم تجربه و هم نگرش های سیاسی و اقتصادی در طیف کارگزاران و همچنین برخی از اخبار این روزها حوزه نگرانی به سمت این افراد را گسترش داده است.

 

کار برخی از عناصر نزدیک به کارگزارانی ها حتی در سالهای پایانی دولت دهم در استان کرمانشاه به بازداشت و زندان هم کشیده شد.

 

برخورد با تخلفات بدون مماشات و در نظر گرفتن موقعیت ها خواهد بود

 

در نشست مذکور که در پایان هفته جاری برگزار شد یکی از مسئولین امنیتی استان کرمانشاه نیز با تأکید بر برخورد قاطع با دست اندازان به بیت المال اظهار داشت: با تمام توان پشتیبان دستگاه قضایی استان کرمانشاه در برخورد با تخلفات مالی و اقتصادی هستیم.

 

وی افزود: برخورد با تخلفات اقتصادی در هر نهاد و ارگان و یا مرتبط با هر طیف و گروهی باشد در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب بدون مماشات و در نظر گرفتن موقعیت ها خواهد بود.

 

اشد مجازات برای زمین خواران و بررسی اموال مسئولین

 

رئیس کل دادگستری کرمانشاه نیز در این نشست بر برخورد قاطع با زمین خواران و دست اندازان به بیت المال تأکید کرد.

 

محمد رضا عدالت خواه با سخنانی قاطع اعلام کرد که اشد مجازات در انتظار متخلفین و زمین خواران است.

 

وی از بررسی اموال مسئولین استان کرمانشا هقبل و بعد از دوران مسئولیت خود نیز خبر داد.

 

همچنین دادستان کرمانشاه با اعلام اینکه برای حفط بیت المال از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد به مردم اطمینان داد که متخلفین را بر اساس قانون مجازات خواهد کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شایسته است که رسانه ها، خبرگزاری ها و تریبون های مردمی در راستای حمایت از دستگاه قضایی برای برخورد با مفاسد اقتصادی و کسانی که حقوق ملت را پایمال می کنند حضور فعال داشته و از حقوق مردم دفاع کنند.

 

این رویکرد قاطع و شفاف از سوی دستگاه های قضایی و امنیتی می تواند نوید خوبی برای پاکسازی برخی از عرصه ها از لوث وجود چنگ اندازان به بیت المال باشد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها