کد خبر: 240776 10:50 - 1394/06/13

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس:

جامعه ولایی به بیانات شفاف رهبری عمل کند/ برخی از توافق احتمالی برای آینده سیاسی خود لباس می‌دوزند

جامعه ولایی به بیانات شفاف رهبری عمل کند/ برخی از توافق احتمالی برای آینده سیاسی خود لباس می‌دوزند

مرصاد نیوز: نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی می‌خواهند از توافق احتمالی لباسی برای آینده سیاسی خود بدوزند و با نگاه‌های حزبی خویش عملا منافع ملی را نادیده بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، حسین طلا با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درمورد بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: توافق احتمالی در آینده نظام موثر است از طرفی دیگر رهبری رعایت قانون را برای خود و دیگران واجب می‌داند، بر اساس قانون اساسی نیز بررسی برجام باید در مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.

 

جامعه ولایی آن است که به بیانات رهبری عمل کند/با رعایت خطوط قرمز اقتدار ایران حفظ می‌شود

 

وی ادامه داد: رهبری بار دیگر نظرات خود را کاملا شفاف و صریح بیان کردند، جامعه ولایی و دینی آن است که نظرات ایشان را ملاک عمل قرار دهد و بر اساس منویات ایشان رفتار کند.

 

وی خاطرنشان کرد: تمامی ارکان نظام اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه، شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی باید نظرات رهبری را مد نظر قرار دهند و بر اساس خطوط قرمز تدوین شده عمل نمایند، در چنین شرایطی ایران اسلامی صلابت، اقتدار و مصلحت خود را حفظ خواهد کرد.

 

برخی از توافق احتمالی برای آینده خود لباس سیاسی می‌دوزند/وقتی منافع ملی بازیچه‌ی نگاه‌های جناحی می‌شود/هدف را نباید گم کرد

 

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هدف دولتمردان از ممانعت بررسی برجام در مجلس و اظهار نظر در خصوص تایید برجام توسط رهبری چیست، اذعان داشت: دو نگاه نسبت به توافق احتمالی وجود دارد، برخی می‌خواهند از توافق احتمالی لباسی برای آینده سیاسی خود بدوزند و با نگاه‌های حزبی خویش عملا منافع ملی را نادیده بگیرند.

 

وی افزود: گروهی دیگر در مقابل این نگاه‌ها قرار دارند و می‌خواهند در رقابت آینده نظرات خاصی را دنبال کنند. اما باید این نگاه‌های شخصی و جناحی کنار گذاشته شود و ما در این پیچ تاریخی طبق مصلحت نظام حرکت کنیم.

 

وی عنوان کرد: مسئولین باید مواظب باشند که هدف را گم نکنند، هدف و مبنای سیاسی انقلاب اسلامی این است که زور نگوید و زور هم قبول نکند، به کسی ظلم نکند تا ظلم نبیند.

 

باید مواظب نفوذ اقتصادی بود/نباید کاری کنیم که فکر کنند از تحریم ترسیده‌ایم/کد خدا را جای خدا ننشانیم!

 

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه باید مواظب نفوذ دشمن بود، بیان داشت: برخی از دولت‌ها با خوی استکباری با نظام اسلامی برخورد می‌کنند و با مکیدن سرمایه‌های ملت‌های دیگر می‌خواهند به حیات خود ادامه دهند، باید مواظب نفوذها به خصوص نفوذ اقتصادی باشیم.

 

وی اضافه کرد: نباید کاری کنیم که استکبار فکر کند ما از تحریم ترسیده‌ایم، آنان با تطمیع ملت‌ها برای خود راه نفوذ باز می‌کنند و بازارهای خود را رونق می‌دهند، لازم است شیوه‌های نفوذ دشمن شناسایی و مهار شود.

 

وی تصریح کرد: انقلاب علی‌رغم دشمنی های زیاد به جایگاه فعلی خود رسیده است، کد خدا را به جای خدا ننشانیم و قدرت الهی را فراموش نکنیم، کسی که به کدخدا امیدوار باشد سر نوشتش در این دنیا پشیمانی و در آخرت جز خسرانی چیز دیگری نخواهد بود.

اگر تحریم‌ها را تعلیق کنند ما هم بر روی زمین داده‌های خود را تعلیق خواهیم کرد/دیوار ما جای خاطره نویسی نیست

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ملت ایران یک طرف توافق هسته‌ای است، گفت: باید داده‌ها و گرفته‌ها با یکدیگر مقایسه شود، اگر طرف مذاکره نخواهد به آنچه که گفته عمل نکند ما هم به نسبت آن تنازل خواهیم کرد.

 

وی با تشریح این موضوع اظهار داشت: اگر آنان بر سر قول خود بمانند و یکجا تحریم‌ها را لغو کنند ما نیز به آنچه گفته‌ایم عمل خواهیم کرد اما اگر تحریم‌ها را تعلیق کنند ما نیز به نسبت آن بر روی زمین تعلیق خواهیم کرد نه تعطیل. ما این آمادگی را خواهیم داشت که اگر لازم باشد مجددا به شرایط اول برگردیم.

 

وی یادآور شد: طرف‌های مذاکره ما بارها اعلام کردند که روی دیوارمان نمی‌شود یادگاری نوشت.

 

مسئولین جواب یاوه‌گویی های آمریکا را بدهند/نرمش قهرمانه با وادادگی فرق دارد

 

این نماینده مجلس عدم پاسخگویی به توهین‌ها و زورگویی‌های دشمن را در تثبیت آن موثر دانست و اظهار کرد: اگر مسئولین جواب یاوه‌گویی های آمریکا و سایر کشورهای مستکبر را ندهند این اظهارات تثبیت خواهد شد، لازم است مسئولین در همان سطح جواب دشمنان را بدهند.

 

وی ادامه داد: نرمش قهرمانانه این است که برای مصالح جامعه در چارچوب اصول مذاکره کنیم و این با وادادگی و گذشتن از اصول فرق دارد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها