سرویس: سیاسی کد خبر: 276510 ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳

روی دیگر سکه فرصت دانستن اقوام و مذاهب و فرهنگ بومی از سوی دولت؛

استاندار کرمانشاه تنوع قومی و فرهنگ استان را عامل عدم توسعه کرمانشاه دانست/ گریز از پاسخ گویی با دلایل اهانت آمیز + فیلم

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه با فرافکنی از عملکرد ضعیف دولت در کرمانشاه طی اظهاراتی عجیب تکثر اقوام و مذاهب و فرهنگ را عامل عقب ماندن از توسعه عنوان کرد.

استاندار کرمانشاه تنوع قومی و فرهنگ استان را عامل عدم توسعه کرمانشاه دانست/ گریز از پاسخ گویی با دلایل اهانت آمیز + فیلم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مدیریت استان کرمانشاه در چند ماهه اخیر به دلایل مختلف از سوی رسانه ها و سیاسیون مورد نقد قرار گرفته است.

 

بی تحرکی ملموس برای رفع معضلات مختلف این استان در بخشهای مختلف در کنار روند غیر قابل توجیه افول شاخص های توسعه مانند اشتغال و افزایش معضلاتی مثل طلاق، اعتیاد و... طی سه سال گذشته بحث برانگیز بوده است.

 

مشکلات مدیریتی از جمله مدیران کم بازده با کارنامه های پر از حرف و حدیث از جمله مشارکت در برخی مفاسد اقتصادی و شایعاتی مانند فیشهای حقوقی نجومی نیز در این مدت گریبا گیر کرمانشاه بوده است.

 

بعد از سفر پرماجرای رئیس جمهور به کرمانشاه و هزینه های میلیاردی در این سفر شاید اوج این انتقادها در روز خبرنگار شکل گرفت. انتقادهایی که استاندار کرمانشاه در پاسخ به آن پاسخ عجیب و توهین آمیزی ارائه کرد.

 

او با اشاره به اینکه مشکلات پسرفت در کشور و کرمانشاه همه مربوط به مدیریت نیست، سطح فرهنگی برخی  جوامع و اقوام و مذاهب را مانع توسعه تعبیر کرد.

 

اسدالله رازانی گفت: همه مشکل ما دستگاه ها و سیستم های اداری نیست! در استانی مثل کرمانشاه ما تنوع قومی و مذهبی داریم استان ما مستعد اختلافات است و این می تواند در مسیر توسعه مانع ایجاد کنند!

 

وی همچنین فرهنگ مردم ایران و کرمانشاه را نیز بخشی از عامل توسعه نیافتگی عنوان کرد.

 

او گفت: 50 سال پیش کره جنوبی از ما عقب تر بود. 150 سال پیش ما و ژاپن با هم توسعه را شروع کردیم. او جلو رفت و ما عقب ماندیم. در مناسبات فرهنگی باید برای این موضوع پاسخی پیدا کنیم...

 

استاندار کرمانشاه همچنین در توجیه عملکرد ضعیف مدیران دولت یازدهم در کرمانشاه و جا ماندن این استان از استانهای مشابه گفت: آیا در کشور ما بین مناطق مختلف تفاوت معنا داری وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. آیا این تفاوت ها می تواند در مسیر توسعه استانها تاثیر تعیین کننده داشته باشد؟ به نظر من پاسخ مثبت است. در این صورت رسالت مطبوعات این است که به این موضوع هم بپردازند.

 

به گزارش مرصاد، استاندار کرمانشاه با این جملات باورنکردی گناه عقب ماندن استان کرمانشاه از شاخص های توسعه را گردن فرهنگ مردم این استان و البته وجود اقوام و مذاهبی انداخت که یکی از نقاط قوت استان کرمانشاه در نظام جمهوری اسلامی هستند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره وجود اقوام و مذاهب مختلف در کشور با نظراتی مترقی و وسیع می فرمایند:

 

"اکثر کشورهای دنیا با مقوله ی تنوع اقوام مواجه هستند و معمولاً در برخی کشورهای مختلف تعدد اقوام و قومیت ها یکی از نگرانی های آنهاست؛ در کشور ما به عکس است. تنوع اقوام را ما برای کشورمان یک فرصت به حساب می آوریم، این یک حقیقت است. حقیقتاً برای ما تنوع اقوام یک فرصت است"

 

اینکه استاندار کرمانشاه فرهنگ ایران و کرمانشاه را در توجیه عملکرد غیر قابل دفاع سالهای اخیر به عنوان عامل عقب ماندن از توسعه اعلام می کنند نیز ناگفته پیداست که جز بار اهانت به داشته های غنی فرهنگی استان کرمانشاه و ایران چیز دیگری نیست.

 

باید از استاندار کرمانشاه پرسید که آیا مثلا مدیریتی که در استان کرمانشاه از سه سال پیش حاکم بوده از نظر توانمندی و پاکدستی در جایگاهی بوده است که امروز ادعا کند اقوام و مذاهب و یا فرهنگ مردم مانع توسعه است؟

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها