کد مطلب: 242389
یکشنبه ۱۳۹۴/۶/۲۹ - ۱۴:۳۶

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کرمانشاه:

۳۱۰۰۰ دانش آموز کلاس اولی امسال در کرمانشاه به مدرسه می‌ روند

مرصادنیوز: معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، از ورود بیش از ۳۱۰۰۰ دانش آموز کلاس اولی به مدارس استان در سال تحصیلی۹۴- ۹۵ خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد؛ شهناز قره‌ تپه از افزایش بیش از ۳ درصدی تعداد دانش آموزان کلاس اولی در استان کرمانشاه طی امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال یک هزار و ۳۵ دانش آموز کلاس اولی بیش از سال گذشته ثبت نام شده و به مدرسه می‌روند.

 

وی با بیان اینکه آغاز سال تحصیلی برای کلاس اولیها چون سنوات گذشته یک روز زودتر از سایر پایه‌ها و ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، از برگزاری جشن شکوفه‌های امسال به صورت نمادین در «مدرسه ابتدایی شاهد رستگار» واقع در میدان جلیلی کرمانشاه خبرداد.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، با یادآوری افزایش بیش از هزار نفری دانش آموزان پایه اول ابتدایی گفت: امسال بیش از ۳۱ هزار و ۲۰۰ دانش آموز کلاس اولی در مدارس دولتی و غیردولتی استان ثبت نام شده و به کلاس اول می روند.

 

وی، تعداد دانش آموزان پایه اول ابتدایی را طی سال گذشته ۳۰ هزار و ۲۲۳ دانش اموز اعلام کرد که با افزایش بیش از ۳ درصدی به بیش از ۳۱ هزار  ۲۰۰ دانش آموز رسیده است.

 

قره‌تپه تصریح کرد: از تعداد دانش آموزان سال گذشته حدود ۲۸ هزار و ۸۰۰ نفر در مدارس دولتی وحدود  یک هزار و ۴۰۰ نفر نیز در مدارس غیردولتی تحصیل کردند.

 

وی تصریح کرد: از این تعداد بیش از ۲۹ هزار و ۷۰۰ دانش اموز در مدارس دولتی و بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر در مدارس غیردولتی تحصیل خواهند کرد.

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، در خصوص تعداد کلاسهای در نظر گرفته شده برای پایه اول ابتدایی طی امسال نیز گفت: سال گذشته  دو هزار و ۷۳۱ کلاس اول برای پایه اول ابتدایی تشکیل شد که امسال با افزایش ۳۵ کلاس به دو هزار و ۷۶۶ کلاس می‌رسد.

 

وی تعداد دانش آموزان مقاطع ابتدایی را در سال تحصیلی گذشته بیش از ۱۶۸ هزار نفر اعلام کرد و از پیش بینی حضور بیش از ۱۷۴ هزار و ۳۰ نفر برای سال تحصیلی ۹۴-۹۵ در مقطع ابتدایی خبر داد.

 

۳۱ شهریور ماه امسال، ۱۳ میلیون دانش آموز کلاس اولی در کل کشور به مدرسه می‌روند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

با برگزاری مجمع عمومی صورت گرفت؛

گام بلند نیروهای انقلابی برای پیروزی در انتخابات

مرصادنیوز: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان کرمانشاه با برگزاری اولین مجمع خود گام محکمی برای پیروری در انتخابات برداشت.

پربازدیدها