کد مطلب: 238197
یکشنبه ۱۳۹۴/۵/۱۸ - ۱۸:۸

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه:

۴۸ درصد از واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی کرمانشاه غیرفعال هستند

مرصاد نیوز: مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۴۸ درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استان راکد و غیر فعال هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شاپور قنبری ظهر امروز یکشنبه در نشستی خبری به مناسبت ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و متوسط اظهار داشت: رسانه ها می توانند با شناسایی و معرفی فرصت ها و پتانسل های استان زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم کرده و توسعه صنعتی را به عرصه ظهور برسانند.

 

وی بر لزوم داشتن توجه به صنایع کوچک و متوسط برای رفع مشکلات آنها تاکید کرد و گفت: این صنایع نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی استان دارند.

 

قنبری همچنین با بیان اینکه صنایع کوچک نقش علمی مهمی در توسعه صنایع بزرگتر دارند، افزود: این صنایع می توانند به عنوان تکمیل کننده و تامین کننده صنایع بزرگ و مادر مورد استفاده قرار بگیرند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک‌ های ‌صنعتی کرمانشاه تصریح کرد: ۹۲ درصد واحدهای صنعتی در بازده صنایع کوچک و متوسط قرار می گیرند که این درصد بالایی است و این واحدها با سرمایه گذاری ۲۲ درصدی تا ۴۸ درصد در حوزه اشتغال نقش آفرین خواهند بود.

 

قنبری در ادامه، اظهار داشت: ما در حال حاضر ۲ هزار و ۲۹۰ هکتار زمین در اختیار داریم که به فراخور نیاز یک هزار و ۳۵۴ هکتار از آن در حال آماده سازی است و به مرحله عملیاتی شدن رسیده که از این میزان ۴۲۲ هکتار به متقاضیان جهت ایجاد سرمایه گذاری واگذار شده است.

 

وی از امضای ۷۹۵ قرارداد حوزه صنایع در استان خبر داد و گفت: با امضای این قراردادها ۳۱۲ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۷ هزار و ۵۰۰ نفر به مرحله بهره برداری رسیده است.

 

قنبری یادآور شد: از مجموع شهرک های صنعتی کرمانشاه ۱۹ شهرک دارای آب، ۲۰ شهرک دارای برق و ۱۵ شهرک دارای گاز هستند.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه، با تاکید بر ایجاد شهرک های صنعتی جدید با رعایت ضوابط زیست محیطی، گفت: در طراحی هر شهرک صنعتی باید ۱۰ درصد شهرک ها به فضای سبز اختصاص داده شود.

 

این مسئول از بازدید ماهانه از شهرک های صنعتی کرمانشاه و رصد وضعیت و شرایط این شهرک ها خبر داد و افزود: در حال حاضر ۴۸ درصد واحدها در شهرک های صنعتی استان راکد و ۵۲ درصد آنها فعال هستند.

 

قنبری در رابطه با نحوه واگذاری زمین به متقاضیان، نیز گفت: به این منظور یک قرارداد یکساله منعقد شده و در صورتی که تا پایان مدت یک سال اقدامات اساسی پروژه و پروانه بهره‌برداری آن گرفته نشود، قرارداد فسخ خواهد شد.

 

وی خاطر نشان کرد: از ۴۲۲ هکتار زمینی که در شهرک های صنعتی واگذار شده در سال گذشته ۹۸ هکتار آن پس گرفته شده و امسال نیز باز پس گیری ۱۵ هکتار دیگر در برنامه است که سه هکتار آن تا کنون باز پس گرفته شده است.

 

قنبری اظهار داشت: در زمان تحویل زمینها به متقاضیان مبلغی از آنها گرفته می شود که در زمان بازپس گیری زمینها باید به آنها عودت داده شود که ما برای این منظور در حال حاضر به هشت میلیارد تومان نیاز داریم.

 

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه از تلاش برای راه اندازی شهرک فناوری در کرمانشاه خبر داد و گفت: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری بوده که البته تاکنون بودجه‌ ای برای راه‌ اندازی آن اختصاص داده نشده است.

 

قنبری به پیگیری اجرای این پروژه از طریق استاندار کرمانشاه اشاره کرد و گفت: به روز رسانی واحدهای صنعتی و ارتقای دانش در این واحدها از جمله اهداف راه اندازی شهرک فناوری در کرمانشاه است.

 

وی عدم وجود نیروی ماهر و متخصص در استان را از جمله مشکلات صنایع برشمرد و گفت: برای رفع این مشکل زمین‌ هایی در دو شهرک صنعتی گیلانغرب و  فرامان در اختیار سازمان فنی و حرفه ‌‌ای برای راه‌اندازی مراکز ارتقای مهارت قرار داده شده تا از این طریق در راستای افزایش مهارت نیروهای فعال در شهرک های صنعتی اقدام شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

دوگانگی برخورد رسانه‌های خارجی با کرونا در ایران و سایر کشورها

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: رسانه‌های خارجی در ارتباط با شیوع کرونا در ایران و سایر کشورها یک برخورد دوگانه دارند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

بیمار فوتی بر اثر کرونا در کرمانشاه نداشتیم

با حضور فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه؛

مسئول سازمان بسیج سازندگی کرمانشاه معرفی شد

آخرین اخبار

پربازدیدها