سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 232422 14:25 - 1394/03/28

سایه گرانی بر بازار ماه مبارک رمضان؛

از 2 برابر شدن قیمت میوه تا نظارت هایی که کارآمد نیستند

از 2 برابر شدن قیمت میوه تا نظارت هایی که کارآمد نیستند

مرصادنیوز: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته برای کنترل بازاردر ماه رمضان در شهرستان اسلام آبادغرب قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز و خشکبار تا به امروز تغییر محسوسی نداشته است، اما گزارش ها حاکی از افزایش 2 برابری قیمت میوه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از اسلام آباد خبر، هرساله با شروع ماه مبارک رمضان برخی اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم سیر صعودی افزایش قیمت را در پیش می گیرند. این مسئله باعث مشکلاتی برای مردم می شود و آن ها را در خرید مایحتاج خود دچار مشکل می کند.

 

با این وجود برخی از ادارات مربوطه در شهرستان اسلام آبادغرب به منظور کنترل قیمت کالاهای اساسی و ضروری مردم در ماه مبارک رمضان جلساتی در جهت تنظیم بازار داشته اند.

 

مجتبی شهبازی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسلام آبادغرب در گفتگو با خبرنگار اسلام آباد خبر اظهار داشت:  در بعد نظارتی علاوه بر اصناف، بازرسان ما هم بصورت فعال بر عرضه و فروش مواد غذایی مورد نیاز مردم در ماه رمضان نظارت دقیق و مستمر خواهند داشت.

 

وی افزود: سبدهای کالایی عرضه شده توسط نهاد های حمایتی به اقشار کم درآمد و تحت پوشش باعث شده افزایش تقاضا نداشته باشیم و هیچگونه افزایش قیمتی مشاهده نشود و در شروع ماه مبارک رمضان ثبات نسبی قیمت بر بازار حاکم باشد.

 

شهبازی تصریح کرد: ما در ماه مبارک رمضان طرح کنترل بازار را به صورت همه جانبه خواهیم داشت و از حقوق مصرف‌کننده حمایت می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: طرح تنظیم بازار بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده است.

 

در همین خصوص اکبر میرزایی رئیس جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری بیان داشت: در ماه مبارک رمضان مرغ، گوشت قرمز و برنج بصورت تنطیم بازار و یک نوع برنج ارزان قیمت برای استفاده اقشار کم درآمد عرضه می شود.

 

 

وی افزود: در حال حاضر محصولات فوق هیچگونه افزایش قیمتی نداشته اند و در صورتیکه این مورد مشاهده شود محصولات انبار شده برای تنظیم بازار با قیمت مصوب وارد بازار خواهد شد.

 

در این رابطه محمدپور از کارشناسان پیشکسوت جهاد کشاورزی با ارائه توضیحات بیشتری به خبرنگار اسلام آباد خبر گفت: جلسات متعددی با مسئولین در خصوص مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان داشته ایم و مصوبات خوبی صورت گرفته است.

 

وی افزود: جهاد کشاورزی برحسب وظیفه محول شده کالاهای گوشت قرمز، گوشت مرغ، شکر برنج، خرما، شیر که از اقلام پر مصرف در ماه رمضان هستند را به مقدار کافی و مورد نیاز شهرستان تهیه کرده است.

 

محمدپور گفت: با هماهنگی فرمانداری و اداره صنعت معدن و تجارت سهمیه بخش های مختلف شهرستان تفکیک شده و فروشگاه هایی در سطح شهرستان با تابلوهای متحدالشکل مشخص شده اند تا کالاهای مورد نیاز مردم را با قیمت زیر بازار در قبال حق العمل کاری مصوب و مشخص در اختیار مردم قرار دهند.

 

وی افزود: با توجه به شایعه افزایش قیمت مرغ و رخداد هرساله آن در ماه رمضان، برای مقابله با افزایش قیمت در کنار تولید روزانه و عرضه گوشه گرم به بازار، 200 تن گوشت قرمز و80 گوشت مرغ در انبارهای جهاد کشاورزی استان تدارک و ذخیره شده است تا جهت تنظیم بازار به مرور روانه بازار مصرف شود.

 

به گزارش خبرنگار اسلام آباد خبر، امروز پنجشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان شاهد دوبرابرشدن و حتی افزایش بیشتر قیمت بسیاری از اقلام میوه (گوجه فرنگی، هندوانه، خیار، زردآلو، انگور و ...)  در شهرستان اسلام آبادغرب بودیم و سابقه نارضایتی مردم از بازار میوه در عید نوروز94 هم  حکایت از عدم نظارت دقیق مسئولان ذیربط یا موجود نبودن انگیزه برای برخورد با دلالان و متخلفان در این بخش از بازار داشت.

 

 

بدیهی است با توجه به برنامه ریزی  های صورت گرفته برای کنترل بازار در ماه رمضان در شهرستان اسلام آبادغرب قیمت گوشت مرغ و گوشت قرمز و خشکبار تا به امروز تغییر محسوسی نداشته است اما مسئولین شهرستان باید در ماه رمضان به کنترل بازار میوه، شیرنی، آش، حلیم و لبنیات نیز حساس باشند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها