کد مطلب: 273731
شنبه ۱۳۹۵/۴/۱۹ - ۱۱:۶

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با مرصاد:

بزرگترین ناقض حقوق رنگین پوستان نمی تواند در مورد حقوق بشر صحبت کند/ آمریکا از کشتار مردم برای اهداف خود استفاده می کند

مرصادنیوز: کارشناس مسائل بین الملل گفت: جنایاتی که آمریکا زندان ابوغریب، لبنان، سوریه و افغانستان مرتکب شده است نشان می دهد که آمریکا با استفاده از شیوه های سخت افزاری و کشتار مردم تلاش می کند که به اهداف خود برسد.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اعتراضات روزهای گذشته در شهر دالاس آمریکا به دلیل تعبیض نژادی علیه سیاه پوستان وارد فاز جدیدی شده است.

 

این اعتراضات به تدریج در حال گسترده شدن است و به تدریج خشونت های متعددی در آن دیده می شود به صورتی که از میان معترضان و پلیس کشته و زخمی برجای گذاشته است.

 

اما آنچه که در این موضوع مشخص است، اعتراض مردم به مسئله ای است که نافی حقوق بشر است. مردم آمریکا به دلیل رفتارهای خلاف حقوق بشر آمریکا در سال های گذشته تاکنون اعتراض های گسترده ای را انجام داده اند که در نهایت با سرکوب شدید پلیس روبرو شده است.

 

 

نقض حقوق بشر در آمریکا در حالی صورت می گیرد که این کشور به بهانه حقوق بشر تحریم هایی را علیه ایران تنظیم کرده است.

 

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق رنگین پوستان

 

در همین خصوص حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: در حقیقت با توجه به اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر تلقی می شود این کشور نباید در مسائل مربوط به حقوق بشر اظهار نظر کند.

 

وی افزود: جنایاتی که آمریکا زندان ابوغریب، لبنان، سوریه و افغانستان مرتکب شده است نشان می دهد که آمریکا با استفاده از شیوه های سخت افزاری و کشتار مردم تلاش می کند که به اهداف خود برسد.

 

مسئله حقوق بشر ابزاری برای قدرت های فرامنطقه ای

 

این کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: با توجه به اینکه مسئله حقوق بشر امروز به ابزاری برای پیشبرد اهداف آمریکا و برخی قدرت های فرامنطقه ای تبدیل شده است، لذا آمریکایی ها همواره تلاش می کنند تا با استفاده از این مسئله برخی کشور های غیرهمسو با سیاست های آمریکا را تحت فشار قرار دهند.

 

وی با اشاره به قضایای بحرین و سرکوب شیعیان آن کشور گفت: ما شاهد هستیم که مردم بحرین بیش از 5 سال است که تظاهرات مسالمت آمیز علیه حاکمیت انجام می دهند ولی باسکوت جامعه جهانی روبرو هستند.

 

هانی زاده با تاکید بر اینکه آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر علیه رنگین پوستان در آمریکا و سایر کشورهای جهان است، گفت: به همین دلیل آمریکایی ها نمی تواند در مسئله حقوق بشر اظهار نظر کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

کارشناس مسائل بین‌الملل:

اعتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی است

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: عتراضات آمریکا فراتر از نژادپرستی و اعتراض بع بی عدالتی و ناکارآمدی نظام حاکم است.

پربازدیدها