سرویس: دین و اندیشه کد خبر: 270004 12:36 - 1395/03/03

امام جمعه شهرستان سنقر:

مهم ترین وظیفه طلاب همسویی با ولایت و مرجعیت است

مهم ترین وظیفه طلاب همسویی با ولایت و مرجعیت است

مرصاد نیوز: امام جمعه شهرستان سنقر گفت: طلاب و روحانیون باید خود را تحت امر ولایت بدانند که این ولایتمداری تمرینی برای ولایت پذیری امام زمان(عج) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد،حجت الاسلام محمدباقر برقراری امام جمعه شهرستان سنقر در جلسه فصلی طلاب و فضلای سنقری مقیم کشور که در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) شهرستان سنقر برگزار شد، گفت: امروز دشمنان جهت تضعیف حوزه های علمیه در تلاش هستند تا وحدت بین حوزویان را بهم بزنند لذا طلاب باید هوشیار باشند و با وحدت و همدلی نقشه ی شوم دشمنان را خنثی کنند.

 

وی با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب افزود: هدایت فکری، بصیرت افزایی و خدمات اجتماعی سه وظیفه عمده طلاب و روحانیون است که باید جهت تحقق این امور توجه ویژه شود.

 

حجت الاسلام برقراری همسویی با ولایت و مرجعیت را از مهم ترین وظایف طلاب برشمرد و خاطر نشان کرد: طلاب و روحانیون باید خود را تحت امر ولایت بدانند که این ولایتمداری تمرینی است برای ولایت پذیری امام زمان(عج)، اگر کسی در این شرایط ولایتمدار و پشتیبان ولی فقیه خود نباشد بدون شک نمی تواند در زمان ظهور ولایت پذیر باشد.

 

امام جمعه شهرستان سنقر در ادامه تصریح کرد: طلاب و روحانیون نقشی اساسی در آینده سازی دینی کشور و جهان بر عهده دارند و توجه به وضعیت حوزه های علمیه اثرگذاری ویژه ای در شکل گیری شخصیت طلاب انقلابی و با بصیرت خواهد داشت.

 

وی در پایان به اهمیت دشمن شناسی چه دشمنان داخلی و چه خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: طلاب باید درک درستی از مقتضیات زمان را داشته باشند ودر همه ی امور آگاه و بصیر باشند، درسخنرانیهای مراسمات مختلف دینی به دشمنان نگاه ویژه د اشته باشند و حرفی نزنند که موجب سوء استفاده ی دشمنان شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها