سرویس: بین الملل کد خبر: 246734 ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶

نماینده اقلیم کردستان عراق در گفتگو با مرصاد:

روس ها دقیق و حساب شده در حال نابودی زیرساخت های داعش هستند/ داعش دشمن انسانیت و تمدن

مرصاد نیوز: نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: روسها با قاطعیت و دقیق و حساب شده در حال نابودی زیرساختهای داعش هستند.

روس ها دقیق و حساب شده در حال نابودی زیرساخت های داعش هستند/ داعش دشمن انسانیت و تمدن

ناظم دباغ در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص درخواست بغداد از مسکو برای حضور نظامی در جنگ علیه داعش اظهار داشت: جنگ بر علیه داعش برای اقلیم کردستان بر همه چیز تقدم دارد چرا که داعش دشمن انسانیت و تمدن است و نه صرفا دشمن گروه و یا عده ای خاص.

 

وی افزود: به دلیل اینکه سرلوحه کار ما در اقلیم کردستان، نابودی داعش است لذا از هر دولتی که وارد این جنگ بر علیه آنها شود استقبال خواهیم کرد.

 

 

وی همچنین در خصوص حملات روسیه به مواضع داعش در خاک سوریه تصریح کرد: تا کنون خبری از هر گونه اشتباه در حمله و یا هدف قرار دادن کردها بجای داعش و حتی زخمی شدن یک نفر از کردهای حاضر در عراق بر اثر حملات روسیه به ما مخابره نشده است اما در عوض دائما دوستان ما در سوریه به ما اطلاع می دهند که روسها با قاطعیت و دقیق و حساب شده در حال نابودی زیرساختهای داعش هستند.

 

دباغ  گفت: هم اکنون پیشمرگه در حال همکاری با ارتش عراق برای دفع داعش است چرا که موضوع داعش را یک موضوع ملیتی می دانیم.

 

نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران تصریح کرد: اگر سیاست دولت عراق این باشد که روسیه و یا هر نیروی دیگری را وارد جنگ بر علیه داعش بکند، این عمل هم مورد موافقت ماست و هم نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان در کنار آنها بر علیه داعش خواهند جنگید.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها