کد مطلب: 264903
دوشنبه ۱۳۹۵/۱/۱۶ - ۱۰:۱۵

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن در گفتگو با مرصاد:

اسلام ستیزی فعلی در غرب انسان را به یاد قتل عام مسلمانان در یوگسلاوی می اندازد/ جای تاسف دارد که یک کاندیدای ابله علیه اسلام سخن بگوید

مرصادنیوز: رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن گفت: محیط به وجود آمده متاسفانه انسان را به یاد زمان قبل از قتل عام در یوگوسلاوی و شرایطی که مسلمانان یوگوسلاوی داشتند می اندازند.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به راه افتادن مسابقه بیان اظهارات ضد اسلامی در میان کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا موضوعی است که در تبلیغات ریاست جمهوری این کشور به وفور دیده می شود. موضوعی که در دوره های گذشته نیز وجود داشته و امروز نیز به شکل گسترده تری در حال رخ دادن است.

 

هر یک از کاندیداها به منظور کسب نظر برخی از اقشار جامعه وارد فضای ضد اسلامی می شوند و با توهین به اسلام و خواستار شدن اقدامات علیه مسلمانان سعی می کنند از گردونه رقابت دور نیافتند.

 

بدون شک عوامل مختلفی در به وجود آمدن این شرایط موثر بوده اند. در همین خصوص سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد در گفتگو با رئیس کمسیون حقوق بشر اسلامی لندن به بررسی این موضوع پرداخته است:

 

سیاستمداران غربی با توهین به اسلام به دنبال جمع کردن رای هستند  

 

مسعود شجره در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص اظهارات ضد اسلامی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا و به خصوص ترامپ در تبلیغات خود اظهار داشت: متاسفانه محیط اجتماعی و فرهنگی در غرب به صورتی شکل گرفته که پرورش تنفر افزایش داسته است.

 

 

وی گفت:  امروز شاهد این موضوع هستیم که علاوه بر آمریکا در اروپا نیز عده ای از سیاست مداران با پرورش تنفر علیه مسلمانان و اسلام ستیزی به دنبال این هستند که محبوبیت در میان قشری از جامعه خود را کسب کنند.

 

وی با بیان اینکه این اقدام سیاست مداران به دلیل آن صورت می گیرد که محیط تنفر ایجاد شده است، گفت: این شرایط خطرناک از طریق سیاست مداران، نشریه ها، تلویزیون ها، رادیوها و ... به وجود آمده است.

 

شرایط فعلی انسان را به یاد قتل عام مسلمانان در یوگوسلاوی می اندازد

 

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی گفت: محیط به وجود آمده متاسفانه انسان را به یاد زمان قبل از قتل عام در یوگوسلاوی و شرایطی که مسلمانان یوگوسلاوی داشتند می اندازند. قبل از آنکه مسلمانان بوسنی قتل عام شوند در تمام یوگوسلاوی همین شرایط تنفر پرورش داده شده و این باعث شد تا همسایه علیه همسایه مسلمان خود قتل عام کند.

 

شجره با تاکید بر اینکه افزایش محیط تنفر علیه مسلمانان در غرب نگران کننده است، گفت:  وقتی به مسئله انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا نگاه می کنیم باعث تاسف است که فردی با سخنان احمقانه خود علیه اسلام و مسلمین صحبت می کند ولی جای نگرانی ندارد که یک فرد ابله اینگونه سخن می گوید بلکه این جای نگرانی دارد که یک اجتماع به این فرد به دلیل مطرح کردن این سخنان رای می دهند.

 

(ترامپ کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا)

 

وی افزود: اگر به دیگر کاندیداهای آمریکا نیز نگاه کنیم می بینیم که هر یک به اندازه ای از این شرایط در حال سو استفاده هستند و بحث های ضد اسلامی را مطرح می کنند.

 

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی خاطر نشان کرد: شکل گرفتن اجتماعی که اعتقاداتی علیه مسلمانان دارند نگران کننده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

بازآفرینی شهری در کرمانشاه راه به جایی نبرده است؛

بافت‌های ناکارآمد؛ وصله‌ای ناجور بر قامت یک کلانشهر

مرصادنیوز: بافت های ناکارآمد شهری در کرمانشاه مانند وصله ای ناجور بر قامت شهر زار می زنند و اجرای سیاست بازآفرینی نیز تاکنون چندان پیاده سازی نشده است.

پربازدیدها