سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 248239 ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

به همت شبکه بهداشت؛

همایش «سیب، آب و غذای سالم» در کنگاور برگزار شد

مرصاد نیوز: همایش سیب ،آب و غذای سالم با حضور نماینده کنگاور در مجلس شورای اسلامی و مسئولان و کارکنان پزشکی شبکه بهداشت کنگاور با محوریت بررسی سلامت مواد غذایی در سالن یادگار امام خمینی(ره) برگزار شد.

همایش «سیب، آب و غذای سالم» در کنگاور برگزار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل ازآفتاب کنگاور این همایش با محوریت برسی سلامت مواد غذایی، قاچاق و نحوه برچسب گذاری بر اجناس برگزار شد که طی مراسم کارشناسان در قالب سخنرانی به ارائه راهکارهای مبارزه با موانع و مشکلات موجود مواد غذایی پرداختند.

 

حجت الاسلام وحید احمدی در این همایش بی فرهنگ را ریشه همه مشکلات و عقب ماندگی ها دانست و اظهار داشت:همه ما وظیفه داریم در ابتدا فرهنگ عمومی را ترمیم کنیم و مطمئن باشیم تا زمانی که فرهنگ پایین باشد راه کار های علمی اثرساز نخواهد بود.

 

نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به کلام امیرالمومنین که می فرمایند: آنچه را که براي خود مي‌پسندي براي ديگران هم بپسند و آنچه را که براي خود نمي‌پسندي براي ديگران هم نپسند» ما را موظف میکند که در برابر حقوق مردم و احساس وظیفه کنیم و از پایمال کردن حق دیگران خود داری کنیم؛در همین مساله بهداشت غذا باید بسیار مواظب باشیم که اهتمام به منافع شخصی موجب سلب حقوق دیگران نشود.

 

در ادامه لاله مظفری کارشناس مدیریت نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا طی سخنانی با اشاره به طرح اصالت و سلامت کالا اظهارداشت: عرضه و کنترل واردات محصولات سلامت محور از جمله مواد آرایشی و بهداشتی، دارو، مکمل و تجهیزات پزشکی بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شده است.

 

وی ادامه داد: در طرح سلامت و اصالت کالا، برچسب برروی تمامی محصولات سلامت محور باید علامت سازمان غذا و دارو را داشته باشد که این برچسب ها توسط شرکت های مورد تایید وزارت بهداشت تولید می شود.

 

این کارشناس غذایی برچسب ها را شامل یک کد 16 رقمی دانست و تصریح کرد: کد 16 رقمی باید دست نخورده باشد و مصرف کنندگان برای اطمینان بیشتر باید کد را به شماره ای که برروی برچسب آمده به صورت پیامک بفرستند که در صورت تایید قابل مصرف است اما در صورت اعلام خطا پس داده شود.

 

وی به مصرف لوازم آرایشی اشاره ای داشت و گفت :مصرف کنندگان مواد آرایشی و بهداشتی هنگام خرید حتما به برچسب روی کالا باید توجه کامل داشته باشند و فقط بنا را به ارزش ریالی آن نگذارند.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها