کد مطلب: 268517
شنبه ۱۳۹۵/۲/۱۸ - ۱۹:۹

برنامه‌ریزی ۲۵ ساله آمریکا برای مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران

مرصادنیوز: سند منتشرشده درباره بودجه سال ۲۰۱۷ وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد این کشور برای مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران، برنامه‌ریزی ۲۵ ساله کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد؛ وزارت دفاع آمریکا از کنگره خواسته برای مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران بودجه درخواستی این وزارتخانه را تصویب کند.

 

در حالی که اقدامات ضد ایرانی دولت، کنگره و دادگاه‌های آمریکا ادامه دارد، سند منتشر شده در بودجه وزارت دفاع آمریکا حاکی از برنامه‌ریزی 25 ساله برای مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران است.

در سند «بهره برداری و نگهداری، نمای کلی سال مالی 2017» وزارت دفاع آمریکا که به کنگره این کشور ارائه شده، «مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران» گنجانده شده و برای آن برنامه 25 ساله‌ای ترتیب داده شده است.

 

چندی پیش بود که وزیر دفاع آمریکا با حضور در جلسه استماع سنا که برای بررسی بودجه درخواستی پنتاگون برای سال مالی جدید برگزار شد، ایران را یکی از 5 چالش استراتژیک پیش روی آمریکا خواند.

 

اشتون کارتر از قانونگذاران آمریکایی خواست به منظور «مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران»، بودجه درخواست شده وزارت دفاع این کشور را تصویب کنند.

 

با نگاهی به سند 302 صفحه‌ای وزارت دفاع آمریکا درباره سال مالی 2017 می‌توان دید که مقابله با حضور منطقه‌ای ایران از بخش‌های مهم برنامه پنتاگون است.

 

در این سند آمده است: «برای سال مالی 2017، وزارت دفاع یک بررسی طولانی داشته و این موضوع را که چگونه 25 سال آینده با قبل از آن متفاوت است را بررسی کرده است».

 

در ادامه سند وزارت دفاع آمریکا از قانونگذاران خواسته شده برای مقابله با تهدیدهای استراتژیک این کشور طی 25 سال آینده بودجه مورد نظر سال 2017 را تصویب کنند.

 

پنتاگون تاکید کرده که بودجه مذکور برای وزارت دفاع آمریکا جهت مقابله با حضور و نفوذ منطقه‌ای ایران ضروری است.

 

در سند تصریح شده است: «باید با نفوذ شرورانه ایران در خاورمیانه مقابله کنیم».

 

پنتاگون همچنین بر لزوم «پاسخگویی» به تهدیدات ناشی از « روسیه احیا شده» و «چین در حال ظهور» هم اشاره و بر لزوم مقابله با کره شمالی هم تاکید کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

دانشمند کرمانشاهی در تبیین راهکارهای عملی شدن فرامین رهبر انقلاب:

خودکفایی در علم قدرت‌آفرین است /جنگ علمی را جدی بگیریم

مرصادنیوز: دانشمند کرمانشاهی جنگ امروز دنیا را یک جنگ علمی می‌داند و معتقد است خودکفایی علمی قدرت‌آفرین است.

بیانیه ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر در محکومیت جشنواره ضدارزشی؛

حرکت ضداخلاقی رقص زنان در قصرشیرین اهانت به خون شهدا بود

مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه عنوان کرد:

اعزام 1100 کرمانشاهی به عتبات عالیات در نوروز 98

یک کارشناس مسائل اجتماعی در تبیین بیانیه اخیر رهبر:

مدیریت را باید به جوانان سپرد /لزوم اصلاح سبک زندگی‌ها

پربازدیدها