کد مطلب: 263053
دوشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۷:۴۰

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با مرصاد:

کشورهای ذره بینی کویت و امارات در مورد ایران پیشگویی نکنند/ بروند علم غیب خود را در گینس ثبت کنند!/ رابطه ایران و روسیه استراتژیک است

مرصاد نیوز: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص ادعای یکی از روزنامه های کویتی در خصوص لغو قرار داد S300 میان ایران و روسیه گفت: این کشورهای ذره بینی مانند کویت و امارات پیشگویی نکنند.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بر اساس اذعان کارشناسان، رابطه ایران و روسیه به خصوص در تحولات اخیر باعث به وجود آمدن شرایط جدیدی در منطقه شده که وزنه قدرت را به سمت جبهه مقاومت سوق داده است.

 

این مسئله باعث شده تا کشورهای حامی تروریسم و گروه هایی نظیر داعش و ... برای بر هم زدن این روابط از هیچ تلاشی فروگذار نکنند و بر همین اساس دست به انواع جوسازی های رسانه ای زده اند.

 

در این راستا بود که برخی از رسانه های عربی از مدت ها پیش در تلاش بوده اند که اینگونه القا کنند که قراردادهای نظامی میان ایران و روسیه نظیر خرید  S300 با حاشیه هایی همراه شده است.

 

ایران و روسیه یک رابطه استراتژیک دارند

 

منصور حقیقت پور در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص ادعای اخیر برخی از رسانه های عربی در خصوص لغو شدن قرار داد خرید  S300   اظهار داشت: این رسانه ها باید بروند این علم غیب خود را در گینس ثبت کنند!

 

وی با رد این موضوع گفت: رابطه ایران و روسیه یک رابطه استراتژیک است تحت تاثیر هیچ عواملی تغییر نمی کند.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علاقه برای اجرای توافق در 2 طرف وجود دارد، گفت: هم طرف ایرانی و هم طرف روسیه به این موضوع علاقه دارند که توافقات خود را اجرا کنند.

 

وی در خصوص ادعای یکی از روزنامه های کویتی در خصوص لغو قرار داد S300 میان ایران و روسیه گفت: این کشورهای ذره بینی مانند کویت و امارات پیشگویی نکنند. 

 

حربه ایران هراسی آن ها زنگ زده است

 

حقیقت پور با اشاره به تلاش برخی از کشورها برای بر هم زدن رابطه ایران و روسیه گفت: مشخص است که این روابط ایران به ضرر آن هاست. حربه ایران هراسی آن ها که سال ها از آن استفاده می کردند، حالا امروز دیده اند که فرسوده شده و زنگ زده است.

 

 

وی گفت: آن ها امروز می بینند که توافقات و همراهی ایران و روسیه باعث تحولات جدید در صحنه سیاسی خاورمیانه می شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جدی نبودن اخبار منتشر شده در رسانه های عربی و کویتی گفت: نباید چنین اخباری را جدی گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

هزینه‌ای که ارسال اطلاعات غلط به عراقی‌ها روی دست کرمانشاه گذاشت!

خسارت‌های بسته ماندن یک مرز رسمی /«سومار» همچنان چشم‌انتظار

مرصادنیوز: بسته ماندن مرز سومار که ظاهرا به خاطر ارسال اطلاعات غلط به طرف عراقی رخ داده هر روز خسارت‌های زیادی را برای کرمانشاه به همراه دارد.

پربازدیدها