کد مطلب: 235751
سه‌شنبه ۱۳۹۴/۴/۳۰ - ۱۲:۲۲

آیا اصلاح‌طلبان نظارت شورای نگهبان را می‌پذیرند؟_1/

کواکبیان: تصور نمی کنم رد صلاحیت شوم/در صورت رد صلاحیت راه قانونی را طی می‌کنم

مرصاد نیوز: وی در مورد لزوم پذیرفتن قانون از سوی همه دست اندرکاران انتخابات بیان داشت: همه اعم از مسئولین اجرایی، مسئولین نظارتی، مسئولین امنیتی، مسئولین تبلیغاتی و خود کاندیداها و حامیانشان باید در سال همدلی و همزبانی تلاش کنند تا یک انتخابات بی حاشیه و بدون اعمال سلایق شخصی و ربطی شکل بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری درخصوص دیدگاه اصلاح طلبان به موضع گیری های شورای نگهبان به عنوان یک نهاد نظارتی در انتخابات آتی مجلس اظهار داشت: به نظر من اگر مبنا قانون باشد مشکلی پیش نمی آید. سلایق شخصی خصوصا در سطح استان ها نباید در کار دخیل باشد؛ مسئولین ناظر باید مُرِّ قانون را رعایت کنند و اگر مراجع استعلامی شامل وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادستانی و ثبت احوال درباره افراد گزارش منفی نداشته باشند باید تأیید صلاحیت افرا صورت بگیرد.

 

وی در مورد لزوم پذیرفتن قانون از سوی همه دست اندرکاران انتخابات بیان داشت: همه اعم از مسئولین اجرایی، مسئولین نظارتی، مسئولین امنیتی، مسئولین تبلیغاتی و خود کاندیداها و حامیانشان باید در سال همدلی و همزبانی تلاش کنند تا یک انتخابات بی حاشیه و بدون اعمال سلایق شخصی و ربطی شکل بگیرد.

 

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: همه باید براساس قانون عمل کنیم و اخلاق انتخاباتی مطلوب را به کار بگیریم و دلگرم باشیم به اینکه می توانیم یک انتخابات 100 درصد سالم را برگزار کنیم.

 

کواکبیان درباره اعتراضات مسبوق به سابقه اصلاح طلبان به تصمیمات شورای نگهبان ابراز داشت: ما نمی توانیم بگوییم که در گذشته هیچ گونه تضییع حقی در کار نبوده است. براساس فرمایش مقام معظم رهبری، رأی مردم حق الناس است و حتی تضییع حق الناس به صورت سهوی نیز ضمانت آور است چه برسد به اینکه عمدی در کار باشد. لذا باید نهایت دقت شود که حق هیچ کس ضایع نشود.

 

وی در پاسخ به این سؤال که «اگر شما در انتخابات شرکت کردید و رد صلاحیت شدید چه واکنشی نشان می دهید» اذعان داشت: من تصور نمی کنم که رد صلاحیت شوم؛ ولی اگر چنین شد راههای قانونی را طی خواهم کرد و به این موضوع بر مبنای قانون اعتراض می کنم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

سریال ادامه‌دار تخلفات سازمان‌یافته

انهدام یک باند فساد اداری در کرمانشاه

مرصادنیوز: یک باند فساد اداری در یکی از ادارات کرمانشاه منهدم شده که پرونده آنها در دادگاه رسیدگی به تخلفات اداری در حال پیگیری است.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کرمانشاه:

تصمیمات نابخردانه مسئولان، تغییر در مجلس را ضروری کرده است

مدیرکل نظارت بر سرویس های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات رادیویی:

پرونده ارزش افزوده در کشور ۱.۶ میلیون نفر شاکی دارد

پربازدیدها